Llogaria ime
Veriu Portal
Barcaleta
 • Guri dhe Nastradini
  tek ni fshat bie ni gur i madh nga qielli edhe nuk mund ta largojn i gjith fshati shkojn te nastradini e pyesin se a ka ndonje ide per ta larguar gurin ai thote po por se pari me duehn nje muaj ve...
 • Nastradini dhe shokte majmun
  Njehere Nastradini kishte hipur ne nje peme dhe po hante nje banane.Kur e pane shoket e tij, filluan te talleshin me te:-O Nastradin, a e din se majmunat moti kan zbrit prej peme?Nastradini iu perg...
 • A fluturon devja
  E pyet nji njeri Nastradinin: - A fluturon devja? - Nastradini thot PO, vec duhet me gjet nje budalla qe e beson.
 • Nje nate gruaja
  Nje nate gruaja u zu me nastradinin. Idha te shtyre dhe e rrokullisi neper shkalle. Komshia e ndjeu zhurmen dhe te nesermen e pyeti nastradinin. - Cqe gjithe ajo zhurme dje? - Asgje, vetem se gr...
 • Nastradini dhe Cifuti
  Nje here Nastradin efendiu kish mbetur fyshek pa leke dhe shkoi nen penxhere te nje cifuti te pasur dhe atje unjet ne gjunje e i lutet zotit: - Me jep njeqind leke se, sikur te me japesh, nentedhje...
 • Nastradini dhe Gomari
  Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit. Nastradini i thote qe nuk e kam. Ne ate kohe gomari pellet me te madhe. - Ja ku e ke, - i thote tjetri. - Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen ...
 • Nastradini dhe qeni
  Nje dite Nastradini shkoi tek dyqani i mishit dhe bleu 5 kile. Meqe ai nuk dinte sa si ta gatuante kasapi i dha dhe nje recete se si ta gatuante. Rruges i afrohet nje qen dhe i merr mishin, dhe nas...