Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Sexi Oral

Recommended Posts

Un do shtoja dicka tek kjo pyetja.

do e kerkonin kete gje meshkujt nga gruaja dhe a do ndikonte kjo ne martese nese gruaja nuk pranon nje gje te tille apo kete e kerkojne vetem nga prostitutat dhe femrat e rastit.

BYE DHE FLM NESE PERGJIGJENI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po intimiteti nuk eshte vetem burre prostitute moj.

Meqe horizonti i jone (shqiptareve) kufizohen vetem ne gjerat qe shohim ne televizor atehere mendojme qe ato lloj gjerash ndodhin vetem aty.

Ne fakt un mendoj qe kjo situate kthehet ne motiv tradhetie per njerin nga partneret.

Shpesh burri gjen dashnore sepse ajo ja ben te gjitha. Kjo eshte banale per ta thene por eshte e vertete.

Un besoj se sexi oral eshte thjeshte pjese e intimitetit ne cift dhe nuk ka te beje me prostitucionin. Nganjehere ndodh nje dramaticitet (do ta perkufizoja) mes burrit dhe gruas ku idene e sexit oral mund ta mendojne te dy por nuk ja kerkojne njeri-tjetrit sepse:1) nese do tja kerkoje gruaja atehere ajo mendon se i shoqi do ta shikoje si nje gjest prostitute. 2) nese do tja kerkoje burri gruas dicka te tille atehere ai mendon se gruaja do te ofendohet sepse po e trajton si prostitute.

Ne fund them se (sipas jush) nese do kishin deshire ta provonte njeri nga partneret atehere burri duhet te shkoje ne prostituta dhe gruaja duhet te behet prostitute.

 

Lojerat ne nje mardhenie seksuale (sic i quajne seksologet) keshillohen per te mbajtur gjalle raportin deri ne moshe te medha (50 -60). Keto gjera nuk i kam shpikur un por njerez qe i studiojne keto raporte qe mesa duken nuk jan shqiptare.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Un do shtoja dicka tek kjo pyetja.

do e kerkonin kete gje meshkujt nga gruaja dhe a do ndikonte kjo ne martese nese gruaja nuk pranon nje gje te tille apo kete e kerkojne vetem nga prostitutat dhe femrat e rastit.

BYE DHE FLM NESE PERGJIGJENI

 

 

Jo nuk ndikon aspak ne martese. Askush nuk te detyron te besh dicka qe nuk don. Cdo gje behet me deshire dhe partneri yt, nese te don, e kupton kete gje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gonny jam komplet dokort me arsyetimin qe solle ti.

Shtoj se seksi eshte krejtesisht i kuptueshem brenda nje çifti me te gjithe larmine e tij.

Eshte e vertete edhe ajo qe tha Kristjana qe fatkeqesisht keto tema jane akoma te mjegullta per familjet ose çiftet shqipetare (sidomos ne verioret jemi akoma shume tabu).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gonny jam komplet dokort me arsyetimin qe solle ti.

Shtoj se seksi eshte krejtesisht i kuptueshem brenda nje çifti me te gjithe larmine e tij.

Eshte e vertete edhe ajo qe tha Kristjana qe fatkeqesisht keto tema jane akoma te mjegullta per familjet ose çiftet shqipetare (sidomos ne verioret jemi akoma shume tabu).

 

dhe une i bashkohem mendimit tuaj burra,,, ska gje me te mire nese ne nje cift cdo gje behet me deshiren e te dy partnereve,,,asgje nuk duhet shikuar ne prizmin e te "shpifures" apo "banales" (qe shume here mund ta mendojme, dhe kjo fale sic e tha dhe Pellumbi tek ne verioret, apo shqip sepse jemi rritur brenda ca tabuve) nese behet me personit qe duam...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cmendim keni per Sexin oral?

UN kesaj pyetjes desha ti shtoj edhe dicka tjeter qe kohet e fundit kam degjuar se eshte bere teme debati tek seksologet dhe njerez te thjeshte neper bote qe ka te beje me kete pyetje:A MUND TE QUHET TRATHTI SEXI ORAL NE CIFT....? Ju lutem mos e shikoni kendveshtrimin shqiptare te traditave zakoneve tona etj se ne trathti quajme edhe shikimet ! Por per nje cast behuni amerikan europian etj....dhe pergjigjuni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do e jap pergjegjjen une -- sexi oral nuk asht diqka qe ndikon ne martes por eshte diqka qe ndikon ne sex -pra shum ma interesant bahet sexi duke filluar me thithje e pastaj sex, per vete po mas ta lipi ne te gjitha pjeset e trupit ateher nuk i tham qe kam bae sex -- Ne jemi njerez dhe kemi nevoj me bae naten ma te sukseshme faleminderit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do e jap pergjegjjen une -- sexi oral nuk asht diqka qe ndikon ne martes por eshte diqka qe ndikon ne sex -pra shum ma interesant bahet sexi duke filluar me thithje e pastaj sex, per vete po mas ta lipi ne te gjitha pjeset e trupit ateher nuk i tham qe kam bae sex -- Ne jemi njerez dhe kemi nevoj me bae naten ma te sukseshme faleminderit

 

 

Detajet nuk jane dhe aq te nevojshme . Besoj se çdokush qe ka marre pjese ne kete teme e di se per çfare flitet !

Se besoj se domosdoshmerisht duhet te besh seks vetem naten ....

Mos je gje analist seksual ti Visari meqe qenke kaq i informuar per keto gjana :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do e jap pergjegjjen une -- sexi oral nuk asht diqka qe ndikon ne martes por eshte diqka qe ndikon ne sex -pra shum ma interesant bahet sexi duke filluar me thithje e pastaj sex, per vete po mas ta lipi ne te gjitha pjeset e trupit ateher nuk i tham qe kam bae sex -- Ne jemi njerez dhe kemi nevoj me bae naten ma te sukseshme faleminderit

 

 

Detajet nuk jane dhe aq te nevojshme . Besoj se çdokush qe ka marre pjese ne kete teme e di se per çfare flitet !

Se besoj se domosdoshmerisht duhet te besh seks vetem naten ....

Mos je gje analist seksual ti Visari meqe qenke kaq i informuar per keto gjana :P

 

ca ban ky ore...oooooo sa kam qesh....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...