Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Shprehje per vajzat qe kalojne apo ngacmimi

Recommended Posts

Kete ma kane thene ne USA, eshte jashte teme, por mu kujtua se ishte propozimi me kot qe kam marre, nga nje djale.

 

Djali- Kam tre muj qe te vje mrapa, me pelqen si vajze, kam qefe me te ardhe te shpia , po desha pergjigjen tane para.

une- what no... sorry

djali- jam djale i mire, po deshe pyte ku te dush, te njoh baben, kam qefe me te marre...

une- ore nuk me duhet gje ca thone dynjaja per ty, dhe nuk me duhet si njeh babin tim une nuk te njoh ty, s'ke nevoje te vish te shpija hic.

djali- jo po e kam seriozisht, mendo dhe me kthe pergjigje...

une- nje te qeshur dhe i thashe s'kam nevoje te mendohem, pse me nje te pare kujton se te them po, jo mo djali harroje ate pune, me duhet te iki tani bye.

Te nesermen u soll nga puna, pastaj te pasnesermen, vjen dhe me thote, " ke deshire te pime nje kafe bashke" s'rrija dot pa qeshur, po ishte shume simpatik dreqi, dola, por ishte pak jo i dalur nga jeta pamvaresisht se ishte ne USA, pak i trashe. Si perfundim nuk i pranova. The end. tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pa Puna me bane me dal jashte teme:

Eternita nuk po them se ishte ndoshta maximumi i propozimit po do isha ose do kisha deshire se si i bani propozimet ju vajzat se tek e fundit vetem ne cunave na takon te bejme propozimin dmth te thyejm akullin i pari.

Ve bast se do ishte dicka kuriozitet po te na e tregonit jo vec ti po edhe kto vajzat e tjera te forumit se si do ti propozonit nje cuni smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (GONNY @ Thursday, Feb 10, 2005 02:15 pm)
u pa Puna me bane me dal jashte teme:
Eternita nuk po them se ishte ndoshta maximumi i propozimit po do isha ose do kisha deshire se si i bani propozimet ju vajzat se tek e fundit vetem ne cunave na takon te bejme propozimin dmth te thyejm akullin i pari.
Ve bast se do ishte dicka kuriozitet po te na e tregonit jo vec ti po edhe kto vajzat e tjera te forumit se si do ti propozonit nje cuni smile.gif

Gonny c'mon jemi ne 2005, ka ikur koha me te thene "a ka mundesi nj minute" ose "te kam ardhe prapa", ti sa i shkon prapa nje femre kishe dale me te dhe pastaj ajo te thote te pelqen te vazhdosh me tej apo jo. I kerkon te pish nje kafe, apo i jep numrin e telefonit, po jo direct do me te ardhe ne shtepi....pleaseeeeee.

Si femer si do ti tregoja nje djali qe e pelqej, marr nje leter i shkruaj numrin e telefonit, nese ai eshte i interesuar do me marri ne telefon. Or if i go out with friends, and i like a guy, i was going to tell my friend, hook me up with him... Po shyqyr Zoti ala, si kam "propuzu" naj djali ala, jo se nuk me pelqejne, po sepse me duket sikur ul veten, dhe kjo s'do ndodhe kurre.... wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
QUOTE (Eternita @ Thursday, Feb 10, 2005 08:35 pm)
Po shyqyr Zoti ala, si kam "propuzu" naj djali ala, jo se nuk me pelqejne, po sepse me duket sikur ul veten, dhe kjo s'do ndodhe kurre.... wink.gif

Ul veten!??? Nejse kete fraze e fus tek kartela me emrin 'Gjithkush ka menimin e tij/saj'. Nese do qe te tregohesh nje femer moderne (sepse fole se i kishte kaluar koha 'me fal 1 min') duhet ta pranosh edhe ate ne fund te fundit dashuria nuk ka perkufizime propozimi por thuhet ashtu sic e ndjen wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pershendetje te gjitheve.

