Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

sa zgjat e sa duhet te zgjase nje maredhenie sek

Recommended Posts

sa zgjat e sa duhet te zgjase sipas preferences suaj nje maredhenie seksuale?

a eshte e vertete(gjithmone sipas mendimit tuaj) qe orgazma radhitet nder 5 gjerat e para per te cilen ia vlen te jetojme kete jete (te perkufizuar nga disa filozof: ) te felliqur?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zgjatja... kjo eshte sipas kenaqesise smile.gif tek te dy partneret.. pra eshte nje variabel

 

ndersa orgazma eshte dicka qe thjeshte duhet provuar duke dhene efektet e saj tek partnerja (si kenaqesia apo momente te paprovuara mepare). Orgazma eshte si qershia mbi torte biggrin.gif (e imja kjo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Per cfare arsye e te felliqur.

nuk shoh ndonje gje te felliqur ne ke te mes, keta jane gjera qe i ka krijua zoti. edhe orgazma eshte krijua nga zoti.

edhe mund te jete e vertete qe orgazma rradhitet e 5.ta

njerezit sot jetojne per (potere) (seks )(droge) (pare ) dhe ne seks hyn edhe orgazma.

Nje marrdhenje seksuale mund te zgjasi nga 10 sec deri ne nje ore.

dhe sic tha edhe BRESHKA njeriu nuk mendon kohen ne ato momente.

mund te matish kohen vetem ne qofte se ke vu bast me ndonje njeri. ose je tu ba ndonje gare ne ndonje cift tjeter.zgjatja varet edhe nga gjendja fizike dhe ajo shpirterore.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

o beno e kishte fjalen per jeten e flliqur jo per orgazmen biggrin.gif sepse po ti heqesh kllapat del

QUOTE
per te cilen ia vlen te jetojme kete jete (*) te felliqur?

 

nejse as kjo nuk duhej te thuhej po nejse ka mendimin e vet gjithkush

Share this post


Link to post
Share on other sites

Une per vete nuk e di se sa duhet te zgjase per me qene nje mardhenie seksuale e kenaqeshme, personalisht jam njeri i permbajtur dhe i thjeshte . Luaj gjithmon 4 raunde

duke pasur parasysh kohen per secilin filloj raundin e pare me 10 min dhe perfundoj te katertin me 30 min.....ha ha ha

 

 

nqs nuk ju pelqen mund edhe ta fshini si pergjigje, por mqs zona quhet "eros"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kam marre vesh qe ka dale metode e re per maredheniet sexuale. Te gjithe ne e dime qe per tu zgjuar ne mengjes na duhet te veme alarmin e ores etj etj. Tani e tutje edhe maredhenia sexuale duhet te vihet me alarm qe te dime kur te nisim e kur te mbarojme.

 

Come on guys. Maredhenia sexuale eshte dicka qe nuk mund ta kontrollosh me kohe. :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pse jo nga partnerja?!

Apo skeni probleme me kohen ? kshu kur thuhet duket se do zgjatnim pafund por pastaj ne praktike hehehe :D me dhemb ktu me dhemb aty :P :scratch: :blink:

 

 

nga grate ne pergjithsi jo........ :P ne jemi njishe nga cdo ane :dance13fm0uv: ....shyqyr qe na keni ne..... :D se te ishte per ju.......do beshim vetem nani-nani -_- -_- -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

.......eshte nje kenge qe thote : ' Si ja ben te zemer pa muaaa..... dhe eshte nje tjeter e The Doors qe thote: Five to one baby,i'm gone a make it five to one.... Isa me vjen keq po kete here me duhet te te kundershtoj. Fakti eshte se femra dhe mashkulli jane dicka qe kompletojne njera tjetren por jo se s mund te rrine pa njera tjetren,pastaj mos harro se ju femrat jeni me shume ne numer kshu qe se nn c stai ti,c sta ajo tjetra ........... Fate :66: :66: :66: l'amore e non la :goditje: :goditje: :grusht: guerra ......

 

 

sa per temen do thoja qe nuk eshte dicka e percaktume kohezgjatja se nuk e kena me norme.Varet nga momenti,nga personi me te cilin je,a ta nin per te a s ta nin,nga vendi dmth komoditeti etj etj etj etj...... me pak fjale jam dakort me ty Isa qe pyetja eshte formuluar shtremt............... hajt sciao

Share this post


Link to post
Share on other sites

.......eshte nje kenge qe thote : ' Si ja ben te zemer pa muaaa..... dhe eshte nje tjeter e The Doors qe thote: Five to one baby,i'm gone a make it five to one.... Isa me vjen keq po kete here me duhet te te kundershtoj. Fakti eshte se femra dhe mashkulli jane dicka qe kompletojne njera tjetren por jo se s mund te rrine pa njera tjetren,pastaj mos harro se ju femrat jeni me shume ne numer kshu qe se nn c stai ti,c sta ajo tjetra ........... Fate :66: :66: :66: l'amore e non la :goditje: :goditje: :grusht: guerra ......

