Llogaria ime
Veriu Portal
Barcaleta
 • kafshët
  Jan kafshët në një fshat tu lujt futboll edhe elefanti e ka lan lojen, kto kafshët tjera e kan pyetu pse e le lojen elefanti përgjigjet sepse mini asht tu shtyçç
 • hena apo dielli
  nje nate dy te dehur po shkonin ne shtepi duke mbajtur njeri tjetrin,njeri sheh larte henen dhe thote: shihe diellin. ai nuk eshte dielli mor gomar po eshte hena. gomar tu bafte ai qe te ka veshur...
 • shen pjetri
  shen pjetriishin tre vajza qe kishin vdekur.njera ishte doktoreshe,tjetra ishte mesuese ndersa tjetra ishte prositute.papa do ti jepte celesat ose te ferrit ose te parajses.papa e pyeti doktoreshen...
 • 40 gomere...
  Profesori hyri ne klase hapi regjistrin dhe pa 40 emra nxenesish.I merzitur i'u drejtua klases: -Na ishin njehere 40 gomere... Nga klasa u degjua nje ze: -41 Profesor. -Kush foli -,pyeti profesori?...
 • Miza ne tren
  Nje burre duke udhetuar ne tren, e bezdis nje mize.Ai duron sa duron,e kap mizen dhe e hedh nga dritarja dhe i thote:-Hajde futja ne kembe tani.
 • makina e funeraleve
  Nje dite nje djale po ngiste makinen e funeraleve , dhe i del perpara nje vajze...... Djali :- do vish te te bej nje gjiro...????? Vajza :- shko ndrro makinen e pastaj hajde... Djali :- weee ca bud...
 • devja
  e kishn pyt nje her deven pse qafen e shtremt pergjigjet devja pse qka po she te un drejt
 • Njihemi gje?
  Ishte nje here nje djal i vogel.Mami i thote se po te marri note te keqe ne provim squhet me pjestar i familjes.Me pas kur del nga shkolla mami e pyet: Cfare note more?Ai i thote: Njihemi gje?
 • Bisede me zotin
  Nje dite po bisedoja me zotin dhe nder te tjera i thashe:Ai: O Zot po sa jane per ty 1000 vjet?Zoti: po ja per mua jane 1 sekondAi: po 1 milion dollare?Zoti: le te themi 1 qindarke.... u mendova dh...
 • Ciles gjini i perkasin Kompjuteret? Mashkullore apo Femerore!
  Mesuesja e gjuhes ishte duke iu sqaruar nxenesve ne klase qe ne gjuhen Frenge, emrat ndryshojne per nga gjinia ne Anglisht, pra percaktojne gjinine e kundert. “House" ne Frengjisht, gjinia fe...
 • A po hin
  Provoje futet apo jo? Hajde nje here, sme futet. Shtrengohu pak Oh sfutet. Me fort Jo se nxe, me jep nje kepuce tjeter.
 • Energjija elektrike
  Arsimtari i fizikes i pyet nxenesat prej nga e ka prejardhjen energjija elektrike nje nxenes e ngrit doren dhe thot:energjija elektrike e ka prejardhjen nga kopshti zeologjik arsimtari i thot nga t...
 • Djali dhe babai
  I lutet djali babit dhe i thote: - Babi ma blej nje fyll, Babai i thote jo djali jem, se ben zhurme e sna len me fjet, - Po hajt babi se i bi pra kur te fleni ju.
 • Njeri me fat
  Dogana greke ne kakavi vendosi te dhuroje nga nje mije euro ne makinen e nje mijte qe vinte nga shqiperia. Fituesi pasi mori leket pytet nga policia doganjere e greqis, cfare do beni me keto euro? ...
 • Hasa dhe Hysa lindin
  E pyet hasa, hysen: - Ku ke lind? Ne spital i pergjigjet hysa, - Pse cfar pate i thot hasa.