Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
chicca_x2004

Anetaret E Forumit Flasin Mbi Veten

Recommended Posts

Anetare te dashur,,,ketu mund te flisni per cdo gje qe ka lidhje me ju, me karakterin tuaj, mbi enderrat e deshirat tuaja,,,,

 

 

Atehere po filloj une...............

Ne pergjithesi jam e qete.Kam qene gjithmone pak e llastuar,dhe jam akoma por ama vetem me njeriun e zemres sime.Per vete faktin sepse ai me ka plotesuar çdo deshire timen dhe sakrifikohet shume per mua.

 

Si çdo njeri kam shume deshira,pres qe shume shpejt te botoj romanin qe kam shkruajtur,me pelqen shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuume te kendoj,dhe grazie a Gento qe me ka ndihmuar per te bere nje CD me kenge te kenduara nga une.Do doja shume te beja nje kenge & nje videoklip.

 

Kurse persa i perket endrrave kam pak por qe sinjifikojne shume x mua::Kam enderruar qe te behem mjeke kirurge,dhe , ka mbetur edhe pak qe endrra ime te plotesohet.

 

 

Kur nje dite do jem e zonja do doja me gjithe zemer te hapja nje qender strehimi me shoqen time Alice per femijet jetime.

 

 

 

JU SIGUROJ QE KETO DALIN NGA ZEMRA IME ME PLOT SINQERITET.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po e filloj dhe une si Ina ...

 

Jam nje tip i qete e me pelqen te jem pak e rezervuar (por kjo nuk do te thote qe nuk e pelqej shoqerine, aq me teper e cmoj shume). Besoj shume tek te tjeret (qe eshte dhe nje dobesi e imja, pasi shume here kam ngelur e zgenjyer, por jam pak sic me thone miqte e mi duke perdorur termin italian tyrin"buoniste"). Me pelqen shume te ndihmoj njerezit (qe qe i perket dhe profesionit qe kam zgjedhur, Punonjese Sociale, jo se do shpetoj boten, pasi nuk do ishte keq, por eshte e pmundur,,,,por mundohem qe te bej ate qe kam mundesi e te mos hezitoj te ndihmoj ate qe ka nevoje)...

 

Jam shume realiste(me teper sec duhet) dhe shume njerez me thone qe mendoj e sillem me e pjekur sec jam,,, Mundohem qe ate qe deshiroj ta realizoj me cdo kusht(dhe deri tani ia kam arritur)(spo flas me se pastaj thoni qe po mburrem)...

 

Dy jane deshirat e mia ne jete,,,,

 

Qe se shpejti te realizohet enderra e jetes sime....(dhe pak do ua mbaj sekret)

e dyta eshte qe te mbaroj ne kohe e sa me shpejt specializimin e te kthehem ne Shqiperi e te gjej nje pune ne te cilen te jap maksimumin,,,,

 

me kaq po e mbyll pjesen e pare...

 

keni radhen ju tani

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm jam nje tip ndoshta pak kompleks duhet te me njohesh me nga afer se si jam bere. Zgjedh shoqerine sipas karakterit qe me ngjason mua. Nqs nuk njoh personin nuk hapem dhe sidomos nese nuk me pelqen karakteri i tij.

Endrrat e mia... tashme jane te parealizueshme per pozicionin qe ndodhem. Jam nje ish-student i deges "Comunicazione Internazionale" "Komunikim Nderkombetare" por me kane pelqyer gjithmone gjerat elektronike dhe 6 vitet e fundit jam i dashuruar pas Informatikes.

Aktualisht punoj ne ndermarrjen e vellait ne Itali dhe jam nje "programues" i faqeve te internetit qe e bej dhe per hobi por kohet e fundit po e bej dhe per pagese.

Aktualisht jam i fejuar "alla shqiptarce" qe eshte dashuria qe kam zgjedhur vete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuuu ca na keni hap pune :P :P

Jam dreqi me brina ...nevrike te zoti....nuk le gja me me ik per budallik....baj shume per shoqnine....nuk maj inat...per momentin te nge ne qiell mas 5 minutash te gropos ne toke.... baj shume shaka saqe kaj here e ekzagjeroj...Zdi ca me than ma se vec te kqija kam...

 

sa i perket andrrave ate me te madhen qe ishte me studiu ne itali e kam realizu....te tjerat te po vine kadal kadal....

