Jump to content
Veriu Forum

g°n

Admin
 • Content Count

  1,311
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by g°n

 1. Ideja nuk eshte e keqe por jam pak sa skeptik per realizimin e saj.
 2. g°n

  Karakteri Shqiptar

  Pse shqiptaret ne pergjithesi jane te dhunshem, te vrazhde dhe te pakulture...?
 3. g°n

  Per meshire.

  Epo ky eshte nje kompleks ndjenjash dhe pavendosmerie. Nuk mund te gjykohet nese eshte e drejte apo jo. Sipas meje duhet ndjekur ajo cfare i duket me e drejte ne ate rast sepse cfare do zgjedhjeje te besh nuk je fajtor nese askush nuk te ka shprehur dashurine kundrejt teje.
 4. edhe kjo na duhej te na etiketonin si terroriste dhe adios europe
 5. Po ju te gjithe kerkoni bashkejetese, por e dini mire qe shoqeria shqiptare akoma ka probleme ne kete aspekt. Vetem nje pjese e vogel e cila eshte çliruar nga "hekurat" e familjes dhe shoqerise po e aplikon. Ka dicka ne kete aspekt se nuk arrihet te kuptohet se ku fillon dhe ku mbaron baskejetesa. Ju qysh ne moshe 18 vjec mund te bashkejetoni (psh ne universitet) por deri ne moshen 30vjecare mund te nderroni 5 ose 6 te tilla apo ndoshta edhe me shume, kjo quhet PROVA TEKNIKE. Un bashkejetesen e perceptoj si nje perpjekje per te pasur nje te ardhme me nje person, por jo domosdoshmerisht per shkak te disa faktoreve qe mund te shfaqen gjate bashkejeteses. Sinqerisht, nuk shoh ne shoqerine shqiptare nje perpjekje per bashkejetese sesa nje eksperience me dike per te anashkaluar vemendjen e problemeve shoqerore.
 6. Kush eshte shteti me grindavec i ballkanit perendimor?
 7. Mundesisht te kete floke te gjata te ndara ne mes.
 8. Nuk kuptova se cfare zgjdhjeje jepje ti...
 9. Cila eshte mosha ideale per martese si per femrat ashtu edhe per meshkujt?
 10. Kam vene re qe shpesh here femrat ne pergjithesi vleresojne bukurine e nje mashkulli duke u bazuar ne tiparet e femres vete. Mund te themi ketu qe mashkulli duhet te jete delikat ne gjera te vecanta, sic eshte pamja e jashtme, dukuri kjo qe i perket me shume femres.
 11. g°n

  duhani vret!!!!

  "Nga duhan-piresit duhet mesuar durimi, kjo sepse asnje duhan-pires nuk eshte ankuar nga ata qe nuk e pine" Anonime "Ta lesh duhanin eshte shume e thjeshte, e kam bere prove qindra here" Mark Twain
 12. g°n

  duhani vret!!!!

  Dy veta duke fol i thon njani tjetrit: E ke bo prove me e lan duhanin me ato karamelet? Ia kthen tjetri: E kam bo prove, po nuk ndezeshin. Ne fakt ne te gjitha gjallesat e tokes vetem njeriu pi duhan, pra tymos. Ketu kemi nje rast ku gomari eshte me i mencur se njeriu :) :D
 13. Po ndodh shpesh qe ne moshen e siperpermendur (15-16 meshkujt) (16-17 femrat) e sidomos femrat u thone te dashurve te tyre qe nuk jam gati ose jam ende e vogel dhe mendoj se i referohen pikerisht moshes. Por cila eshte kjo moshe?
 14. Beh Kosova ka euro ashtu edhe mali i zi dhe asnjera nuk po vdes urie :) Ajo renie ekonomike qe kane pesuar shtetet europiane ka qene vetem nje abuzim me cmimet gjate kthimit te monedhave vendase ne euro. Ka ndodhur ai fenomen qe quhet rrumbullakosje te cmimit. Psh. ne kohen e liretes 1 euro = 1.937 lireta. Nqs nje kile domate kushtonte 1.950 lira pas euros 1 kile domate u shit me 1 euro pra me 12 cent me shtrenjt se cmimi i realitetit. Problemi ose trysnia mbi monedhen vendase Lek qendron ketu: Nqs Importet behen ne Euro dhe shitja eshte ne lek tregu do te varet gjithome nga kursi i kembimit ndaj. Psh.Nqs 1 ton molla te importuara kushtojne 1000 euro ato ne tregun shqiptare duhet te shiten se paku 1100 euro pra me 100 euro fitim. 1100 euro kushtojne (me kurs kembimi 1.300 lek te vjetra per 1 euro) = 1.430.000 Lek te vjetra Pra, ne tregun shqiptare duhet te kushtojne 1.430.000 Lek te vjetra te blera direkt ne piken e shperndarjes pa llogaritur doren e dyte ose te trete qe jane dyqanet etj... Ne kete rast, nqs grosisti (pika e shpendarjes) do te marre nga keto molla 1.430.000 Lek dhe do ti ktheje ato ne Euro me nje kurs i cili eshte rritur (sic ndodhi kohet e fundit) me 1.350 Lek per 1 euro, do te kemi: 1.430.000 Lek : 1.350 Lek(=1 euro) = 1.059 euro Nga kursi i kembimit grosisti do te humbase 41 euro dhe si rezultat per te rekuperuar kete humbje ai do te detyrohet te ngreje cmimin ne tregun shqiptare. Nuk jam nje ekonomist dhe as nje financier por sipas meje tregu mendoj se funksionon keshtu. Dhe kthimi ne euro do te anashkaloje keto abuzime. Por, nuk mohoj faktin qe kjo situate mund te paraqitet gjithsesi, sic ndodh rendomte ne Itali ku cmimet e Ilaceve jane me te shtrenjtat ne Europe.
 15. si ska te beje mosha? Sipas jush eshte njelloj si 13 vjec si 20 vjec
 16. Me fal nuk e kam shume te qarte se cfare doje te thoje
 17. Cila eshte mosha ideale per te pasur maredhenien e pare?
 18. Cilat jane 4 skuadrat qe do te dalin ne gjysem finale?
 19. Shqiptare apo Kosovar? Me krijimin e shtetit te Kosoves aty ka filluar te lulezoje nje identitet i ri qe quhet nga shume kush si Kosovar.
 20. Po tani varet edhe nga koha qe ke ne dispozicion :D jo gjithmone mund te merret avash avash
 21. g°n

  Dashuria apo Parate?

  Dashuria ushqen zemren por jo barkun eee breshka :P
×
×
 • Create New...