Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Martese apo Bashkejetese........?

Martese apo bashkejetese?  

19 members have voted

 1. 1. Zgjidhni nje opsion

  • Po Martese
   233
  • Po Bashkejetese
   217
  • Me mire single
   213
  • I pavendosur
   22


Recommended Posts

bahh... nuk e di por do thoja qe martesa eshte bashkejtese dhe bashkejtesa deri ne nje fare pike martese me ndryshimin qe me martesen ke disa detyrime ligjore me teper.Pak ndryshim kane nga njera tjetra

Share this post


Link to post
Share on other sites

:dance13fm0uv: :dance13fm0uv: Gonny provoje te rrish nje muj me nje person ne nje shtepi...cdo gja ta bani bashke e kur te shkoje nepermen me ba dicka duhet te kesh parasysh se eshte dhe personi tjeter se nuk je me vetem ....bane prove e ta shohim menej se sa te bjen nermen me bashjetu apo me u martu....

Ju qe e keni nder mend me u martu mos e bani asnjedite bashjetese se te kalon voglia me u martu menej....Te pakten martojuni pa e dit gja se ca do me than me jetu me nje person....Se ndryshe nuk martohet kush ma ne kete jete........... :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martese.

E shikon ca thot kjo me lart mi breshke

Pastaj nuk e ca doje me thene me ate ti breshka: Sipas teje robi ne jete as nuk duhet te bashkjetoje as te martohet, ta kisha dit kete do kisha vazhdu rrugen e zotit qe pata nis :D

Un mendoj jeta ne cift ne te dyja rastet duhet te jete konsesuale. Dhe jo :ranting:

Cdo gje varet si e merr :banahappy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

po ajo ska ca me thane se kater muj i mesin dhe e pat...po kush nuk i ka hy asaj rruge tham un....

Menej martojuni martojuni se te po me kujtoni ma vone....tallem tallem po bani ca te doni se jeta eshte e bukur dhe me vuajtjet e saj....(se martesa pak a shume vuajtje asht) :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

po ajo ska ca me thane se kater muj i mesin dhe e pat...po kush nuk i ka hy asaj rruge tham un....

Menej martojuni martojuni se te po me kujtoni ma vone....tallem tallem po bani ca te doni se jeta eshte e bukur dhe me vuajtjet e saj....(se martesa pak a shume vuajtje asht) :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

 

 

 

ska ndryshim fare vetem se kur je i martuar nuk mundesh me tradhtu gruan se e han me keq se kur je ne bashkjetese loooooooool e thash kot se nuk kam asnje mendim per as njeren as tjetren sepse jam i ri per momenti 16 e gjys kam kohe per keto pune :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ska ndryshim fare vetem se kur je i martuar nuk mundesh me tradhtu gruan se e han me keq se kur je ne bashkjetese loooooooool e thash kot se nuk kam asnje mendim per as njeren as tjetren sepse jam i ri per momenti 16 e gjys kam kohe per keto pune :)

 

stai zitto he qyp se te padita......pak a shume ke te drejte.... njesoj asht ajo pune vec mungojn njoto firma e njato vula neper komuna se ca tjeter s'mungon :worthy: :worthy:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eehhh beqaret, tallen me neve... :tease: :whistling:

Tani nuk jam kundra bashejeteses, por perderisa rrin ne nje shpi, han , pin flen, ulesh ne darke dhe zgjohesh ne mengjes, pse mos te martohesh me te, kjo praktikisht eshte martese pervec firmes... Sa lodheni ne tru kot jo a do jete neser ne mengjes me mua perseri, lidhnja kembet ne nje kepuce atij/ asaj dhe mbajeni aty me zort :dance13fm0uv: don apo s'don lol :lol: edhe mandej banja me ba si ky :wallbash: ( :wub: baby) . Dynjaja kan hall me rrite femijet tesh juve ala a me nejte me te apo jo.

Nigjoni prej neve " te martume" , bani si tua doje qefi, nese u pelqen te jetoni me te pa u martu banje ose ma mire biles rrine re beqar/e sa u fusni zaborlli vetes kot, ose gjenje noj te mire si ai imi :dance13fm0uv: dhe maroni pune i here e mire.

Shnet e te mira e me rujt Zoti burrin, grune e fmite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eehhh beqaret, tallen me neve... :tease: :whistling:

Tani nuk jam kundra bashejeteses, por perderisa rrin ne nje shpi, han , pin flen, ulesh ne darke dhe zgjohesh ne mengjes, pse mos te martohesh me te, kjo praktikisht eshte martese pervec firmes... Sa lodheni ne tru kot jo a do jete neser ne mengjes me mua perseri, lidhnja kembet ne nje kepuce atij/ asaj dhe mbajeni aty me zort :dance13fm0uv: don apo s'don lol :lol: edhe mandej banja me ba si ky :wallbash: ( :wub: baby) . Dynjaja kan hall me rrite femijet tesh juve ala a me nejte me te apo jo.

Nigjoni prej neve " te martume" , bani si tua doje qefi, nese u pelqen te jetoni me te pa u martu banje ose ma mire biles rrine re beqar/e sa u fusni zaborlli vetes kot, ose gjenje noj te mire si puna eme :dance13fm0uv: dhe maroni pune i here e mire.

Shnet e te mira e me rujt Zoti burrin, grune e fmite.

:lol: :lol: Lum ajj burre qe "te ka marre ty maj" e lum ti per te..... :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

çka asht bashkejetesa? per mua asht diçka e pakuptimte. eshte diçka qe bahet per meshire, deshperim ose leverdi por nuk asht kurre as per dashuri te madhe as çeshtje feje dhe as çeshtje tradite. ajo eshte diçka qe mbjell mosbesim, frike, qyl'llek. asgje ne bashkejetese nuk eshte e deklaruar.

sipas meje nese nje çift duhen por duhen me te vertete nuk kane pse te bashkejetojne pasi bashkejetesa eshte diçka jashte çdo koncepti fetar, tradicional edhe familiar.

martesa asht çka ban nje familje te jete e tille.

por edhe martesa ka problemet e veta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Une mendoj se Martesa ne njefare menyre eshte bashkjetese e sforcuar(ne ca raste edhe e imponuar)ndersa bashkjetesa eshte Martese e lirshme ne konceptin funksional..po te jete per mua une nuk do martohesha pa kaluar nje faze kohore te caktuar te bashkjeteses ..dhe nqs çdo gje do ece mire atehere do jete martese e sukseshme :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:scratch: ne fak kisha than se jam dakord me breshken se kur te hish me myt vedin ma mire me myt mire.

tham une kush asht dakort me mu te qojn doren :rock:

i ke ra ne te lale.... :rock: :rock: :rock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...