Jump to content
Veriu Forum

klodian

Antare
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

 1. byrek ne fakt eshte i mire por eshte turk, lakrat mos ja qit atij mikut te huj se jane kot, ravania po por edhe ajo turke s'a e jona dhe ajo taman, groshet; po i nxore groshe e ke knaq ate :D
 2. Guns n' roses Dire stats led zeppelin Bob dilan scorpions Bruce springsteen metallica Aerosmith U2 Manowar qeen AC/DC the doors Iron MaideN e shume te tjere.....me pelqejne kengetaret sexyyy po juve? :D
 3. klodian

  Migjeni

  Malli Rinuer Valët muzikore fluturojnë nga përndimi shkrepen e përtrihen për muret e dhomës seme, edhe mandej dridhen mbrenda në zemrën teme dhe zgjojnë ndijesina që mblue ka hini. Ndijesitë e mia me valët muzikore shkëmbejnë puthje të nxehta posi dy dashnorë e pa mshirë shëgjeta më ther në krahnor edhe më merr malli për jetë ma gazmore. Malli rinuer për jetë ma shkumbuese flen pa fat në mue, një tingull pëmdimi asht ngushllim për mue kur më mshtjell mashtrimi me melankolinë e vet aq trishtuese. Tingujt miqëdashës, që në dhomën teme më falin rytmin e një dansit të largët, më kujtojnë përqafimin e çiftave të shkathët që sjellen hirshëm nëpër drrasa të gëdhenme. Ekstaza Pranverore ...dhe pranvera erdhi... Nëpër ftyra tona rrëshqiti nji gëzim dhe ndër zemra tona ngrehi një fole, e një jetë e bukur, e një jetë e re, me dëshira të shumta po buzqesh në lulzim. ...dhe dallndysha erdhi... si shpirti n'ekstazë, në hovin e shejt shtri; me qiellën rroket, me diellin puthet, dridhen krahët në hare mandej poshtë vërsulet t'u dhurue në cicrim përshndetje një mijë. ...triumfon bylbyli... kangëtar plot magji në gemb të trandafiles, në një tempo të marrë përkdheljet po shfre e kanga kumbuese, kang' e tij pa fre, asht si kangë Orfeji ndër telat e lyrës. ...dhe vesa shkëlqen... në një pikë t'argjant pasqyrohet jeta tërheqse si andrra dhe si vijzatimi ndër orët e hyjzimit, kur shpërthen agimi e rrezet e arta rrëshqasin ndër fleta. ... dhe pranvera erdhi... Nëpër ftyra tona rrëshqiti një gëzim dhe ndër zemra tona ngrehi një fole e një jetë e bukur, e një jetë e re me dëshira të shumta po buzqesh në lulzim. Lagja e Varfun Krahët e zez të një nate pa fund e varrosën lagjen pranë, dritë, jetë, gjallsi askund, vetëm errsinë e skam. U harrue jeta e ditës ndër shtresat e natës, e pagja u derdh nga parzm' e errsinës... n'andrra përkundet lagja. Njerzit ndër shtëpia flejnë me gjoksa të lakurtë e të thatë e gratë... fëmi po u lejnë pa ushqim në gji, pa fat, Pushojnë gjymtyrt e shkallmueme në punën e ditës së kalueme, shërohen trutë e helmueme në gjumin e natës s'adhrueme. Veç zemrat e njerzve të lanun me të rektunt prralla rrfejnë: mbi barrat e jetës së namun që shpirt dhe korriz thejnë. Prralla mbi fëmij rrugaça barkjashtë e me hundë të ndyta, që dorë shtrijnë me vjedhë, me lypë e ngihen me fjalë të ndyta. Prralla mbi varza të fyeme me faqe e me buzë të thithna. Prralla mbi djelm, me të thyeme shprese, në burg me duer të lidhna, të cilt nesër para gjyqit për delikt do të përgjegjin, vetëm dreqit e hyllit të gjith fajet tash ua mbshtesin. Kështu lagj' e varfun pëshpritë dhe errsinës hallet tregon. Një gjel i undshëm, me dritë të hanës i rrejtun, këndon. Hesht! or gjel kryengritës, i lagjës së varfun. Këtu nuk zbardh për ty drita e dritës. i gjikuem je me ngordhë n'u.
 4. Une i pa edukate?! <_< :D :D :inatosur: Une jam mec i mere. u sma nin,sa per ate pune se ska njeri ne bote qe si perdor ato fjale.Pjese e fjalorit jane. Kush fol ashtu sot eshte ne mode. OW yeahhh :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :tease: :dance13fm0uv:
 5. klodian

  Ke Doni Me Shume?

  Ka dashiri e ka dashuri.Ka shume lloji dashurish. Ka dashuri me ''d'' e ka Dashuri me ''D''. Varet ku e gjen vetene cilan ke ne zemer per 1 person a 1 tjeter,
 6. Po mire more se keto i di une,...po puna eshte si me e mbull kete vrime ke i eshte hapur me kohe shoqnise shqiptare. Si me e mbyll sipas jush? Po i here shume djem shqiptare jane ata qe e marri inisjativen me ju ''dhan udhe''. Jane bashkemoshatare tanet.Po per mua gja ma te poshtme nuk ka,se me ja nis motren tjetrit.Se njani ja nis tjetrit e motren e vet ja nis ai tjetri e si i duket atij?! Ma burrnore a mu marr me ''te bardhe'' se me to.Se per shume vete a kthy ne pune e fitim. Plage.
 7. me vje keq per disa. Disa e bejne per palle. Por shumica jane te detyruara ose te mashtruara dhe te detyruara gjithsesi. Faji?! Faji mbetet jetim edhe kete radhe. rendesi ka qe thuhet se shqiptaret e ruajne shume ndershmerine,por perbejne ndoshta nr me te madh te prostitutave ne Europe
 8. Nuk eshte e njeta gje. Po deshe ti e njeta gje do jete...por po deshe mund te jete shume ndryshe. Nuk na ndryshon viti ne por Ne kohen qe matet me vite dhe jeten tone.
 9. Mos beni kshu ju se nuk eshte gjithmone keshtu. ndo1 fjale e ka,se nuk u be deti kos. Si psh.: dathi brekt shpejt moj se nuk me durohet.. ose me fal se te hangra shume,po gjak nuk po te del jo. Ehuu ka fjale shume qe mund te thuhen ,...varet nga situata.
 10. Ka te beje ka te beje...si s'paska! Ka edhe njerez qe jane dashur kur kane qene te rinj dhe pas 64 vjetsh jane pare dhe kane njohur njeri tjetrin vetem duke u shikuar. Po ndash me i fut krimin ne trung dashurise ndaj 2 te dashurit. Eshte gje e keqe.
 11. Une kur them fjale te pista ndjehem i lireshem.Kur jam ne ambjent te vecante me nivel,nganjehere ndjehem keq se me vjen te them ndonje e sduhet ta them. E pse? sepse do te me quajne ''i paedukate e ''vulgar'' etj. tani si tja bejme? uuuu e gjeta; mos me frekuentu ambiente me nivel.. :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:
 12. Per mua nuk ka vende te cmendura! Ka vende qe na bejne te perjetojme nje ndjenje cmendurisht,sa do i pazakonte te jete.
 13. Zgjat nga 1 minut deri ne 5 ore. Edhe 6 ore zgjat. Zgjat edhe 2 vjket por me pauza te shkurtra 1 javore ne mes. Por sikur e dini edhe ju zgjat edhe ne varesi te alkolit qe keni pire pare se ta keni filluar ate punen.
×
×
 • Create New...