Jump to content
Veriu Forum

Simba

Admin
 • Content Count

  487
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Simba last won the day on October 9 2013

Simba had the most liked content!

About Simba

 • Rank
  President
 • Birthday 06/09/2004

Recent Profile Visitors

6,431 profile views
 1. Dru shpines atyre qe s'aktivizohen :)
 2. Rrjetet sociale i nxorren jashte loje keto "Forumet", tash vec shporetat kane ngele ;)
 3. Nje dhe e vetmja EA SPORT http://www.ea.com/soccer/
 4. Me than te drejten jan aq shume sa nuk i mbaj mend............Pergjithesisht me duken kot filmat me rrena qe nuk bazohen ne ngjarje te verteta......apo ne nje realitet konkret
 5. Un nuk mendoj se ajo qe ka shprehur z.Topi eshte thjeshte nje lapsus i tij, ajo me shume mundesi eshte dicka qe zoti Topi-n e ka "munduar" prej kohesh....Deklarata e tij e para disa ditesh ishte thjeshte nje shperthim i asaj cfare ky njeri mendon per treven te ciles ju drejtua..... Nje falje ndaj Fishtes,Gurakuqit,Mjedes etj zdo ishte keq ta bente ky "Turk i vogel" vvideo: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=19wujzNfGWE
 6. Galiani prezanton gjygjtarin ROCHI si blerien e re te Milanit…….. Nuk kaloi shume kohe dhe marveshja e arritur mes Taqit dhe Galianit u vu ne zbatim…..Galiani kishte kohe qe priste ti zhbllokoheshin fondet nga Taci ne menyre qe t'i vinte ato ne funksion te se mires se Milanit…… Nuk duhet te mi vonosh me fondet per albiterat se Interi po del nga kriza dhe pastaj na iken nga duart- I thoshte Galiani-Tacit ne telefon….. Jo mo flori un nuk ti vonoj fondet por mendova ngaqe Interi po humbiste vete thashe te kursej ca se krize hesapi….. Ne asnje menyre -Ia ktheu Galiani- Na duhen tani, u bene 4 jave kampionat dhe Interit nuk i eshte dhene asnje karton i kuq dhe asnje penallti kundra ,pa le, po edhe ne skemi marre asnje penallti ne favor, keshtu nuk vazhdohet…. jane bere shume te poshter dhe keta gjygjtaret…. Ja dje kisha mbledhje me Rochin, Taljaventon etj….. dhe e di c'me thane apo jo : Nuk japim me asnje karton te kuq Interit dhe ju asnje penallti ne favor pa marre kestin e pare te eurove… Po mire –I tha Taci- Nga mesi i tetorit i ke gati, mbas ndeshjeve te kombetareve sa te shes dhe unndonje tollon nafte…. Ca thua mo loqe, un kam hedhur shortin e albiterave dje…..Eshte ai miku yne ne gjykimin e Inter-Napoli….Rochi. Eshte albiter i mire shume ky, nuk kam pare albiter me zotin se ky. E mban mend ndeshjen Milan-Inter ne 2010 kur i dha Kordobes dhe Shnaiderit kartona te kuq dhe ne nje penallti ne favor qe e humbi Ronaldinho……!!!!!! Mbasi degjoi provat e ofruara nga Galiani, Taci u bind dhe i dergoi menjehere kestin per blerien e Rochit…. Mbas ndeshjes se Interit me Napolin Galiani ishte i gjithi ne eufori…… E pe ndeshjen-I thoshte Tacit ne telefon- Eshte i madh ai ,te thashe, nuk bej blerie do si do un… Mund te gaboj ne blerien e lojtareve por ne merkaton e albiterave nuk gaboj kurr un…kam eksperience qe nga koha e Moxhit. I madh je –Ja ktheu Taci- Ta dija se eshte kaq i zoti ky Rochi do ti kisha derguar me kohe…. Te thashe edhe nje here-Ja perseriste Galiani- Abiter me tezotin se ky nuk ka as nuk ka per te pasur Seria A…..vec Rakalbuto dhe De Santis kane qene te zote si ky….. E di c'me tha pas takimit apo jo….Nqs z'do ta kishte bere Kampanjaro penalltine qe humbi Hamshik, do ta kisha shtyre un me kembet e mia topin ne rrjete……hahahaha......i madh i madh eshte...hahaahha I madh i madh qenka verte……I thoshte Taci –ndersa qeshte meGalianin- As ne shqiperi nuk kam pare nje albiter te tille, jo s'ka keshtu andej, jemi mbrapa shume ne, ata duhet te marrin shembull nga rochi se gjykohet nje ndeshje…. Ja si erdhen kohet i dashur-Ja ktheu Galiani- Dikur rrezohej Del Piero ne gjysme te fushes dhe fitonte penallti, tani i fitojme ne ne interesin tone….hahaha.