Desha thjesht ti pergjigjem atij GONNY:

Po pse nuk thu te vereteten mor GONNY eshte e kote ta fshehesh.Nejse une te keshilloj tu tregosh te gjitheve ketu ne chat se nuk i ke propozuar naj here naj vajze ve? djemve sidoqofte ta dishe se une e di dmth dhe besoj e moren vesh edhe te tjeret.Sidoqofte ne jemi ketu dhe presim qe ti te rrefehesh ashtu si din vete.Te fala GONNY dhe mi bej te fala GJ...OSHIT nga nje pjestare i FLIPPER gjeje vete se kush jam ciao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
QUOTE (FLIPPER @ Wednesday, Feb 16, 2005 12:07 am)
Pershendetje te gjitheve.
Desha thjesht ti pergjigjem atij GONNY:
Po pse nuk thu te vereteten mor GONNY eshte e kote ta fshehesh.Nejse une te keshilloj tu tregosh te gjitheve ketu ne chat se nuk i ke propozuar naj here naj vajze ve? djemve sidoqofte ta dishe se une e di dmth dhe besoj e moren vesh edhe te tjeret.Sidoqofte ne jemi ketu dhe presim qe ti te rrefehesh ashtu si din vete.Te fala GONNY dhe mi bej te fala GJ...OSHIT nga nje pjestare i FLIPPER gjeje vete se kush jam ciao.

FLIPPER me behet qejfi qe din gjera qe as vete nuk i di. Sa per propozime dhe nese do fakte (te te gjitha llojit) hudhu ktej nga un. Perkundrazi per mu propozimet sikur kane marre fund dhe i kane lene vend nje lloj metode tjeter qe eshte ajo e kenaqesis se momentit. Ndersa ti qe merresh me propozime dhe deklarime martesash skam pune me ty. Un dua te shijoj jeten jo te jem duar lidhur pas nje vajze wink.gif ... Sigurisht nuk them te dua aq kollaj un pasi per fat te keq jo te gjith gishtat e dores jane njelloj ndersa ti Don Zhuani qe kap femrat me propozime mund te vazhdosh 'pure'. Te thashe dhe nje here nese do te verteten hudhu ktej nga un, ndersa persa i perket internetit - gjithsejcili ka mendimin e vet -.

Te fala me too anej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok e kuptova qe paskeni harruar edhe shoket e vjeter gjithsesi gezohem qe je mire dhe te uroj gjithe te mirat por nuk e di a e ke marr vesh kush jam sido?ofte do te kemi mundesine te flasim sepse do te kerkoj une.

TE PERSHENDES A.N NGA E.N cool.gif

PO SHKOJ TE SALA HANGRES smile.gif

 

SIDOQOFTE TE GJITHA ATO QE KAM SHKRUAR ISHIN PER SHAKA MOS E MERR PER KEQ: DO TA MARRESH VESH SE KUSH JAM.

CIAO

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (notis @ Wednesday, Feb 09, 2005 08:38 pm)
PER GJI TE BABES QAKE SHPERT I MER TI MAJ . QAKE SI ME QAN AJO SENJA QE DEL TOP QANELI. MAJ MANALE ZEMREN E ME BANE ME E KAP DIGITALIN PA ANTENE tongue.gif tongue.gif

Ti do perkthyes me kete notis... tongue.gif

 

Hersia`

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (Hersianna @ Thursday, Feb 17, 2005 11:39 pm)
QUOTE (notis @ Wednesday, Feb 09, 2005 08:38 pm)
PER GJI TE BABES QAKE SHPERT I MER TI MAJ . QAKE SI ME QAN AJO SENJA QE DEL TOP QANELI. MAJ MANALE ZEMREN E ME BANE ME E KAP DIGITALIN PA ANTENE tongue.gif  tongue.gif

Ti do perkthyes me kete notis... tongue.gif

 

Hersia`

po deshte ta perkthej se eshte ne gjuhe mirditore.

