Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Ina_84

Nuse-vjeherr

Recommended Posts

Doja te dija se si vajzat e forumit ose dikush qe njihni ju si sillen me nenen e te dashurit .e te fejuarit apo te burrit?????????????'

Sepse zakonisht kam degjuar qe shpesh ka mosmarreveshje....mes tyre.

Mos valle gjithmone e ka fajin ''vjehrra'',apo eshte thjesht eshte nje justifikim..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Une vete ia kaloj shume mire me te.Qe prej 4 vitesh,kur fillova nje lidhje me te fejuarin tim,ma prezantoi dhe qe ate dite ne ia kemi kaluar gjithmone bashke, edhe pse ne ishim thjesht te dashur nuk ishim fejuar...Nejse

Ndoshta ka te beje fati,dhe me e rendesishme eshte nusja.Ne duhet te dime si te sillemi,s'duhet te sillemi keq me to,duhet ti respektojme sepse eshte nena e ''personit qe duam me shume ne bote''.

Respekti ndaj vjehrres eshte diçka e bukur dhe te ben te ndjehesh e respektuar nga te gjithe e ne veçanti nga burri yt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne duhet te dime si te sillemi,s'duhet te sillemi keq me to,duhet ti respektojme sepse eshte nena e ''personit qe duam me shume ne bote''.

Respekti ndaj vjehrres eshte diçka e bukur dhe te ben te ndjehesh e respektuar nga te gjithe e ne veçanti nga burri yt.

po mi zemer por respekti eshte dicka reciprok...

Nuk eshte se eshte faji i nuses apo i vjehrres, thjesht jane 2 persona te ndryshem e duhet krijuar respekt njera ndaj tjetres, e mbi te gjitha duhet te dije te mbaje secila vendin e vet ne jeten e njeriut qe keni te perbashket e dmth per nusen burri e per vjehrren djali. E simbas meje sa me larg vjehrres te jetosh aq me shume do e duash e do e respektosh.

 

 

hehehe Ndersa vjehrra ime <_>

suocera.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un besoj se ky raport nuk do te jete asnjehere ashtu sic duam ne.

Vjehrra edhe pse e quani "nena e dikujt qe e duam" nuk do ta respektoni si nenen tuaj thjeshte se ajo nuk ju ka lindur dhe nuk eshte nena juaj por dikush qe papritmas u fut ne jeten tuaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eshte e vertete qe vjehrra nuk eshte nena jone,por ama nqs nuk e doni duhet ta respektoni,sepse eshte gjeja me e bukur kur ne nje familje ka te pakten respekt.Mami im ka 26 vjet e martuar me babin dhe asnjehere nuk ka prishur qejf apo eshte merzitur me gjyshen.Dhe eshte shume e vertete ,kur gjyshja behej me nerva per diçka mami asnjehere nuk prishte qejf.Dhe sot mami eshte e respektuar nga vjehrra,nga babi dhe nga femijet e saj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ina asht kollaj mos me prish qejf me vjerren tate e ke si shpirt po ca te bajne ca te tjere qe mund tju bi naj shtrige... :tongue:

 

Problemi per mua nuk eshte as te vjerra as te nusja... thojne se edhe zorret ngaterrohen me njera tjetren jo ma njerzit... eshte e vertete qe po qendrove larg nuk ka probleme po e besoj se nese shihesh nje here ne vit normal qe nuk do zihesh e do ja kalosh mire po problemi eshte kur jeto me te.... di shume raste qe vjerra eshte sjelle shume mire me nusen po ka marr vetem shkelma surratit si di dhe nuse qe jane sjelle shume mire me vjerren po nuk kane marre te njejten mirsjellje....Gjithsesi rendsi ka qe te jete respekti dhe ajo qe do leshoje pe me shume eshte nusja si fillim se eshte me e vogel pastaj ne qoftese mendon qe me burrin e vet eshte 1 atehere i bie qe te jete dhe pak mami i vet e nuk besoj se asnje goce nuk do te sillet keq me mamane e vet.........

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
sigurisht qe mund ta respektosh vjehrren edhe sa nenen,ta duash sa nenen nuk ka mundesi por ta respektosh pse jo

 

Respekti nuk ben diferencen qe kerkojme. Problemi eshte se si te mbajme mardhenie te mira me vjehrren gjate gjithe kohes. Dashje-padashje ajo do ti "fuse hundet" ne jeten tuaj, ku arsyet mund te jene te ndryshme. psh. nuk i pelqen dicka qe veshni (se mund te jeni seksi me ate fustan apo veshje) ju si e merrni? Si mendoni ta zgjidhni? Mos me thoni se un nuk ja prish vjehrres sepse nuk ja prishni 1,2,3 here por mepas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gonny nuk asht puna me ja prish vjerres puna asht me arrit ne nje dialog me te qe ti shkosh pak mas fijes e te te vije pak mas fijes... un nuk maj men qe mami im te ket prish naj here qejf me nanen edhe pse jane 2 karaktere te ndryshme dhe kane 2 ide te ndryshme per jeten (normal 2 breza te ndryshem )... po asnjehere nuk i kan nerhy njera tjetres ne punet e veta secila ka majt pozicionin qe i perkiste...po ne gocat duhet te kuptojme se nese na bie te jetojme me vjerrine nuk do jete kurr kjo jete qe bejm tani se jane 4 sy me teper qe te shohin e 2 goje me shume qe flasin... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ina asht kollaj mos me prish qejf me vjerren tate e ke si shpirt po ca te bajne ca te tjere qe mund tju bi naj shtrige... :tongue:

 

Ciao ,me ne fund erdhe.Faleminderit qe po ma lavderon nanen(vjehrren)...Eshte shume e vertete,ajo eshte nje person i mrekullushem dhe une me shume fat.

Breshka,neser vjen ne it dhe mezi presim ne rradhe te pare djemte e saj e pastaj une. :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Un bacio bora....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po evolimi i brezave eshte problemi me i madh sot.

Nga gjyshja tek mami eshte brez i cili eshte transformuar gradualisht. ndersa nga Mami tek nusja e sotme ka pasur nje boom ndryshimesh pas viteve 92'. Psh Deri ne vitet 90' nusja nuk duhej te hapte as qepallat e syrit qe te shikoje sepse ishte turp; Sot nuset puthin ne buze burrin diten e dasmes, pra e gjitha kjo brenda 15 vitesh.

E vetmja gje qe uroj eshte qe ishalla gjeni nje vjeher me mentalitet te hapur sepse "konflikti" vjeher-nuse ka qene , eshte dhe do te vazhdoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po sic ka ndryshu per nusen ka ndryshu dhe per vajzen e asaj vjerre...pikerisht pse kane ndryshu shume gjana ka ndryshu dhe vjerrat... majn punen e vet e hesapin e vet se e dine mire qe tani ne kto kohe nuset nuk rrine ma urte po i nxjerrin edhe jashte pale kshtuqe ju leverdis te dujave me e shku mire.... ;)

 

 

 

Ps: ina me behet qejfi qe do te vije vjerra (bane nje tave kosi per mu thuj nanes) mi ban shume te fala... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Une se kam vjehrren, por do kisha dashur ta kisha njohur te pakten.... :(

 

 

 

 

Hellooo Breshka!!!!!!!!!!

ciaooooo eternita...edhe un si ti nuk kam pas shancin ta njoh vjerren time po do kisha dasht vertete shume ta nihja... nuk e di si do mund ta kaloja me te se un jam kry kcyme me mamin tim jo ma me te tjeret e kur nuk e provon eshte e kote te flasesh po te ishte te zgjidhja un do preferoja ta kisha... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...