Llogaria ime
Veriu Portal
Sport

Gjimshiti drejt rikthimit tek Atalanta


Një sezon në Serinë B me Avellino-n për t’u konfirmuar në futbollin italian.

Një shans i shfrytëzuar nga Berat Gjimshiti që të luante me vazhdimësi, por mbi të gjitha për të bindur Atalantën për potencialin e tij.

Pas paraqitjeve mjaft të mira në Serinë B, për mbrojtësin kuqezi projektohet rikthimi në elitën e futbollit italian.

Drejtuesit e Atalantës u bindën për forcën e 24-vjeçarit dhe po planifikojnë ta rimarrin në skuadër për sezonin e ardhshëm, ku shpresojnë të luajnë edhe në Europë.

Konfirmimi erdhi nga trajneri i Avellino-s, Walter Novellino që shprehu dëshirën ta kishte mbrojtësin në dispozicion edhe për sezonin e ardhshëm, por theksoi se Gjimshiti do të rikthehet te Atalanta që zotëron edhe kartonin e lojtarit.

Djaloshi nga Lugina e Preshevës ka luajtur 33 nga 39 ndeshjet e këtij sezoni në Serinë B dhe ka qenë një prej lojtarëve më të rëndësishëm të Avellino-s në objektivin e skuadrës për të arritur mbijetesën.

Me rikthimin te Atalanta, Berat Gjimshiti duhet të luftojë për të siguruar besimin e trajnerit Gasperini, fillimisht për të mbetur pjesë e grupit dhe më pas për të synuar hapësira aktivizimi.

Gjatë sezonit të kaluar, kur u transferua në merkaton e Janarit nga Zurich-u, Gjimshiti luajti vetëm tre ndeshje për bergamaskët në Serinë A, të gjitha në fundin e sezonit kur skuadra nuk kishte më objektiva.

Tags:
Lexuar 872 here / Marre nga Top-channel. Tv
872
  
0

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus 1? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI


A mendoni se kampionatet duhen anulluar për këtë sezon?