Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
xhovan_bushiqi

Juventus

Recommended Posts

sipas mediave italiane juvja eshte gati te heqe trajnerin deshamp !!! Kandidaturat per ta zevendesuar jan Novellino (ish SAMPDORIA ) D.Rossi (trajneri aktual i LAZIOS ) dhe nje rikthim i MARCELO LIPIT kush mendoni ju se eshte i duhuri ?????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

deshamp dha dorheqjen sepse tek juvja nuk e kane mendjen te punojne te paster por te bejne serisht budalliqe alla "moxhi" sa per te permendur nje emer per stolin e juves me mire se marcello lipi se ben kush pasi ai eshte trajneri historik i juves.Por me par juvja duhet te shkeputet nje her e mire nga e kaluara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipas Gazetes Corriere Dello Sport, Juventus per Romanistin Amantino Mancini ka vendosur ta jap Vecenza Iaquinta, plus para. Iaquinta per Juven ka nenshkruar ne veren e kaluar dhe ne sezonin e par te tije deri me tani ka shenuar 8 gola , por Trejneri Ranieri e ka perdorur si Zavendesim te Del Pieros dhe Trezegues. Po ashtu Mancini nuk ka pasur nje sezone te shkelqyeshme kurse kontrat me Ramen ka edhe nje sezon tjeter, por sipas gazetes Corriera Dello Sport thuhet se Juve ka filluar bisedimet me Romen. Trejneri i Romes, Spaleti do te ishte shume i knaqur me kalimin e Iaquintes te Roma, sepse Spaleti e njef Iaquinten shume mire sepse ai ishte trejner i tina gjat udheheqjes se Udineses. Kurse parate qe doti shpenzonte Juve per Mancinin doti shfrytezonte per blerjen e mbrojtesit te Tulluzit Jeremy Mathiua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gazata Spanjolle "AS" shkruan se Trejneri Claudio Ranieri dhe Drejtori Sportiv Alessio Secco, deshirojn qe ne Torino ti sjellin dyshen e Real Madridit: Gonzal Higuain dhe Mamadua Diarra.

Ranjeri shume eshte i interesuar per kete dyshe te Real Madridit, te cilet nuk po gjejne hapsire te luajne per mbreterit e Spanjes.

Sipas Gazetes "AS", Secco ne nje takim para dy jave eshte takuar ne Madrid me drejtorin sportiv te Realit, Predrag Mijatovic, per te biseduar per Transferin. Edhe pse dyshja e kerkuar gjinden ne planin e trejnerit te Madridit, Bernd Schuster edhe per sezonin e ardhshem, Kryesia Madrilane nuk mendon ashtu, keshtu qe Diarra mund te jete futbollisti i pare qe mund te largohet para skadimit te kontrates, por per Diarran eshte i interesuar edhe Interi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...