Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Guest Une^

Tradhetia

Recommended Posts

Guest Une^

Nese i dashuri ose e dashura juaj ju ka tradhetuar.. dhe ju keni fakte qe ka tradhetuar.... se kuptohet se te vjen nje shok ose nje shoqe dhe ju thote e kam pa me tjeter ken etj... por ju e keni pare vet me syt e tu , dhe e keni te sigurt.. si do reagoshit?????

 

pyetje :

 

A mendoni se do te jeni ne gjendje te falni nese i/e dashuri/a ju ka tradhetuar ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mendoj se dashuria duhet ndertuar mbi baza te shendoshta dhe jo mbi dobesite e njerit apo tjetrit. Tradhetia eshte dicka qe vret shume ne zemer cilindo.

Un per vete nuk e di ndoshta po ndoshta jo sepse te tradhetoje do te thote qe ai/ajo ne momente qe po tradheton nuk mendon fare per tjetrin -> dhe kjo un nuk e quaj dashuri por thjeshte nje kalim kohe me nje vajze/cun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

une nuk e kam provuar mbi lekuren time ?'eshte tradhetia por nga pervoja e jetes dhe nga ?fare kam degjuar di se te mbyllen syte.

eshte e tmerrshme te duash dike nderkohe partneri te tradheton me ndergjegje te shendoshte.

mua me ka ndodhur kjo:

dilja ne nje shoqeri italianesh ku pothuajse te gjithe ishin ?ifte.

nje vajze e fejuar me nje italian tregonte interes per mua fshehurazi(mbas shpines te se fejuarit)por une duke ditur qe ata te dy qendronin bashke nuk tregoja interes.

nje mbremje tek pinim ne nje pub ajo vajza me avitet kurse ai djali i ulet perballe dhe i kendonte kenge dashurie me nje ze fantastik saqe mua per pak nuk me vinin lotet ne sy.

ajo vajza e shikonte ne sy kurse me dore prekte mes kembeve te mia.

isha ne nje gjendje te veshtire por nuk eshte ky problemi.

po te isha ne vend te atij djalit nuk e di si do reagoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

me sa di une nuk ka ndodhur akoma

mgjth gjerat ia kam bere te qarta dua qe momentin qe me tradheton te me tregoje dhe 'rimaniamo buoni amici....'dmth gjithesecili ne punen e tij sepse ne momentin qe ai me tradheton ose anasjelltas eshte e kote qe ta falesh pasi ajo qe ishte ndertuar mes nesh nukekziston me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edhe un jam e mendimit qe te tregohet i sinqert me mua pastaj varet nga situata po mendoja se nuk do arrija ta falja... ndoshta me sinqeritetin do arinte te mbante te gjalle miqesine qe ka qene para se te linde dashuria.... rolleyes.gif cool.gif dry.gif dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te gjithe paski shkruajtur (me sa di une sme ka tradhtuar) po pse ca kujtuat ju se po e merrni vesh, a e dini ate fjalen qe burri ose gruaja e merr vesh e fundit, po nejse po do isha i mendimit qe nje djale do te tradhetonte thjesht vetem per tengerllek dhe jo sespe eshte i dashuruar me ate vajzen tjeter, dhe per sa i perket vajzave ma merr mendja se tradhtojne sepse ai tjetri u pelqen. keshtu e mendoj une, ju mos u nxeni hic, tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

 

Dhe sa i perket tradhtise kot po e mora vesh, le qe se fali bash me kene se nuk ka vajza te tjera ne univers, po edhe ma mire te ndryshojne edhe shtet, wink.gif wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
QUOTE (BeniTale @ Mar 7 2006, 11:57 AM)
dhe per sa i perket vajzave ma merr mendja se tradhtojne sepse ai tjetri u pelqen. keshtu e mendoj une, ju mos u nxeni hic, tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Ndoshta, nuk mund ta kontestoj dicka te tille se vajzat tradhetojne per dicka te tille por edhe mund te ndodhe.

Dashuria eshte dicka qe te terheq brenda jo jashte nga pamja.

Disa nga arsyet me te shpeshta pse vajzat tradhetojne eshte se ato ndihen te vetmuara nga partneri, partneri nuk ka mardhenie te shpeshta, trajtohet keq nga partneri, zenka mes tyre, merr vesh se po e tradheton partneri...

Keto jane raste te mirfillta kur tradheton nje vajze. Rastet e tjera besoj se kemi te bejme jo me nje njeri te zemres por me nje lavire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tradhetia nuk eshte gjithemone shkak i tundimit te bukurise se nje tjetri

une mendoj se mashkulli edhe femra tralletojne per te tjera arsye.

mendoj se arsyeja kryesore eshte se ndihen te parendesishem, te lene menjane, te trajtuar keq nga partneri etj.

ndodh rralle me njerezit qe dine te arsyetojne, qe tralletoje vetem per faktin qe nje djale ose nje vajze i pelqen fizikisht shkak qe ai ose ajo te jepet, duhet te kete ne valle edhe ndjenjat qe dicka e tille te ndodhe.(sipas mendimit tim).

sipas mendimit tim tradhetia (ne shumellojshmerine e saj) eshte akti me e felliqur qe nje qenie njerezore mund te kryeje kundrejt vetvetes dhe te tjereve.

eshte e pafalshme por nuk duhet te ndeshkohet me dhune fizike.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te trathetosh nje person do te thote qe te ka humbur dashuria per njeriun e zemres. Nuk eshte e falshme dhe nuk mund te egzistojne arsye qe te bejne te trathetosh sic nuk mund te biesh ne dashuri me arsyetim. Ajo qe dua te them eshte se kur vjen puna tek dashuria apo trathetia, eshte zemra ajo qe komandon, jo truri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...