Jump to content
Veriu Forum

Simba

Admin
 • Content Count

  487
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Simba

 1. Dru shpines atyre qe s'aktivizohen :)
 2. Rrjetet sociale i nxorren jashte loje keto "Forumet", tash vec shporetat kane ngele ;)
 3. Nje dhe e vetmja EA SPORT http://www.ea.com/soccer/
 4. Me than te drejten jan aq shume sa nuk i mbaj mend............Pergjithesisht me duken kot filmat me rrena qe nuk bazohen ne ngjarje te verteta......apo ne nje realitet konkret
 5. Un nuk mendoj se ajo qe ka shprehur z.Topi eshte thjeshte nje lapsus i tij, ajo me shume mundesi eshte dicka qe zoti Topi-n e ka "munduar" prej kohesh....Deklarata e tij e para disa ditesh ishte thjeshte nje shperthim i asaj cfare ky njeri mendon per treven te ciles ju drejtua..... Nje falje ndaj Fishtes,Gurakuqit,Mjedes etj zdo ishte keq ta bente ky "Turk i vogel" vvideo: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=19wujzNfGWE
 6. Galiani prezanton gjygjtarin ROCHI si blerien e re te Milanit…….. Nuk kaloi shume kohe dhe marveshja e arritur mes Taqit dhe Galianit u vu ne zbatim…..Galiani kishte kohe qe priste ti zhbllokoheshin fondet nga Taci ne menyre qe t'i vinte ato ne funksion te se mires se Milanit…… Nuk duhet te mi vonosh me fondet per albiterat se Interi po del nga kriza dhe pastaj na iken nga duart- I thoshte Galiani-Tacit ne telefon….. Jo mo flori un nuk ti vonoj fondet por mendova ngaqe Interi po humbiste vete thashe te kursej ca se krize hesapi….. Ne asnje menyre -Ia ktheu Galiani- Na duhen tani, u bene 4 jave kampionat dhe Interit nuk i eshte dhene asnje karton i kuq dhe asnje penallti kundra ,pa le, po edhe ne skemi marre asnje penallti ne favor, keshtu nuk vazhdohet…. jane bere shume te poshter dhe keta gjygjtaret…. Ja dje kisha mbledhje me Rochin, Taljaventon etj….. dhe e di c'me thane apo jo : Nuk japim me asnje karton te kuq Interit dhe ju asnje penallti ne favor pa marre kestin e pare te eurove… Po mire –I tha Taci- Nga mesi i tetorit i ke gati, mbas ndeshjeve te kombetareve sa te shes dhe unndonje tollon nafte…. Ca thua mo loqe, un kam hedhur shortin e albiterave dje…..Eshte ai miku yne ne gjykimin e Inter-Napoli….Rochi. Eshte albiter i mire shume ky, nuk kam pare albiter me zotin se ky. E mban mend ndeshjen Milan-Inter ne 2010 kur i dha Kordobes dhe Shnaiderit kartona te kuq dhe ne nje penallti ne favor qe e humbi Ronaldinho……!!!!!! Mbasi degjoi provat e ofruara nga Galiani, Taci u bind dhe i dergoi menjehere kestin per blerien e Rochit…. Mbas ndeshjes se Interit me Napolin Galiani ishte i gjithi ne eufori…… E pe ndeshjen-I thoshte Tacit ne telefon- Eshte i madh ai ,te thashe, nuk bej blerie do si do un… Mund te gaboj ne blerien e lojtareve por ne merkaton e albiterave nuk gaboj kurr un…kam eksperience qe nga koha e Moxhit. I madh je –Ja ktheu Taci- Ta dija se eshte kaq i zoti ky Rochi do ti kisha derguar me kohe…. Te thashe edhe nje here-Ja perseriste Galiani- Abiter me tezotin se ky nuk ka as nuk ka per te pasur Seria A…..vec Rakalbuto dhe De Santis kane qene te zote si ky….. E di c'me tha pas takimit apo jo….Nqs z'do ta kishte bere Kampanjaro penalltine qe humbi Hamshik, do ta kisha shtyre un me kembet e mia topin ne rrjete……hahahaha......i madh i madh eshte...hahaahha I madh i madh qenka verte……I thoshte Taci –ndersa qeshte meGalianin- As ne shqiperi nuk kam pare nje albiter te tille, jo s'ka keshtu andej, jemi mbrapa shume ne, ata duhet te marrin shembull nga rochi se gjykohet nje ndeshje…. Ja si erdhen kohet i dashur-Ja ktheu Galiani- Dikur rrezohej Del Piero ne gjysme te fushes dhe fitonte penallti, tani i fitojme ne ne interesin tone….hahaha.
