Teknologji

Francë, miratohet ligji ''Of Line''

0

E drejta për të mos u shqetësuar nga punëdhënësi jashtë orarit të punës, tashmë mbrohet me ligj në Francë.

I pari ligj i këtij lloji në botë që hyri në fuqi në 1 janar imponon kompanitë me më shumë se 50 punonjës, të lidhin marrëveshje të brendshme që respekto...

Mos hapni faqe faqe porno nga smartfonët, rrezikoheni nga hakerat

0

Smartfoni ose pajisja juaj mund të infektohet me disa aplikacione të cilat përdoren nga hakerët për të vjedhur të dhëna, të holla dhe detaje tjera personale.

Sipas hulumtuesve, të rrezikuar më shumë janë smartfonët me sistem operativ Android të cilët mbesin të mb...

Facebook ndryshon mënyrën për të bërë "Like"

0

Facebook ka vendosur te ndryshoje menyren se si duhen vleresuar postimet e miqve qe kemi ne rrjetin social duke dhene mundesi qe te zgjedhim mes gjashte emotikoneve.

Sot ka hedhur online versionin e ri pas nje viti pune dhe testimesh nga ana e skuadres se inxhiniereve te kompanise. Ne ...

Të Fundit
Youtube heq videot "fake" mbi lidhjet mes 5G dhe koronavirusit
Youtube heq videot "fake" mbi lidhjet mes 5G dhe koronavirusit
Pa njerëz e homazhe/ Lamtumira e pazakontë për të madhin Gëzim Kruja
Pa njerëz e homazhe/ Lamtumira e pazakontë për të madhin Gëzim Kruja
Vdes aktori i njohur shkodran Gëzim Kruja
Vdes aktori i njohur shkodran Gëzim Kruja
Plani i kompanise amerikane, energji nga xhamat e dritares
Plani i kompanise amerikane, energji nga xhamat e dritares
Historia e Qazimit, pompistit që po lufton koronavirusin në Itali
Historia e Qazimit, pompistit që po lufton koronavirusin në Itali
Situata e koronavirus rrezikon funksionimin e Whatsapp
Situata e koronavirus rrezikon funksionimin e Whatsapp
Rjetet sociale mbushen me Fake News mbi Koronavirus
Rjetet sociale mbushen me Fake News mbi Koronavirus
Dhunoi të ëmen, këngëtarja shqiptare dënohet me 6 muaj burg
Dhunoi të ëmen, këngëtarja shqiptare dënohet me 6 muaj burg
Kina dhe Europa do të ndërtojnë një bazë në Hënë
Kina dhe Europa do të ndërtojnë një bazë në Hënë