Llogaria ime
AOL Portal
Lajme
Rreze shpresë në Itali, bie numri i viktimave

525 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali 24 orët e fundit, duke shënuar shifrën më të ultë që nga 19 marsi.

Sipas kreut të Mbrojtjes Civile, Angelo Borrelli, ka shkuar në 91246 numri i personave të infektuar, ndërsa sot u regjistruan 2972 raste të reja.

Po ashtu, për të dytën ditë radhazi, rënie ka pësuar edhe numri i personave në kujdes intensiv. Për të dytën ditë radhazi, numri i vizitave në kujdesin intensiv vazhdon të bie, ku sot u shtruan 17 pacientë më pak se dje.

Përditësuar me 05 Pri 2020

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus dy? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin