Llogaria ime
Veriu Portal
Lifestyle

10 sjelljet e femrës që largojnë mashkullin
Publikuar me 04 Dhj 2014

10 sjelljet e femrës që largojnë mashkullin

Nje dhome gjysme e erret me qirinj te kuq te ndezur, e parfumosur dhe lengerie seksi shoqeruar me levizje si ato ne filma dhe nata e pasionit eshte e siguruar, apo jo? Ne fakt, jo gjithmone funksionon keshtu. Nen çarçafe, meshkujt dhe femrat kane shije te ndryshme dhe ja 10 gabime qe femra nuk duhet t'i beje:

1. Teprimi me grim (make up) eshte nje nga gjerat qe meshkujve duket se nuk u pelqen, ndaj kujdes vajza.

2. Seksi me orar mund te shkaktoje tek mashkulli nje impotence te pakontrolluar qe mund te prishe momentin. Prandaj me mire mos jepni orare se kur duhet te kryeni aktin, lejani ne dore momentit.

3. Seksi me drita fikur eshte nje nga preferencat e femrave por jo keshtu eshte per meshkujt qe me sa duket e preferojne me drita ndezur.

4. Ti ngulim thonjt nga pasioni, pervec dhimbjes nga te gervishturat ajo duket nje praktike e papelqyer nga seksi i kundert. Me mire nje ndonje peshperitje ne vesh.

5. Simulimi i orgazmes: te genjesh nuk eshte asnjehere nje zgjedhje e mire, ndaj me mire mos e beni as poshte jorganit, pasi partneri juaj mund ta kuptoje dhe te prishni jovetem naten.

6. Te mos mbani veshjet intime mund t'ju duket nje gje eksituese per mashkullin por mos harroni se kjo mund te tregoje se jeni nje femer e lehte per cdo mashkull.

7. Nje femer e dehur nuk ka asnje klas ne syte e nje mashkulli dhe ata e vleresojne si dicka te ulet. Ndaj kujdes me pijet alkoolike.

8. Mos u sillni si nje femije, pasi eshte e vertete qe meshkujt duan te tregohen kavalier por kur e teproni ama kjo nuk e ndihmon aspak partnerin.

9. Te merrni drejtimin ne shtrat mund te mos pelqehet nga mashkulli pasi shpesh here atyre u pelqen te zbulojne pikat e dobta te partneres.

10. Seks ne takimin e pare? Disa meshkuj i konsiderojne keto femra si brisqet e rrojes, 'njeperdorimshe'.


1872
  
0

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus 1? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI