Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Cilat jane kalate, muzete ...qe keni vizituar

Recommended Posts

Cilat jane kalate, muzete ...qe keni vizituar?

 

 

Un per vete kam vizituar:

Kalane e Lezhes

Kalane e Krujes dhe muzeun

Xhamine muze ne tirane

Kalane e shkodres

 

Tej mase me ka pelqyer Kruja smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Une ne Shqiperi kam vizituar kalane e Shkodres dhe ketu ne Greqi kam vizituar Muzeun dhe vende arkeologjike te ALEKSANDRIT TE MADH TE MAQEDONISE sepse fshatin ku ka lindur ai e kam 5 km larg prej meje dhe gjithashtu prefektura ku jetoj une quhet PELLA sikurse fshati ku ka lindur MEGAS ALEKSADROS

Share this post


Link to post
Share on other sites

kam vizituar...

Kalane e Lezhes...(gjynah qe nuk mbahet)

Kalane e Shkodres dhe muzeun (e bukur)

Kalene e Krujes dhe muzeun (shume e kompletuar)

Kalane e Beratit dhe kishat (fantastike)

Muzeun e Tiranes (vertete interesant)

Muzeun e Apollonise (nder te vetmit ne shqiperi me skulptura te tilla)

....smaj mend ma po te gjitha ja vlejne per tu vizituar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo maj ska nodh gja ne kallamooq por u ndalem ma marre do kollomaqa te njome me i pjek se jo .... ahhh me duket ti e paske mendjen aty ti vajze sepse silli e pshtille njaty e bjen muhabetin tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
QUOTE (notis @ Nov 30 2005, 01:30 PM)
Sprish pune maj se dolem jashte teme
se burrin e ke admin vete je supermoderatore dhe une jam moderator kshuqe na falet tongue.gif tongue.gif

pikerisht per keto arsye nuk duhet te dalim prej teme....se nuk asht vec burri jem administrator aty... shih pak ktu shih siper shenimit tend te funit....http://www.aol.al/forumi/index.php?showtopic=227&st=15entry1732

Share this post


Link to post
Share on other sites

gjat ekspeditave ti roje kam pare keto vende prehistorike:butrintin,kalan e beratit,(ende e banuar edhe sot shum e madhe)kalan e gjirokastres(shum e bukur dhe e madhe me muze armesh brenda)apollonin(vendi ku ka bere shkollen aktavian augsti i romes)kalan e petreles ne tirane(ishte ne nje maje e pa arritshme per armikun)kalan e krujes(me modernia ne shqiperi)kalan e shkodres(ne te cilen jane bere shume luftra heroike,ka qene nje baze e forte per shtetin e skenderbeut)si dhe mjaft muze te tjere ne shqiperi.por vec ne kalan e lezhes skam qene asnjehere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...