Llogaria ime
Veriu Portal
Revista

Ngjarjet që shënjuan vitin 2015 në shqipëri përmes fotove
Publikuar me 31 Dhj 2015

Ngjarjet që shënjuan vitin 2015 në shqipëri përmes fotove

Ashtu si në të gjithë botën edhe në shqipëri, viti 2015 kaloi në disa ''etapa'' të cilat kanë lene shenje në jeten sociale, politike, ekonomike dhe mbi të gjitha sportive të shqiptarve.

Nga mesazhi i krerëve të katër besimeve kryesore ne Paris me rastin e sulmit ndaj revistes ''Charlie Hebdo'', tek zgjedhjet lokale ne qershor, tek ndeshja me serbinë në Elbasan e deri tek kualifikimi për herë të parë i kombëtares tonë të futbollit në një eveniment të madh futbollistik si Euro 2016.

Aksioni kundër informalitetit dhe protesta e fundit të opozitës ishin disa nga ngjarjet e tjera kryesore të vitit 2015.

Portali www.aol.al ka bërë një përmbledhje të shkurtër të këtyre ngjarjeve përmes fotove.

Kleriket shqiptar japin shembullin e bashkejetes fetare ne paris pas sulmeve ndaj ''Charlie Hebdo''

Permbytet jugu

Tom Doshi akuzon Ilir Meten permes nje vidieo pergjimi me nje vrases me pagese se ka dashur ta eleminoje ate fizikisht

Tom Doshi akuzohet per akuza false ndaj kryeparlamentarit 

Arrestohet deputeti Mark Frroku i akuzuar per nje vrasje ne vitin 1999

12 shqiptare vriten ne Kumanove ne menyre te mistershme (U fol per kryengritje)

Fillon eksodi i shqiptarve drejt gjermanise

PS-LSI triumfojne ne zgjedhjet lokale

Skenderbeu, per here te pare nje ekip shqiptar merr pjese ne fazen e grupeve te kompeticioneve te UEFA-s per klube.

''Kriza'' e shume-perfolur Rama-Meta

Nis aksioni per kuponat tatimore, mbyllen qindra biznese ilegale

Kombetarja shqiptare kualifikohet per here te pare ne nje europian

Lotet e kapitenit Cana, perciellin me se miri lumturine qe pershkroi shqiptaret per kete arritje

Protestuesit e opozites perpiqen te shembin nje bunker te ndertuar prane Min. se Brendeshme


1130
  
0

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus dy? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI