Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Ina_84

Plazhi I Shengjinit

Recommended Posts

Plazhi i Shengjinit po rritet ekonomikisht çdo vit.Kjo per vete faktin se ne periudhen e veres turistet jane shume.

çfare mendono ju per kete plazh?

Ju pelqen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

trajtimi qe i behet plazhit te Shengjinit eshte nje furje ndaj natyres. perderisa pushteti lokal nuk do te beje nje fushe te fuqishe sensibilizimi per t0a mbajtur paster natyrisht edhe duke ofruar sherbimet e nevojshe, ky shplazh do vazhdoje te mbetet i tille.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eshte me te vertet per tu ardhur keq qe vete njerezit nuk kujdesen per pastertine e ketij plazhi te bukur.Une mbaj mend veren e kaluar sesi shume persona mbasi hanin ose pinin nje pjese te mbeturinave i linin ne rere dhe me e bukura eshte se nuk e kishin problem qe te tjeret po i shikonin.

Eshte me te vertet per tu ardhur keq...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo vetem plazhi shengjinit por edhe ai itales e me rradhe po te mirmbahen po te kete infrastrukture rrugore,rruge,drita 24 ore,cmime favorizuese,jo ne tavan si i kane bere ketu ne shqiperi plazhi dhe banoret e zones do te ken perfitime.tung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mua plazhi i Tales me ka pelqyer shume,per vete faktin se eshte nje vend i qete per familjet,dhe,kam menduar gjithmone qe ne te ardhmen do preferohet shume ,duke mos perjashtuar plazhin e bukur te Shengjinin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eshte me te vertet per tu ardhur keq qe vete njerezit nuk kujdesen per pastertine e ketij plazhi te bukur.Une mbaj mend veren e kaluar sesi shume persona mbasi hanin ose pinin nje pjese te mbeturinave i linin ne rere dhe me e bukura eshte se nuk e kishin problem qe te tjeret po i shikonin.

Eshte me te vertet per tu ardhur keq...........

KUSH TE SHIKON ATJE. PER ATA DHE PER GJYSEN PREJ NESH ASHT NJE DICKA NORMALE ME I HEDH KU TE DUSH !!!!!!!!!! APO JO BRESHKOLINA ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problemi them se eshte jovetem tek edukata e personave qe eshte dhe kryesorja por tek vendosja e koshave per mbeturinat dhe boshatisja e tyre cdo dite.

Para 2 vitesh kur isha un ishin ca kazana qe ishin mbushur 1 muaj mepare dhe nuk i kishte boshatisur kush. mepas komunat dhe bashkite duhet te kene policine e tyre jo mes plazhit gjen lopen. Duhen vene gjoba per personat qe lene kafshet duke u sjellur neper plazhe. Ve bast qe nese sekuestrohen 5 -6 bageti (lope, dele etj.) dhe mepas pronaret e tyre te paguajne gjoben per lenien e tyre ne vende publike askush me nuk do ti leje me. Ne shqiptaret friken e kemi hak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problemi them se eshte jovetem tek edukata e personave qe eshte dhe kryesorja por tek vendosja e koshave per mbeturinat dhe boshatisja e tyre cdo dite.

Para 2 vitesh kur isha un ishin ca kazana qe ishin mbushur 1 muaj mepare dhe nuk i kishte boshatisur kush. mepas komunat dhe bashkite duhet te kene policine e tyre jo mes plazhit gjen lopen.

 

 

Nese do ishin koshat te pakten do sherbenin ...Sepse edhe ne nga njera ane kur nuk kemi ku ti hedhim...edhe pse siç thone edhe qeset nuk merren dite per dite per mbeturinat.Pastaj kur komuna nuk don me ia dit per asgje ne flasim kot. <_< <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

o ti gony kaq ngusht ta paska pru lopt ne plazh.shiko ore ato lopet e tjera nji here.NUK CALON GOMARI NGA VESHET OR MEC.DUHEN GJERA TJERA.LEXO SIPER TE SHKRIMI IM. :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Qofshin bekuar lopet...Se eshte me kesh kur sheh kafshe ne qytet,si p.sh.Derra neper kazane mbeturinash.

Nuk po e them emrin e qytettit per privacy......... :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
o ti gony kaq ngusht ta paska pru lopt ne plazh.shiko ore ato lopet e tjera nji here.NUK CALON GOMARI NGA VESHET OR MEC.DUHEN GJERA TJERA.LEXO SIPER TE SHKRIMI IM. :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

 

 

Italianet thone "dalle stalle alle stelle" dmth "nga stalla ne qiell" pra duhet ti bejme gjerat me rralle. Ti po thua me drita, uje, rruge dhe me lope neper plazhe!?

Drita e uje dhe rruge ka dhe durrsi por mbetet per te deshiruar nga higjena ai plazhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plazhi i Durresit nuk me ka pelqyer asnjehere,per vete faktin se ze vendin e pare ne vend per pisllek.

Nuk e di nese e keni degjuar ne lajmet e Top Chanel qe edhe vete banoret e durresit po largohen dhe shumica kane vendosur te kalojne pushimet ne Sarande e ne Mal te Zi('''sipas nje sondazhi''').

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa meraku ju ka kap me plazhin e Shninit tem te dashtun....kishit me dasht tan me e kalu te pakten kaj muj ne vit njaty mes njatyne lopve e njatyne derrave... :tease: :tease: :ranting:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sikur c,do njeri prej nesh ti hidhte mbeturinat ne vendin e duhur,atehere plazhi do ishte me i paster !

 

mqs shteti nuk ka vendosur kosha pleherash eshte detyrimi yne personal te mbajme higjenen perreth nesh !

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eshte vertete e turpshme ajo çka ndodh me nje nga bregdetet me te bukura e me te frequentuara shqiptare siç eshte edhe ai i shengjinit. sidomos kesaj vera ndotja do te jete jashtezakonisht e madhe si rrjedhoje e shume mijerave litrave nafte te derdhura ne te nga karburanti qe mori flake. edhe sikur kjo te mos kishte ndodhur njesoj i ndotur do kishte qene sepse anijet e madhrave qe ngarkohen e shkarkohen ne shingjin jane shume e shume te vjetra dhegjithashtu shume prane plazhit ku plazhistet kerkojne te argetohen. per fat te keq pushteti qendror apo ai lokal e ka mendjen tjeter kund ( ku nuk e di) por per ato pak gjera me te cilat mund te mburremi nuk mendon dhe len qe te shkaterrohen ngadale.

eshte mekat pasi do te ishte vertete shume bregdet i bukur me pak me shume kujdesje edhe nga ana e plazhisteve qe jane si nje kope bagetish ose te pakten si te tille sillen shumica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Per Zoten edheShengjini kishte maru sepse ket vit shume ere e pisllek kurse Velipoja ishte fantastike e ja kam kalu shume mire 10 dite atje edhe do shkoj prap kur te ma baje ZOTI nafake me shku ne shqipni prap mas nja 10 vjetsh :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...