Llogaria ime
AOL Portal Sport

Starton superliga, Skendėrbeu e Partzani nisin me fitore

Skėnderbeu e nis nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme mbrojtjen e titullit kampion.

Skuadra korēare mundi Flamurtarin nė Korēė me rezultatin 2-1 ku protagonist absolut u bė Hamdi Salihi.

Sulmuesi shkodran nė minutėn e 17 pati mundėsinė qė tė shėnojė nga pika e bardhė e penalltisė, por portieri i skuadrės vlonjate e ndali.

Pak minuta mė vonė, Salihi e korrigjoi gabimin e tij duke shėnuar njė gol me kokė pėr t’i dhėnė Skėnderbeut kryesimin e ndeshjes.

Flamurtari barazoi rezultatin me anė tė Shkodrės vetėm pak minuta nga fundi i pjesės sė parė.

Nė 45 minutat e dyta arbitri akordoi njė tjetėr 11-metėrsh pėr kampionėt e vendit.

Salihi e mori sėrish pėrsipėr ekzekutimin e saj dhe kėtė herė ai nuk gaboi, por shėnoi golin qė i dha 3 pikėt skuadrės sė tij.

Partizani mori njė fitore tė vuajtur ndaj Luftėtarit qė u rikthye nė Kategorinė Superiore pas 4 sezonesh. Fati i takimit pėr tė kuqtė u vendos nė minutat e fundit tė ndeshjes, kur arbitri dha njė 11-metėrsh qė u shndėrrua nė gol nga Batha.

Nė dy ndeshjet e tjera tė Kategorisė Superiore, Teuta-Tirana dhe Korabi-Laēi, pėrfunduan nė barazimin pa gola 0-0.

Ndėrkohė qė kuadri i javės sė parė do tė plotėsohet me sfidėn Vllaznia-Kukėsi qė do tė luhet ditėn e enjte nė “Loro Boriēi”.