Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Jepni nje pjese te trupit tuaj

Recommended Posts

shumat e parave jane tunduese sepse (sic e dine ata qe studiojne per mjeksi) ka pjese te trupit qe mund te jepen pa demtuar rende shendetin.

Pastaj histori te ngjashme kam degjuar shume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do te preferoja me mire te shes nje pjese te trupit tim sesa ne veshtiresi ekonomike te bej pazare te pista per te dale nga situata..ka shume raste kur njeriu gjendet ne veshtiresi ekonomike dhe detyrohet te beje pune te pista,,,nuk justifikoj asnjeri prandaj me mire te shes nje pjese te trupit sesa te merrem me pune te pista

Share this post


Link to post
Share on other sites
shumat e parave jane tunduese sepse (sic e dine ata qe studiojne per mjeksi) ka pjese te trupit qe mund te jepen pa demtuar rende shendetin.

Pastaj histori te ngjashme kam degjuar shume.

Me te vertete qe shuma e parave eshte tunduese, nga organet qe mund te dhurosh perveç 1-veshkes,2-nje pjese te palces kurrizore smund te japesh gje tjeter per vete faktin se edhe marresi mund te beje pa te.Kam degjuar edhe une shume histori te tilla. Por me problematikja eshte vrasjet e femijeve ne boten e trete per tu mare organet. Jane shume femije (nje pjese rom) shqiptare qe jetojne rrugash ne Greqi apo ne vende te tjera qe shume here jane perdorur si "burim organesh" per personat e pasur ne ato vende. Mendoj se me shume mund te japesh nje organ (behet fjale qe te mos jete jetik,i rendesishem per jeten) per bamiresi sesa t'ia shitesh (edhe pse ke perfitim $ edhe ne kete rast personi qe do e marri ka nevoje) :( :(

 

Do te preferoja me mire te shes nje pjese te trupit tim sesa ne veshtiresi ekonomike te bej pazare te pista per te dale nga situata..ka shume raste kur njeriu gjendet ne veshtiresi ekonomike dhe detyrohet te beje pune te pista,,,nuk justifikoj asnjeri prandaj me mire te shes nje pjese te trupit sesa te merrem me pune te pista

 

Eshte pak si "ambigua" kjo qe thua ti chicca_x2004 pasi nuk mendohet per pazaret e piseta jo <_ disa organe po ti shesesh kushtojne florinj .>

Ka shume motive qe te dergojne ne nje veprim te attille :( :(

Nuk detyrohesh per te marre rruge te piseta por ben nje zgjedhje qe njeriu i mendon si rruge me te lehta,eshte gjithmone ne dore te atij per tu marre apo jo me pazare te piseta. Pastaj veshtiresite ekonomike nuk zgjidhen me shitje organesh :(.

Sado qe mund te ndihmojne $$ e fituara nga shitja e nje pjese tende nuk do arrijne kurre te nxjerrin nga varferia <_>

 

Peace people !!! ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do jepja veshken vetem per maman time e cila ka shum nevoj per te por nuk pranon ta marr nga un.Kurre nuk do e beja per perfitime materiale.

 

 

Me vjen shume keq x mamin tend...Shpresoj dhe i uroj qe gjerat te rregullohen....''Sepse zoti na do te gjitheve''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...