 

 

Kam edhe nje te keqe qe jam shume e dashuruar e nga kjo shpesh her e hup arsyen po hajt ma si i them gjithmone nje shoqes time :"ske femer me te trashe se femra e dashurume"

.........................

 

 

ktu me njohin shume personalisht e mund te thone lirshem naj gja per mu...pa frige....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jam dreqi me brina ...nevrike te zoti....nuk le gja me me ik per budallik....baj shume per shoqnine.....per momentin te nge ne qiell mas 5 minutash te gropos ne toke.... baj shume shaka saqe kaj here e ekzagjeroj...Zdi ca me than ma se vec te kqija kam...

 

 

Accendiamo------La risposta esatta.... :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[/size]

po e filloj dhe une si Ina ...

 

Jam nje tip i qete e me pelqen te jem pak e rezervuar (por kjo nuk do te thote qe nuk e pelqej shoqerine, aq me teper e cmoj shume). Besoj shume tek te tjeret (qe eshte dhe nje dobesi e imja, pasi shume here kam ngelur e zgenjyer, por jam pak sic me thone miqte e mi duke perdorur termin italian tyrin"buoniste"). Me pelqen shume te ndihmoj njerezit (qe qe i perket dhe profesionit qe kam zgjedhur, Punonjese Sociale, jo se do shpetoj boten, pasi nuk do ishte keq, por eshte e pmundur,,,,por mundohem qe te bej ate qe kam mundesi e te mos hezitoj te ndihmoj ate qe ka nevoje)...

 

Jam shume realiste(me teper sec duhet) dhe shume njerez me thone qe mendoj e sillem me e pjekur sec jam,,, Mundohem qe ate qe deshiroj ta realizoj me cdo kusht(dhe deri tani ia kam arritur)(spo flas me se pastaj thoni qe po mburrem)...

 

Dy jane deshirat e mia ne jete,,,,

 

Qe se shpejti te realizohet enderra e jetes sime....(dhe pak do ua mbaj sekret)

e dyta eshte qe te mbaroj ne kohe e sa me shpejt specializimin e te kthehem ne Shqiperi e te gjej nje pune ne te cilen te jap maksimumin,,,,

 

me kaq po e mbyll pjesen e pare...

 

keni radhen ju tani

Te uroj te realizohen te gjitha endrrat.E lexova mesazhin tuaj dhe me beri pershtypje sfera ku studjoni dhe deshira e juaj per te ndihmuar njerezit.Kete veti e kam dhe une kuptohet brenda mundesive qe me jepen.Nuk e di dhe sa kohe ke akoma per te perfunduar studimet por shpresoj te japesh kontributin tuaj ne emancipimin e ketij populli,sepse une per vete e kam shume te veshtire per ta sjelle kete popull ne shina.Vajzen time e edukoj me dashuri per njerezit dhe mendoj se ajo eshte ne rruge te mbare ne keete drejtim.

me kaq po e mbyll pjesen e pare ne pritje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[/size]

Te uroj te realizohen te gjitha endrrat.E lexova mesazhin tuaj dhe me beri pershtypje sfera ku studjoni dhe deshira e juaj per te ndihmuar njerezit.Kete veti e kam dhe une kuptohet brenda mundesive qe me jepen.Nuk e di dhe sa kohe ke akoma per te perfunduar studimet por shpresoj te japesh kontributin tuaj ne emancipimin e ketij populli,sepse une per vete e kam shume te veshtire per ta sjelle kete popull ne shina.Vajzen time e edukoj me dashuri per njerezit dhe mendoj se ajo eshte ne rruge te mbare ne keete drejtim.

me kaq po e mbyll pjesen e pare ne pritje

 

 

 

 

Me ndihmen e Zotit, dhe vullnetin tim dhe nje vit e gjysem mbaroj dhe specializimin e mendoj se do kthehem menjehere ne Shqiperi,,,Eshte e veshtire te ndryshosh nje mentalitet qe mbart pershen e nje shekulli gati,,,por e rendesishme eshte qe ta deshirojme nje ndryshim te tille e te perpiqemi ,,ndonese kete e filloj une e nuk ia arrij e rendesishme eshte qe ia kam filluar ,,,ndoshta do te jete dikush tjeter qe do ta coje deri ne fund,,,kot nuk thone "shpresa vdes e fundit",,,ndoshta dhe ne si popull nje dite do shohim "dite te bardha",,,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...