Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
chicca_x2004

DASHURIA VIRTUALE

Recommended Posts

Un besoj se po mund te ndodhe. Mua Personalisht thjeshte kam pasur nje simpati per nje vajze por jo i dashuruar per vete faktin se nuk me dha mundesi ta njihja personalisht.

Pas njohjes dhe renies ne dashuri ajo klasifikohet njelloj si te gjitha dashurite e tjera keshtu qe jetezgjatja e saj besoj se nuk influencon ne faktin se ku e ke njohur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DASHNIA NE CHAT ASHT SI FERRARI NE FSHAT .... fjale e urte e viteve te fundit.

Deri diku jam i mendimit qe dashuria virtuale eshte nje ndjenje ose me mire nje ilusion qe lind nga mungesa e marredhenieve te mirefillta sociale dhe gjejne ne chate apo forume menyren per tu njohur me persona te ndryshem,flas ketu per ata qe thone,ka nje vit qe kam te dashur po nuk e kam taku se jeton ne Australi.... Personalisht mendoj se te arrish te duash nje njeri ose te mendosh se ndjen dicka per te duhet te pakten ta shohesh ne sy kur i thua dicka e jo me telefon,e-mail apo messenger.Por nuk mungojne rastet kur personat qe jane njohur ne boten virtuale te internetit jane martu dhe ne si forum kena shembullin konkret.....

 

 

 

ja nji bjonde 190 cm,me gjoks te madh,lek me shumice dhe e gatshme te beje cfare te duash Kliko ketu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

ne kete bote te sotme gjithcka mund te ndodhe qy... por dashuri quhet kur kjo behet realitet, e jo te mbetet virtualitet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A BESONI NE DASHURINE VIRTUALE? JU KA NDODHUR NDONJEHERE NJE GJE E TILLE? A BESONI SE MUND TE JETE NJE DASHURIA E PERJETSHME,,,,

 

 

ME KA NDODHUR POR NUK BESOJ, PASTAJ TE PERDORESH LLAFEN " DASHURI" ESHTE PAK E MADHE SI FJALE......MUND TE KESH SIMPATI...... POR ASGJE ME TEPER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ISA mund te mos besosh por ja qe ka ndodhur :) biles ne forumin tone qe jane njohur nepermjet forumit tone dhe jane edhe martuar ne fund :)

 

 

me behet qefi per kopien qe eshte formuar, dhe ishalla pacin jet te lumtur, pastaj keto persona kan pasur me "fat" :( se une, kan njoftur njerez te mire....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edhe mua me ka ndollur te dashurohem ne kete menyre,por nuk mund te them qe eshte e perjetshme per vete faktin se ne nje dashuri perveq fjaleve egziston dhe ngrohtesia e cila nuk mud te shprehet nepermjet telefonit ose internetit.Dashuria ka nevoje per afersi nuk eshte kot nje shprehje popullore<<<LARG SYVE LARG ZEMRES>>>Ky eshte vetem ajo qe mendoj un.....pershendetje..atdhetari

Share this post


Link to post
Share on other sites

A BESONI NE DASHURINE VIRTUALE? Sigurisht qe po.

JU KA NDODHUR NDONJEHERE NJE GJE E TILLE? Sigurisht qe po.

A BESONI SE MUND TE JETE NJE DASHURIA E PERJETSHME. Sigurisht qe po.

 

 

Nje dite para se te me ndodhte mua kjo experience e bukur do thoja lexova nje artikull ku shtrohej nga cdo i ri kjo pyetje = A existon dashuria virtuale?= Une thoja JO, te madhe sepse kushdo mund te jete ne anen tjeter te computerit, por jeta ka dhe cudirat e veta qe askush si planifikon . Nejse artikulli shkruante me tej se tashme njohja per te rinjte eshte njesoj si te behet ne kafene, ne club, ne shoqeri, ne rruge, ne shkolle po ashtu dhe ne computer , ky i fundit biles eshte bere shume popular per te rinjte e sotem te gjejne shoqeri te re nga e gjihe bota. Dashuria virtuale existon per ajo mund te jete e rreme ne shume raste, qe ta besh reale duhet te takohesh dhe pastaj e shikon se nese ky njeri eshte po ai qe mendoje te jete ne anen tjeter te computerit. Computeri ne kete rast zere se eshte ´shkuesi´ qe ti pa e njohur ate njeri e takon ose te sjell foto etj etj si behet. Tani me bukur eshte kur te dy personat jane nga i njejti vend dhe familjet u njihen mire sikur me ndodhi mua ose mua dhe atij qe mora une. Rasti imi dhe Notis ishte i shkruar sic duket perderisa jemi bashke. S´po them vetem familjet tane por dhe gjithe fisi njiheshin pervec nesh une dhe ai qe u njohem pastaj me vone dhe pastaj me radhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja dhe une besoj....dhe mua me ka ndodhur nje gje e tille ,,,nuk edi si do perfundoje ....sdo ishte keq te perfundonte pak a shume si historia e Eternites me Notis...hahahah

 

Vertet kush ka nej foto nga dasma me duhet sepse po pres qe te plotesoje Notis nje interviste qe ja kam dergua ne PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vertet kush ka nej foto nga dasma me duhet sepse po pres qe te plotesoje Notis nje interviste qe ja kam dergua ne PM

kur te shkoj ne shqiperi dmth me 15 do mundohem ta marr ndonje po sa per intervisten bani naj sms me telefon se qe kur asht martu ka harru veriun e tan me rradhe ai qypi........ :P :P

 

ja dhe une besoj....dhe mua me ka ndodhur nje gje e tille ,,,nuk edi si do perfundoje ....sdo ishte keq te perfundonte pak a shume si historia e Eternites me Notis...hahahah

Do te pelqente ehhhh..... :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

asht nje thanie qe knon: "le vie del Signore sono infinite"-"rruget e Zotit jane te pafunme". asht i fije jashte teme por, po t'hiekim fjalen zot e t'veme fjalen dashni nryshon vetem fjala e jo kuptimi;e knon "rruget e dashnise jane te pafunme" pranaj un nuk menoj se ka ransi se si e njeh njeriun qe don por ransi ka qe e ke gjiet rrugen por me arrit te gjysemzemra tjiter e jote. mos u niej e lendume nga fjalet e atyne qe kane po ate qellim por vetem shijo ç'do sekond qe munesh me njirin qe ti don.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ka shume raste qe njerezit jane njohur me ane te internetit e kane perfunduar deri ke martesa. Une personalisht nuk do arrija ta beja nje gje te tille. Mos ma merrni per keq, por mua me duket pak e cuditshme se si mund te te lindi deshira te takosh nje njeri qe ke folur me te ne telefon apo me email etj etj. Un jam pak jashte mode sic duket sepse un te dashurin tim e kam njohur ne shkolle e kemi kohe bashke. Edhe ne ne fillim kemi folur ne telefon, kemi shkembyer email etj, por jemi takuar cdo dite me njeri tjetrin dhe dashuria ka lindur pas disa muajsh. Ndaj mua me duket pak e cuditshme qe te dashurohesh me nje njeri ne internet, nejse ky eshte mendimi im dhe nuk dua te ofendoj asnje njeri.

Megjithate i uroj fat atyre qe kane perfunduar bashke si dhe atyre qe shpresojne te perfundojne bashke nga personat e njohur ne internet. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...