Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
hija_e_diallit

Prifti grek

Recommended Posts

 

artikull i marre nga korrieri.com

 

 

Prifti pedofil, rrefehet hotelierja

E Merkure, 23 Mars 2005

Punonjesja e hotelit "Regency" ne qender te qytetit te Korces, tregon se "prifti qe na u be i njohur me emrin papa Jani, ishte bere si i shtepise ne hotelin tone". Deshmia tronditese: "Homoseksuali frekuentonte shume djem te moshave te reja, te cilet e prisnin gati cdo dite". Identifikohet emri i vertete i priftit, Elefterios Karakitis, hetime edhe nga pala greke

 

KORCE - Nje prej punonjeseve te Hotel Regency-it ne qender te Korces ku prifti homoseksual sipas saj, ishte bere si i shtepise, ishte i frekuentuar nga shume djem te moshave te reja. "Keta djem, e prisnin gati cdo dite "njeriun e Perendise", pohon hotelierja ne deshmine e saj. "Ajo qe me ka bere pershtypje, - tregon punonjesja e hotelit, ka qene fakti se une e kuptova menjehere se cfare ndodhte dhe kete ua tregova edhe shoqeve te mia te punes.

 

"Dy djem njeheresh"

 

Gruaja e cila nuk pranon te identifikohet me emer, pohon disa detaje qe zbardhin shume, dyshimet per rolin abuziv te priftit grek ne rajonin e Korces. Sipas hotelieres, homoseksuali i dyshuar, abuzonte duke kryer marredhenie seksuale, edhe me dy djem njeheresh. "Shihja gjithmone se ai hynte fillimisht vetem ne dhome dhe me pas i ngjiteshin lart nje ose dy meshkuj, djem te rinj. Pasi kryenin orgji per afro nje ore, klientet largoheshin, ndersa prifti homoseksual pasiv, flinte dhe zgjohej me pas, per te lene hotelin".

 

Duke iu referuar te njejtit burim, mesohet se gati ne te njejten menyre skema perseritej edhe ne dy hotelet e tjere ku prifti ishte prezantur si Papa Jani ne Hotel Grandi edhe ky ne qender te qytetit si dhe Hotel "Pacili" ne dalje te Korces ne afersi te Mborjes. Prifti parapelqente marredhenie me dy djem njekohesisht por kjo gje nuk ndodhte shpesh.

 

"Degjonim britma"

 

Nje tjeter punonjese, e Hotel Grandit, nje vajze e re, tregon per gazeten se i kishte bere pershtypje njeriu qe prezantohej si perfaqesues i kishes ortodokse greke. "Nje mbasdite une kam qene ne turnin tim dhe kam degjuar se ne dhomen qe kishte prenotuar Papa Jani, degjoheshim britma".

 

"Djemte dilnin te skuqur"

 

E njejta hoteliere, tregon per gazeten se teksa degjonte ne sfond te dhomave te hotelit, britmat e kenaqesise, qe vinin nga ambienti i prenotuar per pak ore per priftin grek, ne nje rast, pa nje djale te ri, te cilin "e pashe te dale i skuqur nga dhoma e priftit, duke qeshur me vete".

 

Rrefime te tilla jane te pazakonta, nderkohe qe prifti me emrin Elefterios Karakitis, nuk eshte ndalur asnjehere nga policia shqiptare megjithese ai hynte dhe dilte ne piken shqiptare te Kapshtices shume dendur duke mos patur asnje kontakt me Kishen Orthodokse ne Korce. Burime nga Mitropolia e Korces bejne te ditur per gazeten se ky shtetas i huaj nuk ka qene asnjehere zyrtarisht ne kishen shqiptare pavaresisht se ai pretendonte si ishte korrier i kishes, nje term qe kisha jone nuk e perdor dhe nuk e ka patur ndonjehere. Irena Vreto

 

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

 

 

 

?'mendoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

mos u bej meraak eternita se ketu ne greqi jane mijera rastet e homoseksualitet ne kishen ortodokse dhe ne priftat e saj ketu para nje muaji ju be kortroll nje arqipeshkeve dhe ju gjetn 18 llogari bankare ku ne to ndodheshin 1.000.000.000 euro te cilat vini nga nje kombinat tekstilesh qe kishte ne ishujt FILIPINE dhe 4 shpijave publike po ne te njejtin ishull dhe kishte dhe 2 vila personale ne nje ishull grek me kosto ndertimi nga 300.000 euro cdo vile

Share this post


Link to post
Share on other sites

un besoj se sic e shikoni dhe vete ne jete ka dhe te tille por sdq spaska pyll pa derra. Kjo gje ndoshta vjen nga liria e tepert qe feja ortodokse ju lejon prifterinjve te tyre. Ka shume faktor qe sjellin deri ne ate pike nje prift (ortodoks) Dua te theksoj qe keto veprime vrasin shume renede imazhin e fese dhe ne kete rast edhe te shqiptarit dukepare qe aktivitetin e tij e zhvillon ne shqiperi...

Per mendimin tim ky person se pari duhet denuar nga shteti sepse ka dhunuar kufirin me shqiperine biles duke perdor emra fallso ne hotele- e dyta: duhet denuar nga vete besimi ortodoks qe lejon njerez te tille ne fene e tyre.

Me pak fjale... Kjo eshte AntiFetare, AntiShqiptare

Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria (V. Pashko)

 

Desha te shtoj se ky artikull eshte me origjine nga Top-Channel jo e korrierit smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

HOMERI SHQIPETAR AT.GJERGJ FISHTA .HIJA E DJALLIT SE SE S'ESHTE

 

TJETER .SIE KAME KENU DO LIBRA TE VETER . VEQE PADIJA E KRENARIA QE

 

SHKOJN NJIT SI TRUPI E HIJA.

 

KUVENDI KA RREGULLA ,VERIORET E KANE DHE E PERDORIN KUVENDIN.

 

JU QE NUK I ZBATONI RREGULLAT DO TE THOTE QE SE JENI VERIOR.

 

SI QE THOTE NJE MIKU IM PADER. ZEF PLUMBI .

 

LINDJA E MESME VUAN NGA CIFUTET ,SHQIPETARET VUAJ TASH 55 VJET NGA

 

CIFUTET E GJIROKASTERS.(K MUUUT TTTTNNNIIISSSTTTAAAAT)

 

E ARSYSHME ESHTE TE KOMENTON, RRETHE SHKRIMEVE DHE PASTAJ,ESHTE ME

 

E LEHTE EDHE MENYRA PER TE GJUKUAR SE KUSH ESHTE JASHT TEME.

 

 

VERIORET THON TE RROSH VETE.

 

 

JUGORET THON M'RROFSH.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...