Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Femrat Vs Meshkujt

Recommended Posts

Ne fakt gjerat me vlere jane me pakice. Raporti femer mashkull eshte 4/1. Kur lind nje femer: Kush gezohet?

 

Gonny mbase ti ke te drejte per raportin ( une nuk i besoj pa pare statistika), por nje gje e harron, femra eshte ajo qe lind njeriun. Kush gezohet kur lind nje femer? Ato qe i kane bere koken dhe si eshte e lidhur vajza me familjen e saj, nuk eshte kurrsesi djali. Kjo teme ishte hapur me thenie per femra e meshkuj, por ato qe kaluan ne fyerje ishte gjinia mashkullore. Nese ti apo ndonje tjeter keni keto mendime per femrat, keni per te qendruar vetem deri ne fund te jetes suaj. :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Anton Nikaj, nga emri dhe nga komentet dukesh i zbritur nga malet prandaj llafet e tua me hyjne nga veshi i majte e me dalin nga i djathti. Po e shoh largpamesine dhe inteligjencen e mashkullit, sepse ti qenke nje perfaqesues i denje.Nje njeri qe nuk arrin te vleresoje gjinine femerore, qe i duket vetja superior etj etj, eshte thjeshte nje krijese qe s'meriton gje me teper, sesa te injorohet. Kalofsh mire djali. :tease:

 

 

mirmbrema sara....

un nuk kisha asnje verenjte , dmth vetem nje te vogel....

anton nikaj nuk e njof as sme intereson por ai nuk perfaqeson

meshkujt ne pergjithsi ,

robi perfaqson veten

ashtu sikur ti nuk perfaqeson te gjithe shk**** dhe put*****

qe e kan kthyer ne racizem anti malok apo jo ??

 

ju lutem perfaqsoni veten secili dhe mos u futni ne detaje

qe mund te ndjedhin ide apo urrejte ndaj njeri tjetrit

jeta eshte teper e shkurter te merresh me njerz qe kane zbrit nga malet

 

 

ps:nuk eshte turp te jesh me origjine nga malet

perkundrazi eshte nder dhe njeriu qe ka i fije identitet

si rrace albaneze duhet te berdor fjale perçarese

sdi robi ka me shku kur shkon ne shqiperi je i huaj

kur vjen ne europe prape i huaj...ah skenderbeeeee

 

me rrespekt,sinqeritet,dore ne zemer dhe pa ironi....

LEK DUKAGJINI lol;)

Edited by gento

Share this post


Link to post
Share on other sites

nuk pres aspak respek nga femra si ty.normal per femra si ti sduhet te kem aspak respekt.un ta shpjegova disa here se per cfar e kisha fjalen por ti sbush se sbush.e nderuar,si femra dhe mashkulli kane merita ne kete bote ndonese dikush me pak e dikush me shume,un nuk perjashtova askend sepse dihet se mashkulli pa femren dhe anasielltas nuk bejne.zoti kur i krijoj nuk te pyeti as ty as mua.tani se kam me ne mend ta shpjegoj me idene time pasi ne rast se nuk e ke kapur thelbin e muhabetit deri tash ske per ta kapur kurr.TI ske ndonje ide per kete teme ndaj dhe rrin duke ofenduar(malok etj).nejse

Share this post


Link to post
Share on other sites

pershendetje klandestino! un jam i ri ne kete forum por nuk kam hyre ne kete forum me qellim per te bere polemika me asnje njeri.por me sa shoh s'qenka e thene.Ti se di sa sa e ke menduar kur i the sares se anton nikaj nuk na perfaqeson ne meshkujve ashtu si ti nuk perfaqeson putanat shkerllatat etj.kujdes kur ben keto krahasime sepse dike ofendon.me dashje ose pa dashje kete e din ti.sa per maloket e ka thene dikush se gjith shqiptaret jan nga pak maloke.tung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pse mi keqinterpretoni temat :angry:

Meqe ka shume shprehje rreth femrave si gjini dhe meshkujve si gjini thash ta hap kete teme. Mos ja futni kot duke thene "nenat" ca hyn ne kete mes?

 

Ato cfare kam shprehur un jane fraza qe i keni degjuar shume here.

 

Femrat jane rob me 999999 komplekse.

Troja i pa sherrin helenes.

"Gruaja ne timon nje rrezik gjithmone" kjo fraze pedoret ne shume vende te botes per arsye se gruaja e pare qe mori patenten beri aksident vetem pas 2 oresh.

Dy te dashuruar ne breg te detit, vajza "I dashur per cfare po mendon tani"- Djali: "per ate qe po mendon dhe ti" - Vajza: "Maniak"- ja fut shpulle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mirmbrema sara....

un nuk kisha asnje verenjte , dmth vetem nje te vogel....

anton nikaj nuk e njof as sme intereson por ai nuk perfaqeson

meshkujt ne pergjithsi ,

robi perfaqson veten

ashtu sikur ti nuk perfaqeson te gjithe shk*****t dhe put****

qe e kan kthyer ne racizem anti malok apo jo ??

 

ju lutem perfaqsoni veten secili dhe mos u futni ne detaje

qe mund te ndjedhin ide apo urrejte ndaj njeri tjetrit

jeta eshte teper e shkurter te merresh me njerz qe kane zbrit nga malet

ps:nuk eshte turp te jesh me origjine nga malet

perkundrazi eshte nder dhe njeriu qe ka i fije identitet

si rrace albaneze duhet te berdor fjale perçarese

sdi robi ka me shku kur shkon ne shqiperi je i huaj

kur vjen ne europe prape i huaj...ah skenderbeeeee

 

me rrespekt,sinqeritet,dore ne zemer dhe pa ironi....

LEK DUKAGJINI lol;)

 

 

Mirembrema Clandestino

Une nuk desha te fyeja njeri me fjalet e mija dhe e kuptoj shume mire qe ti nuk je nga ato trapat e horat qe kane pushtuar veriun (flas si vend jo si forum). Arsyeja pse i perdora shprehje te tilla eshte sepse nuk kam njohur ndonje qytetar qe te jete i paedukate ne menyre aq te hapur, prandaj edhe arrita ne konkluzion qe njeriu vjen nga rrethe te ndryshme dhe menyra se si eshte rritur e edukuar eshte e ndryshme. Postimi i pare i imi ne kete teme jane vargje per meshkuj (une i vura per humor), por sic duket edhe s'dua te di psehin, humori kaloi ne fyerje. Ne kemi nje shprehje ne Shkoder qe thote, "Me horin, hor do sillesh". Sa per kufirin qytetar-fshatar ai akoma egziston ne te gjithe Shqiperine, ti pelqeje njerezve ose jo dhe vetem nje njeri qe nuk jeton me realitetin mund te pranoje qe ky kufi nuk egziston. Ufffaaaaaa sa shume u zgjata, sikur po kandidoj per presidente.

Ja kalofshi mire te gjithe dhe sic ka thene nje poet i madh, "Sa te jetoni, ngrini kupa dhe puthni cupa, se jeta eshte e shkurter". :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Edited by gento

Share this post


Link to post
Share on other sites

mesa shoh goja jote moj sara vetem fjale ofenduese dika te nxierre dhe pastaj i thua vetes e femer e "kulturuar".por faj kam un qe rash ne nivelin e fjalorit tend qe ne fillim te muhabetit.sa per pushtimin e veriut.com nuk besoj se i kam zene vendin askuj.nese je njeri leri kunjat dhe ofendimet te pakten ne adresen time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antonikaj nuk eshte e vertete qe Sara ka then eper pushtimin e aol.al por e veriut si krahine,,,,lexoje mire....mos i merrni gjerat personale e mos ofendoni njeri po u drejtohem sinqerisht te dyve,,,,sot pikerisht fola me nje prof qe merret me imigracionin ne shkalle nacionale ketu ne itali Pittau Franco quhet dhe i kerkova nese pranonte te beja tezen e specializimit me te (pas nje viti ) dhe dua ta bej per integrimin e shqipetareve,,,por me thoni pak sa jemi te integruar neper bote kur ne nje muhabet te thjeshte ne nje forum miqesor ,,,marrim cdo gje ne nivelin personal ,,,ofendohemi per nje fjale ...e direkt tek sharjet e armet,,,si do ecim perpara kur ne qe po kerkojme pak dije e integrim,,,nuk ndihemi mire me njeri-tj...cmund tu kerkojme te tjereve,,,,Ndaj arma me e mire mund te jete RESPEKTI RECIPROK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

me pelqeu komenti i gento-s po duhen ca modifikime ......

 

Zbulohet elementi më i ri i tabëlës së Mendelejevit.

 

Elementi 115

 

Emri : Grua

 

Simboli : Fm

 

Zbuluesi: Adami

 

Masa atomike : e pranueshme deri në 60 kg, po existojnë izotope nga 40-120 kg.

 

Densiteti : me shumicë në të gjithë botën.

 

1.Vetitë fizike : arrin pikën e vlimit për hiç gjë, dhe atë të ngrirjes për asnjë arsye.

Përçueshmëria termike : e dobët, sidomos në ekstremitetet e poshtme.

Aftësia dilatuese : rritet me kalimin e viteve. Dorëzohet prej shtypjes së aplikuar në pikat e ndjeshme .

Struktura molekulare : idealja : 90/60/90.

Megjithatë ekziston në SHBA në formë masive 60/90/120 dhe në vendet nordike në formën e ashtuquajtur të sheshtë 50/50/50.

2.Vetitë kimike : afinitet shumë të madh me arin, argjendin, platinin dhe metalet e çmuara. Aftësi thithëse për substancat e shtrenjta. Mund të shpërthejë papritur e në mënyrë spontane. E patretshme në lëngje, por dëshmon rritje të aktivitetit në rast vaditje me alkool. Reagim të ndryshueshëm në varësi të fazave të ditës. Aftësi e jashtëzakonshme për ndryshim të humorit dhe për xhelozi.

3.Përdorimet e zakonshme : shërben si dekoracion, sidomos për veturat sportive. Agjent i fushqishëm pastrues. Ndihmës efikas për relaksim dhe shlodhje.

Testi : nxihet kur ndodhet përkrah një specimeni të një cilësie më të mirë.

 

4.Kujdes në përdorim : shumë e rrezikshme nëse përdoret nga duar jo eksperte. Pronësia mbi disa specimenë njëkohëshisht përbën shkelje ligji, por mund të mbahen disa të tillë në vende të ndryshme, mjaft që specimënët të mos bien në kontakt me njeri-tjetrin (rrezik shperthimi).

 

KUJDES : disa studiues në Amerikën e Jugut kanë arritur të prodhojnë specimenë artificialë, të njohur nën markën TRAVESTIT ose DRAG QUEEN.

 

KONSUMONI VËTËM PRODUKTIN ORIGJINAL

Made In ALBANIA

Share this post


Link to post
Share on other sites

nje lufte e re kjo e meshkujve kunder femrave pasi nje nje te shkuar jo te larget do te ishte shtypur pa shume jehone e pa shume probleme. por sidoqofte seksi i me i dobet fizikisht qe eshte femra ka te drejte qe kembengul ne kerkimin e te drejtave qe i perkasin pasi nga forza mendore nuk jane te mangshem bile shume konkorrent te mire me shembujt me te theksuar mashuj, ne nje epoke ku forca fizike nuk kryen ndonje rrol te madh.

frika ime eshte se femrat jane shume hakmarrese dhe nuk do ndalen aty ku u takon por do te shkojne pertej duke kerkuar "roberizimin" e meshkujve ne emer te patriarkeve te tyre femra te cilat vuajten kete dite ose ato qe kane per te ardhur sepse ndoshta barazia mes sekseve nuk ka lulezuar akoma si do te lulezoje ne nje te ardhme te afert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne fakt ky rivalitet nuk ka filluar tani por ka shekuj. Sot jane krijuar ligje qe mbrojne me te dobtin ose ate qe eshte i kercenuar nga dicka. Femrat nuk po bejne asgj tjeter vec se po perfitojne nga keto ligje dhe kjo nuk do te thote se ishin arritje te femres qe u eshte krijuar me shume hapesire. Fakti qe mashkulli eshte me i forte fizikisht vlen akoma dhe biles eshte faktor kryesore pse mashkulli ndihet superior. Ligjet kane ulur influencen dhe kane sensibilizuar mashkullin se edhe femra nje qenie duhet te gezoje te drejta.