 7. Galiani siguron fondet per blerjen e albiterave Fitimi i vjetshem i titullit dhe fjalet inkurajuese te mikut te tij Moxhi, gjate veres se: Milani eshte nje super ekip dhe nuk ka skuader ti dale perpara, kishin kohe qe e kishin bere me flete Galianin.... As sivjet skemi rivale- i thoshte Braidas- E di un, ne jemi forcuar me mister X-in ndersa Interi vec eshte dobesuar me ikjen e Eto'o, pa le edhe Moxhi gjithnje ne favorin tone ka folur, e di un, jemi te pa thyeshem.... Lere Moxhin mo loqe se ai ashtu flet se e paguajn mediat e presidentit, po shiko mos blen ndonje gjygjtar se do na felliqish fare-Ja ktheu Braida.... Sme rruhet fare sivjet per keta kolopucat qe ka vene Kolina gjygjtar, ja shiko c'do i bejme Lacios sonte...dhe arriten ne stadium me Berlusconin qe priste te vinte ne stadium kur Milani te shenonte dhe Galianti ta telefononte per te ardhur.... He mo loqe te thash se s'kemi gje ne terezi keshtu - I tha Braida pas takimit- duke ju drejtuar Galianit qe ishte nxire i teri nga barazimi.... U pa puna-I tha Galiani- Duhen gjetur fonde per te blere albitra, sivjet se kishim parashikuar ne buxhet kete se thame me ne fund do fitojme vete.... Jo mo burre c'vete te fitojme se pe Lacua na beri 2 gola per 10 minuta......... Pasi u mendua pak i erdhi ne mendje dhe shpetimi (dmth burimi i fondit per te blere albitera). ...... Svonoi shume dhe e dergoi mendjen pertej detit adriatik tek miku tij Taqi... He mo flori- I tha Tacit- Cpo ben ? Ja Mister po shikoja Milanin, kisha therrite nja 29 vete per darke per te pare ndeshjen se u thashe me ka thene Galiani se Milani do japi Show kunder Lacios....por c'e do, sa beri te dytin Lacio iken te gjith duke me thene: Mos i beso me atij mashtruesit....(ref.Galianit) E di mo flori, e di se e dhiem fare, ndaj dhe te mora ty .....te duam per sponsor special ose premium sic i themi ne.... Po cdo te thote sponsor special-Pyeti Taci gjith kureshti- se un mender jush nga Kolonja jam.... Po ja -I tha Galiani- do jesh per gjera speciale si psh ...te blesh albitra Kjo eshte e thjeshte-I tha Taci- Un thash se do blejme gjith kampionatin njeheresh tek federata sic bete vjet, se per keshtu s'me rruhet fare.....Ja sa do tani ti nis me Wester Union, dil e merri........ Ashtu nuk e bejme dot flori, se thone pastaj i mori Galiani per vete....por vishu e mbathu, neser te pres ne milanelo, do bejme koference shtypi, do besh fotografi dhe me titullin ne duar....... Pa merak flori, ja u nisa - tha TACI- Ky djal ka te ardhme ne futboll-I tha Galiani-Braidas- Me nje telefonate te zgjidha hallet.......
 8. Mendoj se nuk e kemi vendin aty.........pra ne ate koference......E kemi vendin ne Europe se jemi Europian.Skemi asjnje lidhje me lindjen e mesme edhe pse kemi maxhorance myslimane.POR................ Por....mendoj se eshte shume e veshtire te terhiqemi pas, pasi vendet arabe kane ngul kembe ne shqiperi.Ato kane investuar dhe investojne akoma ne vendin tone. Sa per ilustrim po ju tham se sheshin me te madh ne vend "SKENDERBEJ" po e financon Emiri i Emirateve te Bashkuara Arabe.......
 9. mmmm Goxha luksoze.........Me siguri do shkosh me galianin per te hartuar plane per merkaton
 10. Sot fundi i gjermanis ! Luanet do ti shqyejn !
 11. Italia u eleminua per faj te MARCELLO LIPIT ! dhe me vjen shum mire per kyt juventin e mmmmmmm....... (mire)
 12. Prap ne Ballkan ne ??? Sic ka thene edhe nje Gabel............Mire se leva ne shqiperi, po pse ke bregu i lumit ??????
 13. Gjermania duhet te kishte ik qe m'breme po ce do.........
 14. Finalja kete vit mund te jete ARGJENTINE VS BRAZIL, per mendimin tim vec keto te dyja kan bind nga te medhate, edhe HollandA Jo keq........
 15. Me gjith se me pak vonese gjithsesi po e hap kete teme per Boterorin e Vuvuzelave "Africa 2010" Ftoj te gjith antaret e forumit te diskutojne ne kete teme rreth ketyre çeshtjeve. A po e ndiqni Boterorin ? Me cilen skuader jeni tifoz ? C'mendim keni per cilesine e keti Boterori per yjet dhe skuadrat e medha, A PO JAPIN MAKSIMUMIN E TYRE ATO ? Cilen skuader shihni favorite etj etj etj sipas deshires
×
×
 • Create New...