sa per temen do thoja qe nuk eshte dicka e percaktume kohezgjatja se nuk e kena me norme.Varet nga momenti,nga personi me te cilin je,a ta nin per te a s ta nin,nga vendi dmth komoditeti etj etj etj etj...... me pak fjale jam dakort me ty Isa qe pyetja eshte formuluar shtremt............... hajt sciao

 

 

jam dakort me ty....komenti im ishte me shum nje ngacmim..... :D :D :D ( poi hai ragione è più piacevole fare :66: piuttosto che :goditje: :grusht: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ky bukuroshi jem thote se non ci stai te ci sta l'altra....ta provojme mo rrush se a ka ma shum vajza apo djem e chi ci sta di più....te dalim pak baca baca e te shohim kush a une a ti finisce per primo a letto con un altro/a :grusht: :grusht: :grusht: :grusht:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgjat nga 1 minut deri ne 5 ore. Edhe 6 ore zgjat.

Zgjat edhe 2 vjket por me pauza te shkurtra 1 javore ne mes.

Por sikur e dini edhe ju zgjat edhe ne varesi te alkolit qe keni pire pare se ta keni filluar ate punen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Po ti pish nja 3 Reb Bulla mundet te shkosh kohe te gjate

 

 

sipas reklamave qe bejne ne tv e ne spote te tjera publicitare... red bulli te jep krahe me fluturu, e nuk thone qe i jep fuqi edhe zogut... :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kam marre vesh qe ka dale metode e re per maredheniet sexuale. Te gjithe ne e dime qe per tu zgjuar ne mengjes na duhet te veme alarmin e ores etj etj. Tani e tutje edhe maredhenia sexuale duhet te vihet me alarm qe te dime kur te nisim e kur te mbarojme.

 

Come on guys. Maredhenia sexuale eshte dicka qe nuk mund ta kontrollosh me kohe. :dance13fm0uv:

 

you can time it 2 Sara !!!!!!!!! :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kam marre vesh qe ka dale metode e re per maredheniet sexuale. Te gjithe ne e dime qe per tu zgjuar ne mengjes na duhet te veme alarmin e ores etj etj. Tani e tutje edhe maredhenia sexuale duhet te vihet me alarm qe te dime kur te nisim e kur te mbarojme.

 

Come on guys. Maredhenia sexuale eshte dicka qe nuk mund ta kontrollosh me kohe. :dance13fm0uv:

 

you can time it 2 Sara !!!!!!!!! :dance13fm0uv:

if you want 2 ? :tease:

Share this post


Link to post
Share on other sites
per mua kjo pyetje nuk ka kuptim, :scratch: sepse nuk ka nje koh te caktuar....."varet nga patneri dhe nga aftesite e tij"........ :D :D :D :D

svaret vetem nga partneri,por edhe nga partneria !!!!1

 

ta them me mire varet nga te dy !!!!!!!!!!1111 :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ky bukuroshi jem thote se non ci stai te ci sta l'altra....ta provojme mo rrush se a ka ma shum vajza apo djem e chi ci sta di più....te dalim pak baca baca e te shohim kush a une a ti finisce per primo a letto con un altro/a :grusht: :grusht: :grusht: :grusht:

womans u find as many as u like ,but is hard to find the real one (done trovi tropo ,pero non e facile a trovare una propio )si dice in Inglese...... :dance13fm0uv: mbasanej varet nga mashkulli !

Share this post


Link to post
Share on other sites
womans u find as many as u like ,but is hard to find the real one (done trovi tropo ,pero non e facile a trovare una propio )si dice in Inglese...... :dance13fm0uv: mbasanej varet nga mashkulli !

Thuja atij bukuroshit tem ti....jo mua :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

mos me thoni qe keni filluar tani duke marre nje kronometer e matni kohen se sa zgjat kur beni dashuri :-P JO PER gje por shkoni e beni rekorde ne olimpiaden e Pekinit :P :P :tongue:

Share this post


Link to post
Share on other sites
:queen: E kam me te degjuar por eshte e vertete ne Itali emigrantet kur duan te bejne seks me gocat e semaforit para se te shkojne tek vendet qe quhen semafore (i bien Kacoos me dore) ne menyre qe te zgjatet koha e seksit deri sa te pri************n.Nje marredhenie normale seksi zgjat 2-3 minuta dhe pesha e sperm************* eshte 3 gram ne baze te literatures shkencore. :inatosur:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...