Per fat te keq ligjet vlejne vetem para institucionit perkates dhe jo brenda ne familje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eshte mese e vertete qe fizikisht femra konsiderohet seksi i dobet, sikurse eshte mese e vertete qe menderisht, mashkulli konsiderohet seksi i dobet.Per mendimin tim, mendja eshte ajo qe drejton fizikun sikurse cdo organ tjeter te trupit. Po jua le juve qe te vendosni cili seks ka favore me teper.Nese per nje moment do te perdorni trurin(nese ja dilni) dhe jo muskujt do te dini ta zgjidhni kete problem. :tease: :tease: :tease:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

tani po me detyroni qe dhe une te nxjerr maskilitetin tim ne shesh.

po ku dreqin po shkelqeni ju femrat me shume se meshkujt?

ne cilen fushe?

jepmeni pak shembuj te pakten!

te gjithe shkencetaret, kimistet, piktoret, skulptoret, matematikantet, fisikantet, austronautet, gazetaret, muzikantet, poetet, lojtaret e pokerit, shkrimtaret, historianet, piratet e kompjuterave qe me vijne ne mend; me te shquarit edhe ne kohet e sotme jane meshkuj.

atehere ku dreqin gjindet kjo forza mendore e femrave qe nuk po duket gjekundi?!

ku bazoheni(ju femrat)kur thoni qe femra eshte me e zhvilluar nga ana mendore me shume se mashkulli? a keni fakte apo si zakonisht flitni pallavra e piqni petulla ne tym?

une do doja qe te kishte barazi mes sekseve edhe pse keshtu(siç qendrojne faktet tani)nuk kam as mundesi te krenohem kundrejt femrave pasi eshte do ishte shume e thjeshte.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

te gjithe shkencetaret, kimistet, piktoret, skulptoret, matematikantet, fisikantet, austronautet, gazetaret, muzikantet, poetet, lojtaret e pokerit, shkrimtaret, historianet, piratet e kompjuterave qe me vijne ne mend; me te shquarit edhe ne kohet e sotme jane meshkuj.

 

 

Sepse ne nuk kemi shume kohe te nxjerrim ne pah talentin tone,se kemi femijet, familjen, perkujdesemi per ju burrat dhe per kete shpesh here sakrifikojme dhe karrieren,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

nuk eshte nje justifikim ky chicca pasi edhe grate i perkushtohen punes por frytet e tyre nuk marrin te rritur njesoj si ato te meshkujve. nuk e them per mburrje pasi mendoj se edhe grate kane shume aftesi ndoshta edhe te barabarta me ato te burrit por deri tani nuk i kane deshmuar, por ajo çka me ben te nervozohem eshte se ju mburreni me aftesite qe nuk keni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keni familjen? Nje person qe deshiron te zhvilloje trurin e tij/saj nuk merret me shkence kur ka 5 kalamaj te shpia. Njeriu lind, shkollohet dhe nese ka aftesi vazhdon metej ne kerkime shkencore. Domosdo ne keto raste familja del ne plan te dyte.

Por me sa duket ka dicka qe gjenitikisht nuk shkon tek femrat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asht nje thanie qe thote...."Mbas çdo burri inteligjent qendron koka e nje gruaje"

Shqip e shkrut per me u ba nje burre inteligjent ka nevoje qe ta drejtoje nje gru e para se gjithash qe ta mbaje 9 muaj ne bark ta lind e ta rrise pastaj mund te behet dikushi.... :P :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

çka jane kto justifikime koti. gruaja mban ne bark diçka qe burri e ka mbajtur perpara per sa e sa kohe atje ku e dini vete.

mos u kapni pas argumentave te humbur si rriqla. faktet jane keto e pastaj nese doni te djerroni, jepini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

qe thoni ju femrat kemi femijet pune e shtepis jemi nen tutelen e burrave etj po ne SHBA ku liria e femrave eshte e madhe dhe hierarkia ne familje eshte kjo:vajza,gruaja,qeni,dhe pastaj djali me te "zotin" e shtepis cfar po bejne femrat ndonje gje te madhe.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
HE HE.ME KETE TEME DO FILLOJE LUFTA E 3 BOTERORE.DIKUR THONIN "MOLLA E SHERRIT ESHTE FEMRA" KURSE TANI ESHTE PARAJA AJO QE BEN TE MUNDUR GJITHCKA. PSH: TI KE PARA,MUND TE BLESH FEMRA SA DHE SI TI DUASH BJONDE BRUNE TE ZEZA TE VERDHA.POR VEC VEC NJE GJE SE BLENI DOT!!!!!! PO CFARE? FEMRA ME MEND ZOR SE GJEN KUND!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

 

hehehe keni te drejte vlla :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

 

po femrat po i nenvlersojn djemte !!!!!!!!! :tease: :tease:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...