Llogaria ime
Veriu Portal
Barcaleta

Femija i bardh
Publikuar me 15 Dhj 2009

Femija i bardh

Ne nje fshat te larget ne afrike ku qyteti me i afert ishte 200 km larg, na jetonin disa banore ku te gjith ishin te zinj, vetem njeri ishte i bardh dhe ai ishte prifti i atij fshati..
Nje dit ngrihet kryetari i fshatit dhe i thot priftit: o prift, i shikon femijet e mi.qe te gjith jane te zinj pervec ketij te fundit qe eshte i bardh, dhe ketu vetem ti je i bardh!
Prifti i zbehur ne fytyre shikoi pak rreth e rrotull dhe i tha kryetarit: shiko biri im ky eshte ligji i natyres, ja shikoji ato dhit atje, te gjitha jane te bardha dhe vetem nje eshte e zeze.
Kryetari pa rreth e rrotull dhe i tha prifti, o prift ule mor zerin dhe hajde pak ketu afer, un nuk do te them asgje per femijen e bardh, nese ti me premton se nuk do thuash gje per dhine e zeze.


1627
  
0

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus 1? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI