Llogaria ime
Veriu Portal
Revista
Shkëqimi verbues i "cigares" dhe qefini i tymit të tij
Shkëqimi verbues i "cigares" dhe qefini i tymit të tij

Duket se kazanët me plehra më toksike të historisë komuniste përcaktojnë tashmë nivelin dhe cilësinë e demokracisë shqiptare, cilësinë e lirisë sonë dhe rrjedhimisht, aspiratat tona p...

Historike, një kompani private dërgon austronautë në hapsirë
Historike, një kompani private dërgon austronautë në hapsirë

Sot në orën 16:16 pasdite (GTM Tiranë), kapsula e Crew Dragon e SpaceX përfundoi ankorimin në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor (ISS): është hera e parë në histori që një kompani priva...

Gëzim Kruja përcillet me flamur arab!
Gëzim Kruja përcillet me flamur arab!

Jetoi si shqiptar, argetoi si "shkodran", lamtumira i jepet me flamur arab. Ndarja nga jeta e artistit të madh e të dashur nga të gjithë shqiptarët, Gëzim Kruja, i hidheroi jo pak dasham...

DW: Si u krye në Ruandë gjenocidi me armë Shqiptare
DW: Si u krye në Ruandë gjenocidi me armë Shqiptare

Më 7 prill 1994 filloi në Ruandë gjenocidi që zgjati 100 ditë, gjatë të cilit u vranë 1 milionë vetë. Armët për gjenocidin u mblodhën nga vendet e Europës Lindore prej sekserëve per...

SHBA: Kina i mbajti të fshehta shifrat për koronavirusin
SHBA: Kina i mbajti të fshehta shifrat për koronavirusin

Sipas një raporti të shërbimeve sekrete të SHBA-së përgatitur për Shtëpinë e Bardhë, thuhet se Pekini e ka ulur numrin e rasteve të të infekturave me virusin CORONA dhe të vdekjeve pre...

Gazeta Serbe akuzon: Edi Rama shet drogë
Gazeta Serbe akuzon: Edi Rama shet drogë

Gazeta e madhe serbe, “Kurir” ka hapur sot faqen e saj të parë me një titull kundër kryeministrit Edi Rama. “Narko kryeministri- Edi Rama shet drogë”, është titulli i madh i Kuri...

Lulzim Basha target i vrasësve me pagesë...?
Lulzim Basha target i vrasësve me pagesë...?

Gazetari Blendi Fevziu ka denoncuar në “Opinion.al” skenarin për eleminimin e kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha.Sipas Fevziut, dy grupe vrasësish me pagesë, pa patur dijeni për n...

Kur zhvarrosej Enver Hoxha, trupi i padekompozuar (Kujdes, pamje të rënda)
Kur zhvarrosej Enver Hoxha, trupi i padekompozuar (Kujdes, pamje të rënda)

Ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka publikuar gjatë kësaj të marte foto nga zhvarrosja e Enver Hoxhës nga varrezat e dëshm...

''Si u asgjësuan dosjet e bashkëpunëtorëve të regjimit në dhjetor 1990''
''Si u asgjësuan dosjet e bashkëpunëtorëve të regjimit në dhjetor 1990''

Ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi, në një status në “Facebook” ka zbuluar se si janë zhdukur më 15 dhjetor t&eu...

Intervista/ Rama kur s’ishte në politikë, çfarë mendonte ai 23 vite më parë
Intervista/ Rama kur s’ishte në politikë, çfarë mendonte ai 23 vite më parë

Kjo është një intervistë që kryeministri Edi Rama e ka dhënë në vitin 1994, për gazetaren Rudina Xhunga. 23 vjet më parë, kur ende nuk is...

''Ju rrëfejmë ''xhelatin'' Fatmir Xhafaj''
''Ju rrëfejmë ''xhelatin'' Fatmir Xhafaj''

Menjëherë pas propozimit të tij nga Kryeministrit Rama për postin e Ministrit të Brendëshem, ndaj Fatmir Xhafajt shpërthyen akuzat ndaj tij si ish hetues i diktat...

Mbesa e të pushkatuarit tregon përballjen me djalin e Enverit
Mbesa e të pushkatuarit tregon përballjen me djalin e Enverit

Ajo nuk kishte për qëllim të tërhiqte mbi vete vëmendje mediatike. Ishte një impuls i brendshëm, thirrje e gjakut të të gjyshit, torturuar dhe vrarë...

Kujdes me blerjen e makinave online, ja si po mashtrohen qytetarët nga këto 'portale'
Kujdes me blerjen e makinave online, ja si po mashtrohen qytetarët nga këto 'portale'

Jeni të interesuar për të blerë makinë online? Duhet të jeni sy e veshë, pasi mund ta pësoni fare lehtë, ashtu si disa qytetarë, që së fu...

Dokumenti, Babai i Adriatik Llallës u dënua si agjent i CIA-s
Dokumenti, Babai i Adriatik Llallës u dënua si agjent i CIA-s

Ne kulmin e debatit mes Prokurorit te Pergjithshem, Adriatik Llalla dhe ambasadorit amerikan ne Tirane, ne rrjetet sociale eshte publikuar nje dokument i pa botuar me pare. Studiuesi Xhaferr S...

Foto e rrallë/ Motrat e Mbretit Zog në Shkodër, fushatë për emancipimin e grave
Foto e rrallë/ Motrat e Mbretit Zog në Shkodër, fushatë për emancipimin e grave

Gazetari i Zërit të Amerikës, Ilir Konomi, ka publikuar në “Facebook” një foto të të rrallë të tri motrave të Mbretit Zog, që shko...