Mos hapni faqe faqe porno nga smartfonėt, rrezikoheni nga hakerat
Publikuar me: Shtunė, 12 Nėntor 2016 14:51
zoom Smartfoni ose pajisja juaj mund tė infektohet me disa aplikacione tė cilat pėrdoren nga hakerėt pėr tė vjedhur tė dhėna, tė holla dhe detaje tjera personale.

Sipas hulumtuesve, tė rrezikuar mė shumė janė smartfonėt me sistem operativ Android tė cilėt mbesin tė mbyllur dhe nuk mund tė hapen mė nė asnjė mėnyrė pėrveē hakerėve tė cilėt kanė qasje nė tė.

 Por, jo mė pak tė rrezikuar janė edhe pėrdoruesit e pajisjeve me sistem operativ iOS.

Studiuesit kanė gjetur mbi 100 aplikacione nė uebfaqet e filmave pornografikė tė cilat pėrmbajnė kode pėr vjedhjen e tė dhėnave dhe parave.

Megjithatė, kjo nuk do tė fillojė menjėherė pasi ėshtė nė fazat e para tė pėrgatitjes sė njė sulmi tė madh.

Ky sulm sipas komponentėve ėshtė nė fazat e para dhe mund tė ndalet, por nėse nuk punohet nė kėtė drejtim, sulmi mund tė jetė me shumė pasoja.

Studiuesit kėshillojnė qė tė mos shikoni pornografi nga smartfonėt pėr shkak tė rrezikut tė madh.
Tags:

Imazhe nga Artikulli


Burimi: panorama.com.al | Editor: Redaksia Online | Lexuar 733 here |
Ndjesia juaj mbi kėtė artikull!
INDINJUAR
0%
TRISHTUAR
0%
NORMALE
0%
SHQETESUAR
0%
KENAQUR
0%

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Shkruaj Emrin:
Si quhet deti ne jug te shqiperise?(vetem emri). Pergjigju:=Pergjigja eshte: jon
*Nese nuk dini pergjigjen mjafton te vendosni shigjeten e mouse-it tuaj mbi ikonen e pikepyetjes dhe shikoni pergjigjen.
Shkruaj Komentin:
Jeni dakort me artikullin ose ju pelqen ai? PO - JO


Komentet dhe Opinionet tuaja - 0 përsona e pëlqejnë! | 0 përsona nuk e pëlqejnë!
Komento i pari kete artikull!