Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Simba

Per Refugjatet

Recommended Posts

Une per veten time as nuk e mendoj as nuk e shoh,per vete faktin qe jeta ketu me pelqen shume,por pa harruar se Shqiperine e kam ne zemer.Dhe mendoj se te ardhmen time e shoh ketu,duke pasur dhe familjen time afer meje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e shikoj,,,dhe pse nuk e di si do te jete,,,,por jam shume e merzitur me burokracine dhe mosperfilljen e italianeve,,,,kam ardhur me deshiren time te studioj ,,,dhe me shume sakrifica ia kam arritur ,,,do zoti e cdo gje shkon mire dhe mbas nje viti kur te mbaroj dhe vitin e dyte te specilizimit do kthehem menjehere ne shqiperi,,,nuk e di por me mire pak para por me pak stre,,,keshtu e shikoj ,,,ndoshta e kam gabim dhe Shqiperia sdo me ofroje asgje ,,,por dhe Italia sme ofroi gje tjeter,,,,mgjs keto vite me kane sherbyer shume......pastaj kam patur gjithmone nje qellim te ushtroj profesionin per te cilin po studioj,,,, (PUNE SOCIALE), dhe ku memire se ne Shqiperi do e shijoj frutin e kesaj pune(nese realizophet kuptohet)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mua ky vend me ka dhene shume.Me dha mundesine per te studiuar,per te treguar aftesine e mia.Me dha mundesine dhe me solli shume fat duke filluar nga shoqeria italiane qe me kane respektuar,me kane ndihmuar dhe me kane treguar respektin e tyre ndaj meje.Une e them prapa qe nuk kam deshire te kthehem per jetes nuk i dihet asnjehere.

Nga njera ane ti CHICCA ke te drejte se si ne vendin tend nuk mund te ndjehesh kurre mire.Por ama e rendesishme eshte te ekmi nje pune kudo qe te jemi,e rendesishme eshte qe te jemi te zonjat e vetes e te mos varemi nga te tjeret.Puna eshte e rendesishme.

Sidoqofte te uroj suksese kudo qe te shkosh.

Ina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...