Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

per 1 milion dollar

Recommended Posts

 

 

per 1 milion dollar cfare do te benit e cfare s'do benit?

cilet jane kufijte mes parase dhe arsyes njerezore sipas jush?

 

 

 

ne itali thone:

ita-i soldi non fanno la felicit?.

alb-parate nuk bejne lumturine.

ita- i soldi non fanno fa felicit? ma l'aiutano.

alb-parate nuk bejne lumturine por e ndihmojne ate.

ita-se i soldi non fanno la felicit? figuriamoci la miseria.

alb-n.q.s parate nuk bejne lumturine, as varferia kurresesi.

cfare mendoni juve?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italianet bukur thone. Dhe pse si kam se kam problem shume, pasi shumica e nderrave te mija jane te realizuara.

 

Ca do beja une?

Do bleja nje shtepi te bukur per prinderi e mi dhe nje per vete. Do ndihmoja ca kusherinje qe i kam si te varfer dhe nese teprojne do i kurjseja per prinderit e mi, pasi une e kam mundesine te bej para pasi po mbaroj shkollen per nje pune te mire. Kaq, Tjerat i kam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

une me 1 milion dollar

1 do i blija nje mercedes 700 amg cabrio eternita

2 do i beja dhurate nje vile me 7 pishina eternita

3 me lekt qe do tepronin do hapja nje kjoske me shit byreke per me njerr buken e gojes

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

nuk e keni kuptuar pyetjen. nuk eshte e shkruar se "?fare do te benit ME 1 milion dollar" por, "?fare do te benit PER nje milion dollar".

megjithese mund te kisha bere edhe nje pyetje te tille.

sidoqofte pergjigja ishte e bukur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

un nuk do beja asge...see di se nuk do mi jepte askush...keshtu qe jam mire ishtu si jam....studente hesapi...Pastaj ne Shqipri thojne "Lekt nuk i hane as qent" mjafton te kemi shendetin e jeten se te tjera vijne dalngadal

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

breshka. je shume optimiste ti. me pelqen optimismi yt por ne te njejten kohe me ben te mendoj ate rreklamen ketu ne itali qe thote: gianni! l'ottimismo ? il profumo della vita. e pastaj e merr perpara me gjithe kabine telefonike nje kamin i ?mendur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha hahahaahahahahahahahahahahahaha laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

na shkrive Thomas...po ca me ba ne te shkret te pakten ii bejme qejfin vetes...se po te mos kishim edhe kete optimizem do binin ne depresion te gjithe... tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

realiste jam un ma realiste se un kush asht.... pse kush ti jep 1 milion dollar keshtu krejt kot ....ndoshta ne boten e endrrave ju japin edhe me shum por ne realitet mos prisni.............. mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pyetja ime qe ne fillim ka qene: ?fare do te benit per te pasur 1 million dollar. dhe jo beni di?ka dhe do tu japin nje million dollar. une doja vetem te dija se deri ku arrin fantazia e chattistave o pjestareve te ketij siti se une per vete gjithe ato para nuk i kam e me teper per ti vene ne nje loje kaq absurde. provoni te me kuptoni! nuk jam kaq i ceket sa juve(pergjithesi)me imagjinoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Per zoti kjo me duket nje pyetje pak si pa lidhje more babmolla. , but anyway. se si i bake ti si je ma i thethe se na se di, te ishe vajze ta kisha besua se mund te kishe ba punen e prostitutes, po edhe ate pune duhet ta kishe fillua qe kur je kene ne moshen 15 vjece se kur te baheshe 24 vjec fillon dhe i humb klientat, biggrin.gif biggrin.gif pervec se me martua naj plake milioniere se vajzat e reja milioniere sme marrin mua biggrin.gif spo me marrin vajzat e qe skane pashe 1 lek dhe te shemtuara, tongue.gif tongue.gif

Na e trego more dreq se si bahen mos me lem me punua kot se ka nja 12 vjet qe punoj dhe jam akoma borxh. biggrin.gif tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Per nje milion dollare e sigurta eshte qe nuk do vrisja kend ose te vidhja tashi varet edhe nga momenti dhe veshtiresite qe kalon dhe pastaj tru njeriu eshte dhe mund te ike dhe te besh noj gje qe nuk duhet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kush ti jep 1 Milion dollare sot.

 

Nuk do beja asgje se nuk jam e zonja...

 

Por ama po ti kisha do plotesoja nje deshire te vogel,do hapja nje qender strehimi per te pastrehet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...