Llogaria ime
Veriu Portal
Barcaleta
 • djali i lumtur
  nisen per nje udhtim me avjon, nje stilist me gjashte mise. Pas nje fare kohe avjoni rrezohet dhe per fat bie ne nje ishull e pasagjeret mshtojne. Pas nje fare kohe, femrat illojne te marrin zjarr ...
 • njeriu i gabuar
  Dy shoqe po ecnin rruges, njera rastesisht shef qe shoqja kish ver unazen e fejese ne gishtin e gabuar dhe e pyet se pse e kishte ven keshtu. Shoqja sillet e i thote,- sepse dhe burri eshte ai i ga...
 • zilia
  Dy gra qe ishin koishi takohen ne rrugice, njera pyet tjetren.-ke qene e semure, se ka nje jave qe shoh nje doktor qe hyn e del nga shtepija jote. Tjetra i sidhet e i thote.-cte duhet ty moj burrne...
 • qorri
  Nje qun po ecte rruges kur shef nje lyps me nje kartel ne qaf ku shkruhej, I VERBER, i afrohet e i thote - Ik ore hajdut, se te pash pares qe po lexoje gazeten.- Spo lexoja mor hajvan,-iu pergjigj ...
 • Proza Z
  Proza Z Te Zastoja ne Zaskok, te Zabeli ne Zall, Zyberi e Zuri, Zonjen e Zylfiut - Zarifen. Zarife Zdishu, Zarifja Zdu, Zdishu Zarife - Zdu. Zyberi e Zuri dhe e Zdrumuliti, Zarifen me Zore. ...
 • Pijaneci
  Nje pijanec po ecte ne rruge ndalon nje kalimtar dhe i thote me shiko pak sa plage kam ne koke e shikon kalimtari dhe i thote 3 aha i thote pijaneci dhe dy shtylla dhe mberrij ne shtepi
 • 3 Genjeshtaret
  Nje Amerikan, nje Rus dhe nje Shqiptar po genjenin njeri tjetrin.Amerikani thote se Gradacielat ne Amerike jane aq te larta, sa per te pare Majen e tyre duhet te shtrihesh.Rusi thote se ne Rusi jan...
 • ndershmeria
  Ishte dita e marteses e nje fatziu qe papritmas i ndodhi nje aksident dhe u vra pak ndervedi (te vendi i burrnise),me vrap ky shkoj tek doktori. Doktori e vizitoj dhe i tha se ske asgje por duhet t...
 • tre shoferat
  nje shofer po ecte me fiatin e vet me 50 km ne autostrade kur i kalon si vetetime nje me audi TD pas pak prap nje tjeter me BMV pas pes minutesh sheh nje mercedez edhe ai si vetima. mbas tri ditesh...
 • LANC
  Nje femij pyet gjyshin o gjysh me trego ndonje ndodhi nga lufta mir i thot gjyshi ishim njher 16 partizan brenda ne nje bodrum dhe na rethuan gjermanet dhe na nxoren prpara shtepis dhe 8 nga ne i p...
 • Ne klase
  presori hyri ne klase hapi rregjistrin dhe pa 40 emra nxenesish.I merzitur ju drejtua klases...na ishin nje here 40 gomere.nga klasa u degjua nje ze. 41presor.... Kush foli pyeti presori? Une tha d...
 • Emigrantet
  Dy emigrant shqiptare vajten ne greqi per pune dhe dolen per pune aty i mer njeri ne pune dhe thot punen qe do benin te conin nje lavatrice ne nje pallat ne kat te nente e marin lavatricen dhe ju f...
 • Shqiperia i shpall lufte Kines.
  Bene si bene Shqiptaret shkuan deri ne Kine.Presidenti Kinez e merr lajmin pak me vonese.Lajmeruesi: Zoteri, Shqiptaret u futen ne PekinPresidenti: Kush jane Shqiptaret?Lajmeruesi: Nje popull ne Ev...