Jump to content
Veriu Forum

boogeyman

Antare
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

  1. eshte individi ai qe i jep emrin e keq fese (ca do feje te jete.)
  2. nuk eshte islami ekstrem por jane njerezit ekstrem. dhe nje gje tjeter qe duhet te dini qe islami ne shqiperi ka hyre para se te pushtoheshim nga turqit (me gjithse me nje numer te vogel). ishin arabet e sicilise dhe italianet e sicilise (te konvertuar ne myslyman), te cilet nepermjet tregetise dhe pasi inkuizicionit paten kontate me popullsine e ballkanit (dhe me ne). per sa i perket perhapjes se islamit ne teritoret tona, shumica e studiuseve (nder ta dhe akademiku prof Sherif Delvina dhe Aristidh Kola) thone qe nuk eshte perhapur me dhune.
  3. Ne ca vendi te Tiranes po ndertohet kjo kishe? Po toka e kujt eshte?
×
×
  • Create New...