Jump to content
Veriu Forum

soprano

Antare
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

 1. Pasi kjo qenka fjala e FUNDIT e autorit. Desha ta dija se Sa versione te Biblës egzistojn dhe cila qenka UNIKE ?
 2. soprano qenke shume fanatik... ka arab mylsyman po edhe te krishtere ndaj mos i shiko gjerat me fanatizem At here ky qenka Racizëm, me vjen keq po kjo s'quhet ndryshe. Dhe s'ka lidhje me "fanatizëm".
 3. :( ... mos kam ra ne një forum te Ku Klux Klan ëh ??? :o
 4. :o Gjysma e humorit thuan qe eshte e vërtet. (Mu s'më beri te qeshi me keto paragjykime). Nëse muslimanet do ta mernin pushtetin s'do t'kishte me egzistuar me kesi lloj humori :P
 5. Jo Breshk, jo ! Mos me keqkupto se ketu jem per te debatuar e jo per tu lenduar. Dhe ke plotsisht te drejt te me kundërshtojsh nese posedon argumente "Konstruktive". S'kam nevoj me qen hoxhë per ti then keto fjal sepse hoxha nuk ti thot hiq. Un e thash qe ne fillim qe ajo meriton respekt per punen bamirse qe ka ber ajo. (Kjo s'don Koment! Zoti e shpërbleft tash!) Por jo edhe deri n'kulminacion qe ta adhurojm atë plak dhe tua impunojn ne nje menyr indirekte edhe te tjerve qe si takojn besimit Katolik. Qfar po ndodh me krishteret e Shqipëris ?! Me para e adhurojshin Jezusin në vend te Zotit, e tash e adhuroni Terezën e Kalkutës (pasi qe keshtu ka pasur deshir ta thërrassim). A s'ështe kjo shenj e idhujtaris ?! Ju veproni si te duani tek e fundit ne kultet e juaja, por jo ne qytetin ku jetojn edhe besimtar te besimeve tjera, siq kemi fejën Islame në ket rast e në ket Qytet.
 6. Kët po e thuani ju i nderuar. Edhe historija eshte si nje galeri me tabela t'artistëve,.. shum fallse, dhe shum pak origjinale. Për te pasur nje ide se si ka qen ne ate koh, duhet edhe te mendojm si ne ate koh. Qfar ligji kishin ? Si u trajtuan tjert popujt ? Qfar fituan Shqiptaret ? Qfar humbën ? A i shënoj diku Historija apo jo ?... etj... etj.. !! Kjo er superiori i yti s'më pelqen fort. E dim mir, qe Shqiptarët pa dallim feje u bashkuan per ti larguar pushtuesit Turq ! Pra sipas teje, ata paskan qen shqiptar te fallsifikuar qe mua s'ma mer mendja. Vazhdoni te mendoni me keto supozimet e juaja. Askujt keq si bëni.
 7. Yasser Arafat, s'ka qen njeri religjioz, s'ka punuar per xhamin, kesi lloji çmimi si i Yasser-it, ka pas mundsi edhe i ndjeri I. Rugova me fitu 1. Por okey.. gjitha t'mirat edhe per ty.
 8. Se mohoj punën e ndershme qe e ka kryer. Ka ber pun te madhe ! Dhe Zoti e shpërbleft per kët ! Un vetëm thash qe muslimanet kan drejta te revoltohen sepse ajo vertet ishte FETARE, e jo Kombtare. Cmimin nobel ja kan dhen te krishteret. Cmim nobel, mori edhe Al Gor, por qfar beri ne realitet ? A ju ndertua atij nje bust ??? Jo... ! Personazhe me më shum vler se Nen tereza ka Shqiptaria ! Bile, bile ata edhe Jetën ja kan kushtuar ! S'ka lidhje pse nuk jan te famshem ne boten e jashtme, ata qe dhan jet per ket Shqiptari, i kan meritat e botës ne sy te nje shqiptari te vërtet !
 9. Jezusi bir i Zotit :tongue: Mos u tall... Pse te mos ket mardhënje ?... ju thuani qe ai ishte 100 % Zot dhe 100% Njeri. Nëse ka qen 100% Njeri, at here nuk ka asgje te keqe qe te ket mardhenje. E vërteta eshte e hidhur, por frutin e embel. Aj (paqja qoft mbi te) nuk ka qen kurr, dhe nuk eshte deklaruar kurrr qe eshte Zot, apo bir i Zotit. Ai ka qen i dërguar i Zotit te Madhërueshëm. Shiqo pak ne qfar alucinacione po noton ?!.... thua qe "Nuk pranon" qe Jezusi te kishte lidhje me dikë.... kurse n'tjetrën an, thua qe Zoti kishte femij me Marijen !!!!!!!! ZOTIIII ?????? :( Ta njohim të Vërtetën “O ithtarë të librit (Tevrat e Inxhil), ejani (të bashkohemi) te një fjalë që është e njejtë (e drejtë) mes nesh dhe mes jush: të mos adhurojmë, pos All-llahut, të mos ia bëjmë Atij asnjë send shok, të mos konsiderojmë njëri - tjetrin zotër pos All-llahut!” E në qoftë se ata refuzojnë, ju thoni: “Dëshmoni pra, se ne jemi muslimanë (besuam një Zot)!” KUR’AN: Ali Imran 64 Kuran “Në fe nuk ka dhunë. Është sqaruar e vërteta nga e kota”. KUR'AN: Bekare 25 Bibla "Do ta njihnitëvërtetën dhe e vërteta do t'ju bëjë të lirë'' BIBLA: Gjoni 8:32
 10. Krejt qka eshte ne kundërshtim me Krishtizmin e shihni si "Extrem" ! :paladin: E vërteta eshte e thjesht, por ju s'guxoni as qe t'ja filloni e ti studjoni atoa. E kur t'ja filloni deshtoni, sikur Tereza e Kalkutes. Eshte një Zot ! e jo 3... Krishterizmi nuk eshte i aft as si ti pershkruan 3 Zotat ne një. Eshte normale per nje Shqiptar-Krishter qe nuk e pranon kete. Ata ende kujtojn qe do ta tradhtojn kombin nese e pranojn ket te vertet. Kurse kombi s'ka lidhje me fejen. Dhe se dyti s'guxojn perqkak familjes tyre qe jan FANATIKA te mbushur me urrejtje qe dikur ishin mazhorant, e sot minoritet. Sidoqoft, krenaria qe jan te krishter, nuk i autorizon dhe i mban peng keta qe ti pranojn kundërshtimet biblike, edhe nese ato dallime flagrante jan si dita me natën. Por prap mir,... Besoni në Zot ! Mbështetuni vetëm Atij e askujt Tjetër !
 11. As un s'jam kundër kishave, pse jo ? nëse kan nevoj le te ndertojn. Ajo qka me pengon me se shumti eshte, kur kleriket ndertojn nje objekt gjigantesk vetem per disa besimtar qe rrall e hiq vin ne kult. Kjo eshte kish politike... Profeti i Islamit e ka rrenuar nje Xhami, vetem pse ishte me shum politike se sa nevoj'tare. Per fat te keq kemi edhe katedralen ne Prishtin qe eshte ne mesin e muslimaneve. Kush do te lutet aty ? Në fillim do te vin te krishteret.. gje normale... por pas disa viteve, do ta mbulojn marimangat.
 12. Oooo... ma nga dal pak ! Qka je ber nervoz me vet vetën ? ëh ????? 1) Shqiptarët qe 600 vite qe e kan pranuar fejen Islame. Ata se mohojn faktin qe para'ardhsit e tan kan qen te krishter. Pra ti s'ke asgjë me teper se nje musliman shqiptar ! Dhe shqiperia si shtet Oficiel njihet prej 1912-tës, deri sa keta dashamiret e tu qe i permende e coptuan Shqiptarin. 2) Muslimanet s'kan tradita turke, kjo eshte injoranc nga ana yte qe i paragjykon vllezerit e kombit hiq pa i njoftur. TURP për tye ! A do te vinte mir nese muslimanet thuan qe Ke fejen e Serbit ? të Grekut ? te Polakut apo te Rumunve e ku po di hala ??????? aq muslimani me turkun ! Turku nuk eshte Fe ! Shqiptaret pranuan Besimin Islam. E JO TRADITAT TURKE ! 3) ncncnc... tek je si nje qen ! :::: Shqiptarët per x here, po te them qe kurr s'kan pranuar diqka me dhunë ? A e din si e pranon njeriu fen Islame ?... duke deklaruar qe "NUK KA ZOT TJETER POS ALLAHUT (ZOTIT) DHE SE MUHAMEDI ESHTE ROB (e jo bir) DHE I DËRGUAR (e jo Zot) I ZOTIT". Shqiptarët e kan pranuar fen Islame me plot vetdije. Me par thojshi qe e pranuan me "dhunë" tash ajo hipotez ra në uj, dhe thuani qe e pranuan per interes. Un ju them qe e pranuan me Zemër Shqiptari !!! Në qka i perket besimit, Shqiptaret jan me te miret ne ter Evropen !!! Un s'jam vizir, por siq tregojn statistikat e shum shteteve krishtere-evropjane, do ta ndjekin udhezimin e Shqipris me pranimin e fes Islame.
 13. Më lejoni te ju perkujtoj qe ajo "Nën Tereza", ishte motër nderi kishare, ishte PERSONAZH FETAR ne nje Shtet Laik, Në Shqipëri u perjashtuan student nga fakulteti sepse bartshin shamija apo mjekrra. Kurse ajo mban Kryqin, mban Shamin dhe plus duan te ja vulosin nje bust ne mes te Qytetit ku dihet qe tensionet jan te larta ne keto periudha. Edhe un, edhe pse nuk jam i krishter kam paguar, me dashje, apo pa dashje taksa qe kan shkuar direkt ne kontin e "Nen Terezës". Dhe me parat e mia, ajo ka kryer pun ne Indi, apo Në Kalkutë ku edhe e ka kaluar jeten e saj. Të flasim DREJT, ajo s'bëri asgjë per Shqiptarin,,,, së paku un se mbaj në mend. Qe si konkludim, nuk e ben atë te famshem ndër Shqiptaret, edhe pse disa si ne shkoder po mundohem me be ate te famshem pas vdekjes se saj. Krenar, mundem me qen te Krishteret, e nese ata e duan kaq shum. Le ta vendosin bustin e saj ne OBORR te kishës, e jo te Qytetit.
 14. Për mua ka shum rendesi që si fillim, ti zbatojm ligjet e Perendis, dhe me pas duke i respektuar ligjet toksore. "Zoti s'ka nevoj per njeriun, kurse njeriu ka nevoj për Zot !"
×
×
 • Create New...