Kur Dua Lipa ishte e dashura e reperit shqiptar (foto)
Kur Dua Lipa ishte e dashura e reperit shqiptar (foto)
Publikuar me: 11 Gus 2016

Sot ajo është një këngëtare me famë botërore, por kur nuk ishte e tillë, 'lidhja' e saj me vendin e origjinës ishte më e fortë.

Po flasim për yllin më të ri të pop-it, Dua Lipa, artisten e lindur në Londër nga prindër shqiptare nga Kosova.

Përpara se këngëtarja 21 vjeçare të bëhej e famshme, ka qenë e dashura e një këngëtari shumë të njohur shqiptar, i cili është mjaft i përfolur kohët e fundit në media.

Bëhet fjalë për reperin Ledri Vula.

Lidhja mes tyre nuk ka zgjatur shumë pasi reperi në atë periudhë, rreth 4 vite më parë, kishte shumë ftesa për koncerte e flirte me vajza ndërsa Dua ishte ende e panjohur për publikun.

Gjithsesi me famën që Lipa ka sot në botë, Vula vetëm mund ta ëndërrojë atë në kujtimet e kaluara.

Burimi: Joq Editor: Redaksia Online Lexuar 863 here

Tags: dua lipa

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bëjnë 1 plus nje? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI