Llogaria ime
Veriu Portal
Lifestyle

10 ligjet më absurde mbi seksin në SHBA
Publikuar me 12 Mar 2014

10 ligjet më absurde mbi seksin në SHBA

Nese vendet e perendimit mund t'ju duken shume te modernizuar dhe se liria e individit eshte ne majat e saj, gaboheni.
Shteti simbol i demokracise, SHBA, duket sikur akoma ka disa tabu qe i nenshtrohen ligjeve ne shtete te ndryshme atje. Nje nder keto eshte tema e seksit. Nese mendoni se atje mund te te behet seks apo te keni raporte, qofte edhe nje puthje ne rruge, mund te perfundoni pas hekurave per dicka te tille. Ndonese keto ligje shpesh jane lene menjeane, ato vazhdojne te jene ne fuqi.

1. Haddon Township, New Jersey: nuk eshte e lejueshme te flirtosh.

2. Oklahoma: pronaret e bareve dhe restoranteve nuk duhet te lejojne simulimet seksuale mes kafsheve.

3. Kansas: termi "sodomia" ka nje kuptim te gjere, e cila perfshin edhe seksin oral. Praktikimi i saj eshte i ndaluar.

4. Washington: Nese merr ne makine (qofte edhe per ta ndihmuar) nje prostitute, shoferit i sekuestrohet makina.

5. New Orleans, Luisiana: fallxhoret nuk mund te perdorin fuqine e tyre per qellime dashurie.

6. Karolina e Veriut: tradhetia eshte e jashteligjshme, prandaj nuk mund te beni gjoja se jeni i martuar per marre nje dhome dyshe ne hotel.

7. Teksas: Nuk mund te keni me shume se gjashte vibratore ne shtepi.

8. Misisipi: Eshte e ndaluar te shpjegoni poligamine te tjereve.

9. Xhorxha: Te gjitha lodrat e seksit jane te ndaluara.

10. Lova: Puthjet nuk mund te zgjasin me shume se pese minuta.


1067
  
0

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bëjnë 1 plus nje? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI