Sharon Stone rrëfen:"Si ma ndryshoi jetën Basic Instict"
Sharon Stone rrëfen:"Si ma ndryshoi jetën Basic Instict"
Publikuar me: 17 Kor 2014

Per te gjithe ata qe kane pare filmin e njohur "Basic Instict" i prodhuar ne vitin 1992 nga Paul Verhoeven, shkruar nga Joe Eszterhas dhe interpretuar nga Michael Douglas e Sharon Stone, nuk kane si mos te kujtojne skenen kur aktorja e famshme nderron kembet para hetuesve me nje cigare ne dore.

Ajo ka rrefyer per nje reviste franceze se si e ka perjetuar kete skene gjate filmit dhe pas prezantimit.
Stone thote se nje dite mepare regjizori Verhoeven, me tha te hiqja mbathjet e bardha sepse dukeshin gjate xhirimit. Por nuk e kisha menduar asnjehere se skena nuk do te pritej apo kuadratura do te ishte kaq e drejtperdrejte. Kur pashe filmin e mbaruar ne studion xhiruese i dhashe nje shuplake regjizorit pasi ndihesha e perulur per skene te tille. Skena nuk do te hiqej as ne prezantimin e filmit ne Kane dhe pas projeksionit shkova tek Paul dhe e godita disa here me shuplaka, sa nuk qava. Te pakten te ma kishte thene qe filmi do te prezantohej ashtu si ne studion e xhirimit.

Por tani pas 22 viteve fakti eshte se filmi i ndryshoi jeten 56 vjecares Sharon Stone. Aktorja shikon me krenari karrieren e saj si aktore pa asnje merak dhe as hatembetje ndaj regjizorit. Ajo thote se po te kthehej prapa nder vite do te ribente cdo gje qe ka bere ne ate film. Para se te vija ne tapetin e kuq te Kanes isha nje aktore e thjeshte e panjohur, kur dola isha nje yll kinemaje.

Burimi: veriu.com Editor: Redaksia Online Lexuar 874 here

Tags:

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus dy? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI