Llogaria ime
Veriu Portal
Barcaleta
 • LEPURI DHE QENI
  Rruges duke levizur papritmas esheh nje qen duke ardhur,lepuri ndalet !Kur mbrrine qeni e pyet lepurin q`pret ti ketu,jame duke pritur ujkun per te dal ne dyluftim Qeni u habit dhe eci du...
 • Lepuri dhe tualeti
  Shkojne e i thone luanit se lepuri po ngre pyllin ne kembe nga zhurma per te patur nje tualet ne pyll.- Po mire thote luani ma sillni ketu lepurin ta pyes si qendron puna.E marrin lepurin per veshe...
 • qeni do nje te dashur
  Ishte nje qen dhe deshte dashnore qeni iu afrua nje qenushe dhe i tha do fejohedh me mua jo i tha qenushja se kam nje po ska gje i tha qeni se e be jme me rradhe jo i tha qenushja se zieni qeni i ...
 • qeni dhe luani
  qeni dojke me ndrru emrin dhe shkoi te luani i tha o luan ndrroma emrrin se krejt pom thirrin qen qen qen luani i thot:pa ti je qen smuj me ta ndrru emrin edhe ti sje besnik qeni i thot luanit:...
 • Kamikazi me bombe...
  Kamikazi me bombe... - Keni vetem nje minut kohe per te dale nga dyqani i kafsheve !!! - Breshka: A mos ja fut kot !!! xP
 • I thote lepuri gjarprit
  I thote lepuri gjarprit: O plako me fal qe jam tallur me ty dje qe nuk ke kembe…Gjarpri: S’ka problem vlla, e shkuar e harruar.Lepuri: Hallall plako, jepe doren ktu…
 • 3 kafshe te egra
  Mesuesja: Beni me thuaj 3 kafshe te egra ? Beni: 2 Tigra dhe 1 Luan mesuese.
 • Femija i bardh
  Ne nje fshat te larget ne afrike ku qyteti me i afert ishte 200 km larg, na jetonin disa banore ku te gjith ishin te zinj, vetem njeri ishte i bardh dhe ai ishte prifti i atij fshati.. Nje dit ngri...
 • Dy gjuetare
  ishin dy gjuetare qe po ndiqnin nje lepur ndiq e ndiq deri ne nje vend gjuetaret e humbin lepurin me pas ata takojne nje coban dhe e pyesin mos ke pare nje lepur te kaloje ketej po ju thote ai kalo...
 • Se ha njeri luanin
  Disa vlonjat vendosin te ikin te kopshti zollogjik. sa do futeshin te dera vjen nje punonjes koshtit dhe mbyll deren.vlonjatet te acaruar, 0re hape deren Nuk mund te futeni Pse??? Ka dale luani nga...
 • Kopshti zologjik
  Ne kopshtin zoologjik nuk kishte Majmun edhe nje punonjes i kopshtit zoologjik i thote shokut qe ishte pa pune: -Te kam gjetur nje pune por duhet te vishesh si majmun dhe te hipash neper peme kur ...
 • Miu dhe Lopa
  Lopa i thote miut, piciruk kaq i vogel dhe te kane dale mustaqet. Miu i thote lopes, po ti moj kaq e madhe dhe nuk vesh sutjena.
 • Papagalli ne Fluturim
  Nje Papagall po Fluturonte me Avion. Ne Krah te tij ishte ulur nje Burre.Ky Burri i thote Stuardeses, me sill te lutem nje Gote Vere, por ajo beri sikur nuk e degjoi.Po keshtu edhe Papagalli i kerk...
 • termeti e papagalli
  Nje zyrtar kishte nje papagall ne shtepi, por sa here qe dilte e kthehej ne shtepi, papagalli e shante,-o dul ky pederasti, o erdh ky pederasti. Mire po poja merziste dhe vendos ta mbydhte ne gjam ...