PER GJOKS TE BEBIT QENKE E SHPIRT I BUKUR TI. QENKE SI AJO VAJZA QE DEL TEK TOP CHANNEL. MA NDALE ZEMREN DHE ME BERE TA KAP DIGJITALBIN PA ANTENE(U EKSITOVA)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shprehjet qe perdoren ne zonen e Durresit jan e te ndryshme dhe sipas momentit vjen shprehja . Po ju vendos disa nga shpehjet dhe me pas dua nje peshtypje te tuajen:

 

--- Nje vajze qe po kalon rruges me syze te erreta.

 

- Hiqi pak ato suzet moj bukurane sa ti shoh ato syte e bukur. - djali

ose

- Do mi tregosh pak syte e bukur moj shpirt. - djali

 

--- Nje vajze qe po ecen ne trotuar me taka(e keni parasysh sa i perplasin takat vajzat)

 

- Avash mi avsh se na prishe trotuarin. - djali

- E kam babin inxhenier ne bashki. - vajza

 

--- ngacmime te ndryshme:

 

- Te hengesha surin sa e mire qe qenke

 

- Vdeksh ti per mua ishlla se je si shpirt - djali

- Vdeksh ti per mua se je si trap - vajza

 

- Temen e semes si qenke moj qene. ( nga vlora)

 

etj, etj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do t'ju tregoj nje ndolli te vertete. Une bashke me kusheririn tim se si ngacmuam nje vajze:

 

Dolem nje dite ne Durres te shetetnim, kur shkojme para nesh po vinin tre vajza. Dy vajza ishin veshur normalisht ndersa e treta kishte veshur nje minifund me geta por nga ato qe jane si rrjete, e cila qendronte ne mes. Posibiliteti yne qe ti njihnim ishte zero sepse ato ishin tre dhe ne dy, atehere kushriri im thote se do te ngacmonte ate te mesit.

Afrohemi dhe ato na shikojne, ne i shikojme. Kusheriri im vazhdon ngacmimin:

 

- Me falni vajza por mund t'ju pyes per nje di?ka? - djali

- Posi. -vajzat

- Doja te pyesja vajzen e mesit - prap djali

- Posi - vajza

- Une jam i fejuar dhe e dashura ime neser ka ditelindjen dhe me pelqejne shume keto getat dhe minifundi qe ke veshur. Mund te me tregosh se sa i ke blere dhe ku - djali

- Ne te vertete nuk mbaj mend se sa kane kushtuar, me duket se minifundi ka kushtuar nja 54'000 lek dhe getat 19'000 lek , por i kam blere ket Italmoda afer bashkise - vajza

- Te te bej edhe nje pyetje tjeter? - djali

- Po si - vajza

- Keto ketat jane si pantallona apo jane si ?orape? - djali

- Jo jane si pantallona - vajza

- Ngrije pak fundin sa t'i shoh po deshe. -djali

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Vajza skuqet dhe kupton qe djali e kishte me te futur dhe largohet ndersa une dhe shoqet esaj vdiqem se qeshuri.

Kujdes:Djali nuk eshte i fejuar por donte te bente me interesante ngacmimin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zemer nqs nuk jemi akoma njohur ne kete ose ne nje tjeter jete:

le te njehemi tani per te mos pritur nje tjeter jete

...sepse jam i sigurt qe cdo gle e imja do te te pelqeje.

nqs nuk me beson,

provo te me puthesh!

...po s'te pelqeu,

ta kthej serish.

"bella n'?"?

 

.......................................thomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Une nuk eshte se ngacmoj keshtu rrugash shpesh, jo se jam djale i mire por e kam bezdi me marre ndonje ofendim, por kur i perdori shprehjet jane

 

e ty te ruajt zoti,

te past daja te past

yp xhixhi,

mos te paft syni i keq.

te hangsha veshin,

 

kam pase nje shoke ne itali ai ju thote te rrofsha b***n

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...