Llogaria ime
AOL Portal Shėndeti

Shkencėtarėt zbulojnė aksidentalisht njė kurė ndaj kancerit

Shkencėtarėt duket se kanė bėrė aksidentalisht njė hap tė madh drejt kėrkimit tė kurės kundėr kancerit – duke zbuluar se njė proteinė e malaries mund tė jetė armė efektive kundėr sėmundjes. Hul...

Efektet negative tė Wi-Fi nė shėndetin tonė, ja ēfarė shkakton

Wi-Fi tashmė ėshtė nė ēdo shtėpi dhe biznes. Kudo qė tė shkojmė, ne jemi tė ekspozuar nė kėtė sinjal, pasi ajo lidh tė gjithė mė lehtė. Por a keni menduar ndonjėherė se ēfarė ky sinjal i vazhdu...

Simptomat e dominimit tė stresit nė shėndetin tuaj

Stresi ėshtė 1 nga faktorėt qė ndikon mė sė shumti nė shėndet. Ja simptomat qė tregojnė se stresi ju ėshtė kthyer nė njė sėmundje dhe po ndikon nė jetėn e pėrditshme: Harresa: Sipas studiuesti...

Studiuesit thirrje tė rinjve: Hashashi shkakton ērregullime mendore

Fushatat globale të shëndetësisë duhet të ngrenë zërin për rrezikun që ka përdorimi i kanabisit dhe çrregullimet mendore që shkakton te...

Apokalipsi antibiotik

Një e ardhme e tmerrshme mund të jetë në horizont, një e ardhme e cila i rrëmben nga dora mjekëve një nga mjetet më të rëndësishme në...

Dashuria pėr macet mund tė shkaktojė sėmundjen e skicofrenisė

Kush ka nje mace duhet te kete kujdes nga bakteri Toksoplazma Gondii, parazit i cili strehohet nga to dhe te tjera kafshe.Ky bakter zhvillohet tek njeriu i njohur si Toksoplazmozi dhe mund te shkak...

Virusi HIV, del nė shitje aparati i vetėtestimit

Marrëdhëniet seksuale të pambrojtura shpesh bëhen burim i përhapjes së virusit HIV, plagës më të madhe të shekullit XX, shkaktar për sëmu...

Kėrcitja e gishtave ėshtė e mirė apo e dėmshme?

Kercitja e gishtave eshte menyre c'lodhese dhe shpesh here argetuese per te kaluar kohen apo per te hequr tensionin e stresit te dites. Nje hipoteze e viteve 1990 hidhte dyshime se kercitja e gisht...

Dėrgo njė pyetje tek: SHENDETI
Titulli i pyetjes:


Emri: Email:

Pershkruani me detaje pyetjen:


Pyetjet e bėra nga Vizitorėt
Si mund ta rris penisin
Nga: erdi me date: 09 Dhj 2017
A ban nji tem per inhalime
Nga: linidi me date: 21 Nen 2017
Mendoni qe eshte e vertete?
Nga: anan me date: 19 Kor 2017
Varesia
Nga: ami me date: 07 Pri 2017
Pyetje per shendetin.
Nga: Landi me date: 07 Nen 2016
si te zbardhojme dhembet?
Nga: hhgkjkdt me date: 22 Shk 2014
perse mbushen janiket me fryme
Nga: makfire me date: 19 Shk 2014
zvoglimi i gjoksit
Nga: Altina me date: 09 Dhj 2013
Simtoma e enjtjes
Nga: Enid me date: 25 Nen 2013
menstruacionet
Nga: pa emer me date: 04 Nen 2013