Llogaria ime
AOL Portal Lajme
Basha zbulon planin, PD kėrkesė Kolegjit pėr tė rrėzuar 18 Qershorin

Partia Demokratike e ka gati skenarin pėr bllokimin e zgjedhjeve tė 18 qershorit.

Gjatė fjalės sė tij nga cadra e protestės, kryedemokrati Basha njoftoi hapin e radhės qė do tė bėjė tė pamundura zgjedhjet pa opozitėn.

“Kolegji Zgjedhor do ballafaqohet sė shpejti me kėrkesėn pėr tė hedhur poshtė 18 Qershorin dhe listat e paligjshme. Do ti japė njė shans republikės sė vjetėr ta pėrfundojė misionin e saj pėrmes negociatave. Nėse Kolegji pėrmes presioneve dhe zhageve vendos ti thotė shqiptarėve se rrėzon kėtė kėrkesė, Kolegji do tė merret pėrpara nga Bashkimi i Republikės sė Re”- tha Basha.

Last updated 3 mins ago

Ska sondazhe aktive!