WhatsApp njofton njė tjetėr ndryshim pas 5 shkurtit
Publikuar me: Mėrkurrė, 01 Shkurt 2017 13:06
zoom Jan Koum, i CEO WhatsApp, ka njoftuar versionin e ri tė aplikacionit, njė opsion i kėrkuar nga shumė pėrdorues kohėt e fundit dhe sipas tij “pas shumė vitesh, kemi arritur nė pėrfundimin pėr ta shtuar”.

Tashmė WhatsApp do tė njoftojė nėse dikush i bėn screenshot bisedės tėnde!

“Funksionimi ėshtė i thjeshtė, si tick-u blu: do ta kesh opsionin tė aktivizuar normalisht. Nėse ėshtė me tick, do tė njoftohesh kur dikush do e “screenshot” bisedėn tėnde dhe tė tjerėt do tė njoftohen kur ti tė “screenshot” bisedėn e tyre. Nėse nuk ėshtė me tick, askush nuk do tė njoftohet”, ka thėnė Koum.

Arsyeja pas kėtij ndryshimi, sipas Koum, ėshtė se ai ėshtė lodhur nga e dashura qė u bėn gjithmonė screenshot bisedave me tė. Pėr kėtė arsye ai do ta bėjė kėtė tė mundur qė tė gjithė tė ndihen njėlloj. Edhe pse mund tė ēaktivizohet kur tė duash.

Disa pėrdorues i kanė kėrkuar Koum tė shtojė njė opsion pėr tė njoftuar kur njė foto qė pėrmban njė trup tė zhveshur i dėrgohet njė tė treti. Koum ka thėnė qė mund ta konsiderojė.

“Nuk ka tė bėjė me privatėsinė e personit qė bėn screenshot bisedėn apo tė atij qė i bėn forward njė fotoje nudo, kjo bėhet pėr tė mbrojtur privatėsinė e personit tė prekur dhe ne do e bėjmė ju pėlqen apo nuk ju pėlqen”, konfirmoi Koum.
Tags:

Burimi: panorama.com.al | Editor: Redaksia Online | Lexuar 825 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Emri i kryeqytetit te Kosoves?. Pergjigju:=Pergjigja eshte: prishtina
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!