Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Sa E Rendesishme Eshte Virgjeria?

Recommended Posts

ju lutem te mos flisni asgje sepse mua me ka ndodhur kur kam fjetur me dashnorin tim heren e pare nuk ka pas gjak ne aktin e pare seksual arsyen as vet nuk e di sepse kurr ne jeten time nuk kam fjetur me asnje djal tjeter perveq me dashnin time tash e 4 vjet na jemi ne lidhje po nuk po mundet me me marr si grua sepse nuk u kan i pranishum gjaku po une i jam betu qe kurr nuk kam fjet me askend po si duket nuk me beson vetem me thot i ka ardh fundi me u martu, une jam shume shume keq sepse e di qe asgje nuk kam pas me asken po Zoti me ka falur keshtut e shume me dhimbet vajzat te cilat jan te lindura sikurse une, asgje ne bote nuk kisha desht vetem te kisha mujt me e vertetu ne nje menyr nga ana e mjekve specialist asgje nuk kishe deshta pra vetem ket gje e i lutem Zotit qe te mos lindet me kurr asnje vajze si kam lindur une sepse shume shume shum kam me vujt ne jete.

 

ju faleminderit

 

 

E dashur Tinusha,me vjen vertet keq per ate qe te ka ndodhur....

nuk kam kohe te zgjatem shume dhe pse do doja,,,,

nje gje doja te te thoja dhe me falni per banalitetin por ai i dashuri jot o e ka pasur per here te pare ose ia fut kot, sepse nje femer dhe po nuk pati humbje gjaku per here te pare dallohet nese eshte e virgjer apo jo,,,spo hy me ne detaje por nese eshte e virgjer si pati si spati humbje dallohet...

me vjen keq qe i dashuri jot nuk te beson,,,, dhe me vjen keq qe marrdhenja jote e pare ka qene kaq dramatike,,,por mendo dhe anen pozitive,,,ke kuptuar se sa e rendesishme je ti perpara ca dogmave qe ai i shikon si tabu dhe pse nuk ua di vlere,,,nejse me vjen me te vertet keq per ty dhe shume persona te tj qe perjetojne gjera te tilla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tinushe e dashur, po nuk te besoi ai bukuroshi mire ti bahet...lene krejt se nuk vlen kush ma shume se ty...ta garantoj une se ke per te gjete nje qe te te doje aq shume sa ke per te thane a ka ma jete me jetu e ajo qe ndjen per kete sot ka per tu duk zero ne krahasim me ate qe do ndjesh per ate qe do te dije me te dhan rrespektin per femer........ Ai te len ty e merr nje rrot K***e sic e kan zakon ato qe nuk dine me dasht...Cdo gja asht justifikim...thjesht asht lodh e nuk te do ma...ma mire me e hup nje njeri te tille se sa me e gjete... Mos e vrit trunin se te betohem mbi esperienza personale qe kur ndahesh me nje person qe nuk te meriton zgjohesh nje mengjes e buzeqesh e i thu Zotit faleminderit se jeta qenka shume e bukur per ta shku dam me lloj lloj njerzish......... Te duhet kohe e di....po durim e force e mos ja lejo kujt me te shkatrru jeten..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

nuk eshte e rendesishme te jesh e virgjer deri ne martese.Nese ndermjet 2 partnereve ekziston nje dashuri e vertet pse duhet te presim martesen per te kryer mardhenie seksuale.Ne dashuri ekzistojne 3 kushte te rendesishme:

-ADMIRACIONI

-NDIENJA E FORTE EMOCIONALE QE TE JEP PRANIA E PATNERIT NE FJALE

-DESHIRA SEKSUALE

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
ju lutem te mos flisni asgje sepse mua me ka ndodhur kur kam fjetur me dashnorin tim heren e pare nuk ka pas gjak ne aktin e pare seksual arsyen as vet nuk e di sepse kurr ne jeten time nuk kam fjetur me asnje djal tjeter perveq me dashnin time tash e 4 vjet na jemi ne lidhje po nuk po mundet me me marr si grua sepse nuk u kan i pranishum gjaku po une i jam betu qe kurr nuk kam fjet me askend po si duket nuk me beson vetem me thot i ka ardh fundi me u martu, une jam shume shume keq sepse e di qe asgje nuk kam pas me asken po Zoti me ka falur keshtut e shume me dhimbet vajzat te cilat jan te lindura sikurse une, asgje ne bote nuk kisha desht vetem te kisha mujt me e vertetu ne nje menyr nga ana e mjekve specialist asgje nuk kishe deshta pra vetem ket gje e i lutem Zotit qe te mos lindet me kurr asnje vajze si kam lindur une sepse shume shume shum kam me vujt ne jete.

 

ju faleminderit

me vjen keq qe ti paske gjetur nje mashkull injorant dhe ne radhe te pare qe ai e vlereson femren nga ato 2mm dhe se per te arritur te kuptoj nje femer nese eshte e virgjer e kupton vetem nga ato 2 pika gjak qe mund te derdhen. nqs nuk je e informuar rreth 65% e femrave nuk kane gjakderdhje gjat aktit te pare seksual.

Share this post


Link to post
Share on other sites
uhhhhhhhh.....u lodha tu lexu gjitha mesazhet...aman se nuk kam pa akoma nje forum kaq shume aktiv...

o kunat, ti virgherin e paske pik te dobet, shyqyr qe paske marr nje vajze te mire e me "zakone" te mira..

