Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

kujt i ngjasoni me mendime?

Recommended Posts

kur kam qene ne gjimnaz kam lexuar te gjitha veprat e migjenit dhe e gjeja shume vetveten timme ne ato qe shkruante .... ndoshta sepse jam mmarre shume me kishen dhe cdo here qe vizitoja vendet ku ndanin pak ndihma e pak buzqeshje me vinin ne mend vargjet e migjenit....ndoshta edhe pse ai eshte nje nder shkrimtaret me te medhenj shqiptar...veprat e tij edhe pse pak nga jeta e shkurter qe pat jane dhe do mbeten kryevepra te letersise shqipe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

teme eshte kujt i ngjasoni....pra ku e gjeni me shume vetveten...dhe jo kujt do donit ti ngjasonit....kjo eshte si me than...kush je ? -Malbora dhe kush do doje te ishe? -X Y :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nuk do doja ti ngja askujt sepse nuk njof anje njeri qe te jete perfekt ne te gjitha fushat e jetes jam mire kshu si jam nuk kam komplexe fare

ti ngjasosh dikujt apo te krahasohesh me dike do te thote te mohosh vetveten

po ti breshka i ngjan pak asaj shtriges te borebardha loooooooooool certo scherzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nuk do doja ti ngja askujt sepse nuk njof anje njeri qe te jete perfekt ne te gjitha fushat e jetes jam mire kshu si jam nuk kam komplexe fare

ti ngjasosh dikujt apo te krahasohesh me dike do te thote te mohosh vetveten

po ti breshka i ngjan pak asaj shtriges te borebardha loooooooooool certo scherzo

 

 

me marrsh pleshtat pra he.....majmun... :ranting: :ranting: :ranting:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Askujt nuk do doja ti ngjaja..ne te vertete do doja te kisha realizmin e Migjenit, mjeshterine e Kadare pikepyetjet e Sartre, fantazine e Isabel Allende dhe penen e Heminguej ...

Mjaftojne kaq? :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...