 7. Galiani siguron fondet per blerjen e albiterave Fitimi i vjetshem i titullit dhe fjalet inkurajuese te mikut te tij Moxhi, gjate veres se: Milani eshte nje super ekip dhe nuk ka skuader ti dale perpara, kishin kohe qe e kishin bere me flete Galianin.... As sivjet skemi rivale- i thoshte Braidas- E di un, ne jemi forcuar me mister X-in ndersa Interi vec eshte dobesuar me ikjen e Eto'o, pa le edhe Moxhi gjithnje ne favorin tone ka folur, e di un, jemi te pa thyeshem.... Lere Moxhin mo loqe se ai ashtu flet se e paguajn mediat e presidentit, po shiko mos blen ndonje gjygjtar se do na felliqish fare-Ja ktheu Braida.... Sme rruhet fare sivjet per keta kolopucat qe ka vene Kolina gjygjtar, ja shiko c'do i bejme Lacios sonte...dhe arriten ne stadium me Berlusconin qe priste te vinte ne stadium kur Milani te shenonte dhe Galianti ta telefononte per te ardhur.... He mo loqe te thash se s'kemi gje ne terezi keshtu - I tha Braida pas takimit- duke ju drejtuar Galianit qe ishte nxire i teri nga barazimi.... U pa puna-I tha Galiani- Duhen gjetur fonde per te blere albitra, sivjet se kishim parashikuar ne buxhet kete se thame me ne fund do fitojme vete.... Jo mo burre c'vete te fitojme se pe Lacua na beri 2 gola per 10 minuta......... Pasi u mendua pak i erdhi ne mendje dhe shpetimi (dmth burimi i fondit per te blere albitera). ...... Svonoi shume dhe e dergoi mendjen pertej detit adriatik tek miku tij Taqi... He mo flori- I tha Tacit- Cpo ben ? Ja Mister po shikoja Milanin, kisha therrite nja 29 vete per darke per te pare ndeshjen se u thashe me ka thene Galiani se Milani do japi Show kunder Lacios....por c'e do, sa beri te dytin Lacio iken te gjith duke me thene: Mos i beso me atij mashtruesit....(ref.Galianit) E di mo flori, e di se e dhiem fare, ndaj dhe te mora ty .....te duam per sponsor special ose premium sic i themi ne.... Po cdo te thote sponsor special-Pyeti Taci gjith kureshti- se un mender jush nga Kolonja jam.... Po ja -I tha Galiani- do jesh per gjera speciale si psh ...te blesh albitra Kjo eshte e thjeshte-I tha Taci- Un thash se do blejme gjith kampionatin njeheresh tek federata sic bete vjet, se per keshtu s'me rruhet fare.....Ja sa do tani ti nis me Wester Union, dil e merri........ Ashtu nuk e bejme dot flori, se thone pastaj i mori Galiani per vete....por vishu e mbathu, neser te pres ne milanelo, do bejme koference shtypi, do besh fotografi dhe me titullin ne duar....... Pa merak flori, ja u nisa - tha TACI- Ky djal ka te ardhme ne futboll-I tha Galiani-Braidas- Me nje telefonate te zgjidha hallet.......
