Llogaria ime
Veriu Portal
Lajme
Tragjedi në Francë, numër rekord të vdekurish nga Covid-19

Në 24 orët e fundit, Franca ka shënuar një nga rekordet më të errët të pandemisë së kornavirusit, 1,417 viktima.

Sipas të dhënave zyrtare 11,059 persona janë konstatuar si raste të reja.

Aktualisht në Francë ka 109,069 të prekur nga koroavirusi i ri, 10,328 nga të cilët kanë ndërruar jetë ndërsa 19,337 janë shëruar.

Franca bëhet kështu vendi i katërt në botë me më shumë të prekur dhe viktima nga pandemia pas SHBA, Italisë dhe Spanjës. 

Përditësuar me 07 Pri 2020

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus 1? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin