Llogaria ime
AOL Portal
Revista

Qytetari kap hajdutin me presh në duar, Policia: Skemi prova !
Publikuar me 27 Maj 2016

Qytetari kap hajdutin me presh në duar, Policia: Skemi prova !

Shqipëria është vend i çudirave. Çudia e rradhës vjen nga fshati Sukth.

Një banori të këtij fshati para disa kohësh i është vjedhur motorin para banesës, pasi ka denoncuar në polici dhe ka parë që nuk ka marrë asnjë zgjidhje, i është futur “punës” për të gjetur hajdutin.

Pas dii ka kërkuar me insistim ka arriturr ta gjejë autorin e vjedhjes.

Banori ka treguar se pasi ka gjetur hajdutin i ka bërë edhe një video ku ai (hajduti) i thotë se i ka vjedhur motorin.

“Më vodhën një motor para shtëpisë. Vajta për të bërë denoncim, më thanë hajde mbas 3 ditësh.

Por jo vetëm që rasti nuk u hetua, por prokuroria e kishte pushuar fare çështjen sepse nuk kishte shume prova…..

Pas kësaj, ju futa vetë punës deri sa arrita ta gjej autorin.

Pasi e gjeta, autori më ka çuar tek shtëpia, motorin e kisha para syve, ai ia hoqi vetë grupin e me tha: ‘pjesa tjetër më duhet mua’. I mora vetëm grupin, se motorin (skeletin) s’ma jep.

Pasi e kisha inçizuar duke pranuar fajin dhe motorrin ma çmontoi para syve, policia tani më thotë, ‘jo s’ka vjedh krejt motorin por vetëm grupin”, - u shpreh banori për mikrofonin e emisionit “Stop”.

Rasti është denoncuar në emisionin investigativ “STOP”, në Televizionin Klan


795
  
0

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus dy? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI