Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Ina_84

A Jeni Sakrifikuar Ndonjehere Per Shoqerine

Recommended Posts

A jeni sakrifikuar ndonjehere per shoqerine. <_< <_< <_< <_< <_<

A jeni penduar.................................

 

 

 

 

Mua me ka ndodhur shpesh me shoqen time te ngushte qe ndodhet ne Shqiperi,Kur kishte probleme jam munduar ta ndihmoj shpesh.Dhe asnjehere nuk jam penduar sepse e dija qe te njejten gje do bente ajo per mua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Me ka ndodhur "disa" here te bej dicka qe dikush nuk do e kishtre bere per mua (spo perdor shprehjen sakrifikim, pasi do e kisha bere perseri nese mekerkohet, dhe nuk jam e penduar,,,,,),,,,por nuk jam kunderkembyer,,,,ndoshta sepse une e cmoj shume shoqerine,,,,besoj shume (QE ESHTE NJE DOBESI E MIMJA.....),,,,por nuk jam penduar per ate qe kam beree sepse besoj tek dicka,,,tek Shoqeria e sinqerte (dhe pse nuk ndosh shpesh te gjesh nje te tille)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurisht eshte mire te ndihmosh por duhet ta kesh parasysh gjithmon per ke e ben.

ne Bibel shkruan:

"Biri im,nese hyn dorzan per mikun tend,

nese ia dhe doren tende tjetrit,

e ke lidhur veten me fjalen e gojes sate

dhe je zene me fjalet e tua.

Bej ateher si po te them,biri im.

cliroje vetveten,

sepse ke rene ne duart e te afermit tend:

shko,bjer para kembeve te mikut e lutju!

Mos u jep gjum syve te tu

as pushim qepallave te tua!

Clirohu porsi sorkadhja nga rrjeta,

porsi shpendi nga dora e gjuatarit.

Sigurisht qe ka miq per te cilet ia vlen te sakrifikosh edhe e kam bere per te mite pa menduar dy here. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...