Jump to content
Veriu Forum

gurec

Antare
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

 1. gurec

  Juventus

  Gazata Spanjolle "AS" shkruan se Trejneri Claudio Ranieri dhe Drejtori Sportiv Alessio Secco, deshirojn qe ne Torino ti sjellin dyshen e Real Madridit: Gonzal Higuain dhe Mamadua Diarra. Ranjeri shume eshte i interesuar per kete dyshe te Real Madridit, te cilet nuk po gjejne hapsire te luajne per mbreterit e Spanjes. Sipas Gazetes "AS", Secco ne nje takim para dy jave eshte takuar ne Madrid me drejtorin sportiv te Realit, Predrag Mijatovic, per te biseduar per Transferin. Edhe pse dyshja e kerkuar gjinden ne planin e trejnerit te Madridit, Bernd Schuster edhe per sezonin e ardhshem, Kryesia Madrilane nuk mendon ashtu, keshtu qe Diarra mund te jete futbollisti i pare qe mund te largohet para skadimit te kontrates, por per Diarran eshte i interesuar edhe Interi.
 2. gurec

  Juventus

  Sipas Gazetes Corriere Dello Sport, Juventus per Romanistin Amantino Mancini ka vendosur ta jap Vecenza Iaquinta, plus para. Iaquinta per Juven ka nenshkruar ne veren e kaluar dhe ne sezonin e par te tije deri me tani ka shenuar 8 gola , por Trejneri Ranieri e ka perdorur si Zavendesim te Del Pieros dhe Trezegues. Po ashtu Mancini nuk ka pasur nje sezone te shkelqyeshme kurse kontrat me Ramen ka edhe nje sezon tjeter, por sipas gazetes Corriera Dello Sport thuhet se Juve ka filluar bisedimet me Romen. Trejneri i Romes, Spaleti do te ishte shume i knaqur me kalimin e Iaquintes te Roma, sepse Spaleti e njef Iaquinten shume mire sepse ai ishte trejner i tina gjat udheheqjes se Udineses. Kurse parate qe doti shpenzonte Juve per Mancinin doti shfrytezonte per blerjen e mbrojtesit te Tulluzit Jeremy Mathiua.
 3. milan ne seria A kurr nuk ka lujt siku ne champions leage per ate nuk ka sukses ne itali NE ITALI ESHTE VETEM NJE SKUADER FC JUVENTUS :dance13fm0uv:
 4. flm gjithashtu edhe juve
 5. gurec

  tung nga gurec

  i pershendes krejt antaret dhe shpresoj qe kom me kalu mir ktu
 6. jam juventin prej qe kam degju emrin JUVENTUS
×
×
 • Create New...