Llogaria ime
AOL Portal Sport

Simeone apo Conte/ Interi ofron 15 milion euro nė sezon pėr trajnerin e ri


Fati i Stefano Piolit si trajner i Interit ėshtė shėnuar tashmė.

Pėr kėtė arsye, nė kuadėr tė sezonit tė ardhshėm, Suning po pėrpiqet qė t’i dhurojė Interit njė trajner tė madh dhe ka bėrė gati njė pagė prej 15 milionė eurosh nė sezon pėr Antonio Conten ose Diego Simeonen.

Edhe pse Simeone i ka thėnė “jo” Interit, ndėrsa Conte nuk ka dashur tė flasė pėr mundėsinė zikaltėr, pronarėt kinezė tė Interit nuk janė dorėzuar.

Nė Pinetina janė tė gjithė tė bindur se nevojitet njė dorė e fortė pėr tė rikthyer Interin nė nivele tė larta dhe pėr momentin vetėm dy emra bindin drejtuesit e klubit milanez.

Rruga pėr tė bindur Simeonen ose Conten ėshtė gjetur te paratė.

Pėr kėto trajnerė, Interi ėshtė gati tė shpenzojė 15 milionė euro nė vit.

Mė pas, do tė flitet edhe pėr blerje lojtarėsh, pasi dy trajnerėt e suksesshėm nuk do tė pranojnė tė drejtojnė njė skuadėr pa pasur nėn urdhra lojtarėt qė duan.

Por, duke qenė se bindja e kėtyre trajnerėve do tė jetė e ėvshtirė, ėshtė gati edhe njė listė e gjatė zėvendėsuesish.

Ata janė Luciano Spalletti (Roma), Jardim (Monaco), Paulo Sousa (Fiorentina), Di Francesco (Sassuolo) dhe Roberto Mancini, pėr njė rikthim tė bujshėm.

Tags:
Lexuar 697 here / Marre nga Top-channel. Tv


Besoni se shqiperia do te kualifikohet per Nation League?