 

"Ka sa te duash e une di raste konkrete ku vajzat para se te martohen i fusin 1 tegel te doktori edhe bahen te reja fringo" .......me se e vertete dhe se ka dhe menyra te tjera me cfare kam degjuar e pa patun nevoj te shkosh tek doktori..

 

Tinusha e di se ta kane thene te gjith e nuk dua te jem nje me shume por paska qene me te vertete GOMAR ai i dashuri yt...thuaj te bej nje kerkim sepse sic te tha antari i mesiperm nuk je e vetmja vajze qe nuk ka derdh gjak, ka plot, por gjithsesi i HERA E PARE me te tjerat dallohet si dita me naten.

 

O Gonny, thua qe eshte komuniteti yne qe e ben te duhur te mos pranoje nje grua jo te virgjer, po komunitetin kush e ben ore??? pastaj ate nate me ty ne shtrat nuk te vjen gjith lagjja por je vetem ti e yt shoqe, aty e di ti a e pranon nje histori te saj te meparshme apo jo..

Pastaj kur nje goce ja fal virgjerine partnerit te saj eshte sepse e do dhe mendon te kaloj jeten me te, eshte DJALI perhere qe e turperon, jeni ju ata qe mbas dhenies se dhurates me te shtrenjte qe ka nje goce nuk ja dini vleren.

te qenit VIRGJER sipas mendimit tim ka vlere deri ne momentin qe nuk je me, e nese nje njeri te do me te vertete nuk ka asnje lloj rendesie. :wub: :wub: :wub:

Po normale qe e kam marre me "zakone".

O xoxi nuk eshte ana fizike ajo me e renda por ana morale. Nese ka vajza qe "i heqin nje tegel para marteses" epo mire ja bejne sepse te vrasesh dike nga ana psikologjike nuk eshte shume e keshillueshme aq me teper meshkujt shqiptare.

Atehere ketu duhet te ndajme rolet e femrave:

1. Ka femra qe nuk arrijne te virgjera ne martese per arsye se ato e kane humbur nga nje dashuri e humbur, gabuar apo qe humbja e virgjerise ka qene me pak e rendesishme se vete dashuria.

2. Ka femra qe nuk arrijne te virgjera ne martese per arsye se ato e kane humbur per epshin seksual te tyre. Ose sic quhen ne shqiperi "vajza te levizshme", qe ju pelqen ta dredhin.

 

Per fat te keq te dyja rastet ne boten shqiptare identifikohen pothuajse njelloj dhe ketu eshte gabimi i meshkujve shqiptare.

 

Zgjidhni e merrni vajza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rastin e pare nuk kam asnje paragjykim.

Ne rastin e dyte nuk besoj se mund te dashurohem me nje te tille sepse (po flas per vete) parapelqej ta njoh mepare njeriun dhe pastaj te dashurohem.

Per sa i perket rastit te dyte 95% eshte e sigurte qe nje e tille te tradheton sepse baxhella ngelet e tille.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epo besoj se nxorre nje mesim.

Meqe paska kaq shume njerez te lenduar nga dashuria e pa-tru. Them se heren tjeter duhet te vesh ne levizje trurin para se te hapesh zemren.

Ti justifikohesh me faktin se eshte zemra qe komandon dhe un skam faj. Gabohesh!

Nqs ben dy here apo me shume te njejtin gabim atehere ke prioritet per polic.

 

Sdq duke ju permbajtur temes, virgjeria e ka nje vlere dhe behet e pavlere atehere kur gabon. Tema i referohet marteses dhe jo lidhjejeve spontane (dashuricka).

Thenie

Kush humb virgjerine fizike te pakten te mbaje ate morale!

(Un dora vete)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ckemi si po ja kaloni

une them qe virgjeria eshte e rendesishme te mbahet ne qofte se

nuk ke ndjenja per as nje njeri

po ama po pate ndjenja ti mund te besh dashuri per her te par edhe

po qe se nuk do te perfundosh jeten me ate njeri

dashuria barz ndjenje

klm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa per temen:

1) nuk besoj se nje cipe me shume apo me pak mund te ndryshoje ate qe mund te ndjej per nje njeri.

2) besoj se cdonjeri duhet ta njohe mire ate me te cilin do te martohet (per sa i takon sigurise se do e tradhetoje apo jo, apo virgjerise morale= ?????? shpresoj qe GONNY te na e shpjegoje se cfare nenkupton me te.)

3) duke qene se jam kthyer ne nje antikonformist, keto dy pikat mesiper ne shqiperi nuk do ti kisha pranuar (mentaliteti)

 

PS.rroshi sa malet.... mu mor fryma tu lexu gjithe temen <_>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Me sa lexoj disa kane komplekse e disa jo.Po ju bej nje pyetje po ju qe keni zhvirgjeruar nje ose disa femra te ndryshme pavaresisht se keni perfunduar me to ose jo,a do ti marre dikush,ne qytete te ndryshme te shqiperise,po femrat e fisit qe keni kur ju ndodh nje gje e tille cfare do beni me to do i vrisni do i bini hasha(ose do i mohoni),pra kjo eshte shqiperia nje grusht,shkodrani do marre ate qe eshte zhvirgjeru ne tirane,tiransi do marre ate qe eshte zhvirgjeru ne durres,durresaku do marre ate qe eshte zhvirgjeru ne korce etj.Eshte budallallek ti kerkosh nje femre pse nuk je e virgjer ne nje kohe qe nuk i din shkaqet,si dhe pasi i morem perendimit te gjitha te mirat e te keqijat kerkokemi te gjejme goca te virgjera.Pote pa virgjerat ti djegim ne turren e druve. :jester:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...