 8. Mendoj se nuk e kemi vendin aty.........pra ne ate koference......E kemi vendin ne Europe se jemi Europian.Skemi asjnje lidhje me lindjen e mesme edhe pse kemi maxhorance myslimane.POR................ Por....mendoj se eshte shume e veshtire te terhiqemi pas, pasi vendet arabe kane ngul kembe ne shqiperi.Ato kane investuar dhe investojne akoma ne vendin tone. Sa per ilustrim po ju tham se sheshin me te madh ne vend "SKENDERBEJ" po e financon Emiri i Emirateve te Bashkuara Arabe.......
 9. mmmm Goxha luksoze.........Me siguri do shkosh me galianin per te hartuar plane per merkaton
 10. Sot fundi i gjermanis ! Luanet do ti shqyejn !
 11. Italia u eleminua per faj te MARCELLO LIPIT ! dhe me vjen shum mire per kyt juventin e mmmmmmm....... (mire)
 12. Prap ne Ballkan ne ??? Sic ka thene edhe nje Gabel............Mire se leva ne shqiperi, po pse ke bregu i lumit ??????
 13. Gjermania duhet te kishte ik qe m'breme po ce do.........
 14. Finalja kete vit mund te jete ARGJENTINE VS BRAZIL, per mendimin tim vec keto te dyja kan bind nga te medhate, edhe HollandA Jo keq........
 15. Me gjith se me pak vonese gjithsesi po e hap kete teme per Boterorin e Vuvuzelave "Africa 2010" Ftoj te gjith antaret e forumit te diskutojne ne kete teme rreth ketyre çeshtjeve. A po e ndiqni Boterorin ? Me cilen skuader jeni tifoz ? C'mendim keni per cilesine e keti Boterori per yjet dhe skuadrat e medha, A PO JAPIN MAKSIMUMIN E TYRE ATO ? Cilen skuader shihni favorite etj etj etj sipas deshires
 16. Tashi ne do Te bejme tifozllek cili shtet ka ma shume vajza te bukura apo....kush luan ma mire futboll.... Meqe ra fjala edhe me kombetaret e paskam "Derby" me G3NTON.............Te shohim nqs Maradona nuk do ishte trainer Argjentina ishte e sigurte Kampione......Forza "El Principe"
 17. Keta Gjermanet asnjhere s'ta mushin mendjen por gjithmone shkojne ne finale....mbreme luajten mire...te shohim Italine,Brazilin,Spanjen e Portugaline keto jane favoritet tjera.........Gjithsesi un them FORZA ARGENTINA
 18. GALIANi BEN PERPJEKJET E FUNDIT PER TE NDALUR INTERIN Me gjith se gjate gjith vitit kishte deshtuar ne perpjekjet e tij per te frenuar Interin si ne kampionat ashtu edhe ne kupen e Italise Adriano Galiani nuk i ka humbur ende perfundimisht shpresat per ta bere nje gje te tille. Un nuk mund ta duroj dot nje gje te tille- U thoshte nje dite disa bashkepuntoreve te tij. Jo Interi nuk mund te fitoje ne asnje menyre tre tituj njeheresh, kjo do e t'merrshme,kush e degjon Mourinjon pastaj ! Un jam dakort qe ata te fitojne Champions ne menyre qe Italia te mbaje vendin e katert dhe ne ta kemi te sigurte ate vend per vitet e tjera, pasi ne dihet maksimumi ate vend synojme te arrijme c'do vit. Po si t'ia bejme e pyeti Rosela Sensi ???-Ndersa ndolleshin per nje takim pune ne Rome. Degjo ketu-I tha Galiani- Ketu ne Rome ka rrugace plot, ndaj merrni nje koqe plumbi, futeni ne nje zarf dhe dergojani Lotitos me nje mbishkrim ku te thuhet: Po fitoi Interi me Lazion te iku koka per lesh. Nje kjo i tha Galiani- e dyta gje qe do beni eshte qe nje nate para ndeshjes me Interin do shkoni poshte hotelit te Interit e te kendoni gjith naten ne menyre qe ata te mos flene dot dhe te jene te lodhur per ndeshjen. E treta-Kam ca para qe na i pat dhene ai Taci kur shkuam ne Tirane, jane rreth dy mmilion Euro,do ti jap t'ia jepni Sienes te mundin Interin me c'do kusht javen e fundit edhe pse kane rene me kohe nga kadegoria dhe su nevoiten piket. U tha u be-I tha Rosela-E cila nga ana e Saj nuk vonoi te vinte ne jete "planin Galiani" Te djelen ne darke Galiani ishte i bindur ne efektin e planit te tij ndaj po priste ndeshjen Lazio-Inter i relaksuar duke u thene te tjerve: Ja shikojeni sonte kur ta haje Interi, pervec 5 majit do tu bejme edhe 2 majin, s'ka c'do date te muajit maje do ia mbushi Interit me nga nje kujtim te hidhur. Pasi perfundoi ndeshja dhe Interi fitoi lehte Galiani nuk po u besonte syve ndaj nxitoi te vinte ne zbatim piken 2 te planit. Pasi mblodhi shtabin anti-Inter i urdheroi qe gjith ultrasit Romane qe ta kalonin naten e se martes (data 4 duke u gllire data 5) ta kalonin poshte hotelit te Interit duke kenduar ne menyre qe te mos i zinte gjumi Iteristet..... Por serish asgje nuk ndolli Interi luajti dhe fitoi trofeun ndesa Galiani & co rrinin te strukur duke shpresuar ne nje mrekulli te fundit te Sienes te ciles i jane dhene aq para per te fituar ndaj Interit sa qendrimi ne Seria A do kishte qene me me humbje se kjo premio.....
 19. ej po ti mos ke ndermarre ndonje fushate Anti-Facebook......qe jep keshilla te tilla....
 20. GALIANI, SKENAR PER TE FUNDOSUR KUNDERSHTARET Pas humbjes se vendit te pare ne seria A nga Interi Galianit nuk i zinte vendi vend nga Gezimi- E shikon i thoshte-Rosela Sensit- Me ne fund perpjekjet e mia per te ndalur Interin po japin frytet e veta. Do kisha dashur qe te ishim ne te Milan ne krye po prap se prap mjafton te mos jete Interi..nami le te behet pastaj.... Te kuptoj Adriano- I tha Rosela- Kesaj i thone me pak fjale qe per inate te vjerres te shkosh te flesh me mullixhiun... Po c'te bejme Rosela, mjafton qe ata te mos fitojne gje. I thashe dhe ati Prandelit te Fiorentines te jap sa te duash vec elemino Interin nga kupa po s'u be gje....... Gjithsesi un te falenderoj shume Adriano per nderin qe na bere, se pa ty s'do kishim qene kurre ne krye- Nuk mbaron me kaq Rosela-i tha Galiani- Ja do shikosh c'do i bejeme Interit Se pari Presidenti ka vendosur me vendim te keshillit te ministerave te ngreje akcizen e naftes se importuar, keshtu qe Morati s'do kete me para per te hedhur per ekipin. Pastaj kemi gjetur me Moxhin ca kaseta ku fliste Faketi me keta perzgjedhesit e albiterave....dhe do i hedhim ne gjygj... Po pse pikerisht pergjimet e Faketit, ai ka vdekur- I tha Rosela Po ndermjet atij do ja ngopim Interit ne. Ngaqe ai ka vdekur dhe s'brohet dot do ta bejme faj dhe kaq..... Jam betuar ja do ta hedh Interin ne Seria B,ja s'ka.... Dhe kujdes dhe ju te Romes se po filluat te fitonit dhe ju tituj do ju perfshijme dhe ju ne skandal pastaj... Se e kemi nje pergjim te Spaletit qe kishte folur me Paireton ku e kishte uruar per Pashke me duket... Po kaq mjafton, qe te hedhim ne Kalciopol.... Kemi menduar me Berluskonin qe sa here te fuqizohet nje skuader ne Itali qe s'e mundim dot do te hapim nga nje Kalcipol.. Ne te parin e hengri Juventusi s'e s'donte te ulej nga kali Tani ne kete te dytin do ta haje Interi qe s'do se s'do te leri te fitojme nje titull... S'ka po filluat dhe ju te fitonit do ju hedhim ne skandal, kaq po te them, Merrni kete kampionat dhe boll keni... Po mire Galiano, deri tani i fitonit gjygjtaret duke u vene floke-po tani me do i korruptoni se vec Kolina ka ngelur tullac-I tha Rosela Ja te shohim-I tha Galiani-Mbase fillojme tu heqim rrullat dhe vetullat, c'te bejeme Se tani ajo klinike na ngeli hapur qe atehere qe e hapi presideti per vete per te vene floket.. Pasi i vuri vete thame t'ua veme dhe gjygjtareve- nje rruge e dy pune apo jo-
 21. Me gjendjen ne te cilen ndollet futbolli shqiptare sot......dhe me grupin qe na ka ra ne short s'kemi shance as me thy rekordin personal ( 13 pike) te vendosur ne kohen e Brigel.
 22. Nuk dua te replikoj me njerez qe s'e njohin aq mire historine ose e njohin ne menyre siperfaqesore me libra te shkruajtur nga Historian te realizmit komunist.......
 23. hahaha.......cito mero bazen qe deri dje e lepinte b.....sali berishes.....e sot asht kundra tij thjeshte se kerkonte nje kocke me shume nga pushteti i tij..... Sa per vjershen dhe autorin e saj skam ca me than perderi sa levdronte enverin e shante Zogun..komunist i 41
 24. Armentino pergjithesisht jam dakort me argumentet tuaja..... Si te thuash mekat si te thuash faj nuk besoj se ndryshon aq shume, shpirtin e bjerrin te dyja,kuptimin e se keqes simbolizojne te dyja keshtu qe asnjera nuk e perjashton nga pergjegjsia politiken tone te gjore.... Shqiperia ishte vendi i fundit qe doli nga izolimi komunist dhe doli me i lodhuri me i raskapituri ndaj ndermarrjet nuk mbaheshin dot.Kete e vertetojne edhe studimet qe tregojne se ishte pikerisht aplikimi i industrise se rende ai qe fundosi ekonomine tone socialiste pasi ne, nje vend i vogel, skishim mundesi te mbanim nje ekonomi te tille..... E keqja pra mendoj se nuk qendron ne prishjen e fabrikave dhe kooprativave POR ne vazhdimin e te qeverisurit keq....... Shqiperia ne 1995 ishte nje hap larg nenshkrimit te MSN por zgjedhjet e 96 dhe trazirat e 97 bene qe kjo marveshje te nenshkruhej vec ne 2006.....imagjinoni c/fare katastrofe....vec per fajin e politikes Pas 1997 e deri kohet e fundit korrupsioni ka bere namin,lufta politike po se po me bojkote,mitingje te gjitha ne emer te popullit qe i heq me taksa korrupsion papunsi ngritje cmimesh padrejtesi etj etj.... Frymezimin per kete teme e mora jo vetem nga gjendja ne shqiperi ke 20 vite por me se shumti nga ngerci i vizave dhe kutive qe kemi aktualisht sot. Europa u thot sot: Merruni vesh me njeri tjeterin qe tu japim vizat, keta joooooo kam te drejte un, jo kam un....pra me gjeste te tilla po tregohet ashiqare se ketyre pak u intereson mirqenia e popullit por vec KARRIGA...
 25. Si mendoni ju?! Sa faj ka politika shqiptare ne ecjen ngadale te reformave drejt zhvillimit dhe integrimit te vendit. A po vuajme me shume se c/na takon ne Shqiptaret ?! Cili eshte roli i popullit ne kete mes ?! Sa na kane penalizuar ne ngjarjet e vitit 97,Korrupsioni dhe krizat kryenece te politikes ? (si ky rast, e hap nuk e hap kutine)
×
×
 • Create New...