Llogaria ime
Veriu Portal
Barcaleta
 • Totti dhe Del Piero
  Totti dhe Del Piero ne Provim Totti: E ke bo ushtrimin e pare? Del piero: Jo Totti: Po te dytin? Del piero: Jo Ne fund shofin fletat Bosh! Totti: Mos kujtoj zysha se kemi kopju!
 • 3 shoke
  Goni, Gimi dhe Genci po punonin te nje shtylle telefoni kur Gimi rreshqet, bie ne toke dhe vdes menjehere. Pasi e merr ambulanca Goni pyet Gencin se kush do i thote gruas se vet qe Gimi vdiq. - Shk...
 • Babi dhe Djali
  Nje burre e qortonte djalin e tij, duke i thene: A, bre, ti nuk di asgje! Ti je, aj keshtu (i binte tavolines per te treguar se djali ishte derrase)! Babi, dikush po troket! Te shkoj ta hap deren? ...
 • Babi dhe Djali
  E pyet djali te atin: “Babi, a ma jep makinen" Babi ia kthen: O bir, per cfar i ke kembet? Kurse djali i thote: Te majten per frena, kurse djathten per gaz.
 • I forti i fshatit
  Nje ujk ia hante te tereve fshatareve lopet. Dhe fshataret i thane burrit me te forrte te fshatit, hajde zere pak ujkun se na i hengri te gjitha lopet, dhe do te ta shperblejme ne para. Mire tha bu...
 • Hajduti
  Nje hajdut shkon ne Pazar per te shitur rrobat qe kishte vjedhur, por nje hajdut tjeter ia vjedh. Ne darke e shoqja e cila e sheh te merzitur e pyet: “Sfitove gje?" - Hajduti duke qe...
 • Ndeshje e madhe
  Ishte ndeshje e madhe, vetem se pjesa e pare mbaroi keq. Sulmuesi i qendres i shkoi huq te gjitha pasat. Perveckesaj hengren edhe tre gola. Ne pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi qendror sla llaf p...
 • Berisha, Rama, Meta
  Nje here po rrinin Rama dhe Meta nen nje peme dhe po llafoseshin,Rama thoshte se pema eshte femer ndersa Meta thoshte se eshte mashkull,pas disa oresh kalon Berisha dhe ju thote se pse po ziheshin,...
 • Hajduti
  Ne nje makine ishte nje plake nje grua dhe nje burre.Perpara i del nje hajdut dhe i pyet per emrat.E pyet plaken si e ka emrin dhe ajo i thote qe e ka Tixhe dhe hajduti nuk i beri gje se ajo e kish...
 • Shqiptari ne konkurs
  ne nje shtet vendosin qe te behet nje loj.kush do duronte me shume dite pa buk vetem te pinin uje..dhe nje shqipetar vendosi te futej dhe ai ne kete loje,,dhe i dhane nga nje celular per ta marr ne...
 • Mesuesja dhe Studenti
  Ne klase te pare, nje student e pyet mesusesen. nga vjen (bebja)femija, mesusesja he cuditur, thote i blejme ne dyqanin e dhuratave. Mbas ca cohe i njejti femi, mungon ne klase per 2 dite . Mesue...
 • menyra per tu dobesuar
  nje burre shume i shendoshte sheh ne nje vent qe shkruhej. kati i pare humb 1 KL=25.000 lek kati i dyte humb 5 KL=100.000 Lk kati i tret humb 20 KL=500.000 Lk Ky vendose ta provoje dhe hyn ne katin...
 • kur na qajne kryet per tena feju
  e keni vu re se kur na fejohet vellaj ose kusheriri, vine e na bien ne beqareve ne shpatull e na thone,-te erdh rradha ty. dhe njerit ja quan ngusht per dhjet vjet rresht, sa u fejonte kush i fisit...
 • kur te fiket makina
  nje qun i gjate me nje trup trekendsh hyn ne nje klub e me ze te larte pyet,-A asht kush me i forte se une? qohet njani prej nje tavoline andej ka fundi, shtas ka trupi e i pergjigjet,-une. djalosh...
 • madhi i mire
  Babe e bire shkojne ne pazare per te blere nje lope. I ati fillon te kuntrodhoje lopen. fillon duke e shterngu per qafe,-qfare po ben?- e pyet i biri. po e kontrolloj a eshte e shendoshte,-i pergji...