Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
alby

Ndertimi i Kishes se re Ortodokse ne Tirane

Recommended Posts

Tashi jo se jam kunder ndertimit te KISHAVE por gjith ajo ndertese dhe ai DESING ka nje kosto teper te madhe dhe eshte e nevojshme qe te hargjohet aq shume para ne nje kohe qe mundet ne KISHE te shkojne aq pak njerez dhe per mendimin tim me mire do kishte kene te ndertonin nje KISHE me te vogel dhe ti jepnin leket per nje jetimore ose per ndonje spital sepse jane shume me te nevojshme sepse nuk eshte se njerezit nuk kane ku te luten kurse mungesat e spitaleve jane te ndjeshme dhe besoj se edhe vete ZOTI do kishte kene me i kenaqur sikur parat e KISHES te kishin vajtur per BAMIRESI

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh fratellino si gjithmone ke te drejte....por per fat te keq "dukja" ose me mire "pamja e jashtme" e ambjenteve te kultit ka rendesi te madhe per besimtaret por sidomos per kleriket....

Share this post


Link to post
Share on other sites

QUOTE (breshka @ May 19 2006, 07:45 PM)
eh fratellino si gjithmone ke te drejte....por per fat te keq "dukja" ose me mire "pamja e jashtme" e ambjenteve te kultit ka rendesi te madhe per besimtaret por sidomos per kleriket....

Fratellono moj poce se jam 7 vjet ma i madh se ti biggrin.gif magjipe tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

As un s'jam kundër kishave, pse jo ? nëse kan nevoj le te ndertojn.

 

Ajo qka me pengon me se shumti eshte, kur kleriket ndertojn nje objekt gjigantesk vetem per disa besimtar qe rrall e hiq vin ne kult.

Kjo eshte kish politike...

 

 

Profeti i Islamit e ka rrenuar nje Xhami, vetem pse ishte me shum politike se sa nevoj'tare.

 

Per fat te keq kemi edhe katedralen ne Prishtin qe eshte ne mesin e muslimaneve. Kush do te lutet aty ? Në fillim do te vin te krishteret.. gje normale... por pas disa viteve, do ta mbulojn marimangat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...